کد خبر: 27630تاریخ انتشار : 11:39:08 - دوشنبه 29 ژوئن 2015

خودروهای منطقه آزاد جایگزین تاکسی‌های فرسوده گیلان میشوند

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان گفت : بیش از سه هزار دستگاه خودرو پیشرفته وارداتی منطقه آزاد انزلی جایگزین تاکسی های فرسوده گیلان می شوند. بهرام علیدوست افزود : بیش از سه هزار دستگاه خودرو پیشرفته منطقه آزاد انزلی جایگزین تاکسی های فرسوده گیلان می شوند. وی گفت : در مرحله اول سه […]

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان گفت : بیش از سه هزار دستگاه خودرو پیشرفته وارداتی منطقه آزاد انزلی جایگزین تاکسی های فرسوده گیلان می شوند.

بهرام علیدوست افزود : بیش از سه هزار دستگاه خودرو پیشرفته منطقه آزاد انزلی جایگزین تاکسی های فرسوده گیلان می شوند.

وی گفت : در مرحله اول سه هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروهای مدل لوگان فرانسه ، هییوندای اکسنت و نیسان ثانی ژاپن که دو نوع آن بنزینی و گاز سوز و یک نوع گازوئیلی است جایگزین تاکسی های فرسوده استان گیلان می شوند.

بهرام علیدوست خاطرنشان کرد : این خودروها با پیگیری های انجام شده به منظور تعویض خودروهای فرسوده ناوگان تاکسیرانی گیلان خریداری شده اند و در کشور اولین مجوز محسوب می شوند که از طریق منطقه آزاد اخذ شده است.

وی اظهارداشت : بیش از ۸۰ درصد اقدامات قانونی در این زمینه انجام شده است و فقط منتظر اخذ مجوز و تایید پلیس راهور هستیم که امیدواریم بزودی انجام شود.

وی بهای این خودروها را زیر ۴۰۰ میلیون ریال و با وام ۳۰۰ میلیون ریالی و با کارمزد پایین چهار درصد عنوان کرد.

وی اظهارداشت : تا پایان ماه مبارک رمضان در مرحله اول این تعداد خودرو از طریق اتحادیه تعاونی تاکسیرانی گیلان به متقاضیان واگذار می شود.

وی گفت : یک هزار و ۲۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با عمر بیش از ۱۳ سال فقط در شهر رشت وجود دارد که نیازمند بازسازی است.

وی یادآورشد : ۷۰ درصد حمل و نقل درون شهری در استان گیلان توسط ناوگان تعاونی های تاکسیرانی ها انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد : با ساماندهی و بازسازی تاکسیرانی می توان فرصت های شغلی جدید در سطح شهرهای استان گیلان ایجاد کرد./ایرنا