کد خبر: 27626تاریخ انتشار : 11:32:46 - دوشنبه 29 ژوئن 2015

قدم زدن حیوانات اهلی در خیابان شهر+عکس

به نقل از لاهیجان، از بدو پیدایش تمدن شهرنشینی تاکنون،توجه به نمای بصری شهر و حریم شهری جزء قوانین اصلی مدیریت شهری بوده است.شهرها با ساکن شدن مردم روستایی به وجود آمدند و به سرعت رو به توسعه نهادند. از زمان توسعه شهرنشینی حقی به نام «حقوق شهروندی» برای اهالی شهرها به وجود آمد که […]

به نقل از لاهیجان، از بدو پیدایش تمدن شهرنشینی تاکنون،توجه به نمای بصری شهر و حریم شهری جزء قوانین اصلی مدیریت شهری بوده است.شهرها با ساکن شدن مردم روستایی به وجود آمدند و به سرعت رو به توسعه نهادند.

از زمان توسعه شهرنشینی حقی به نام «حقوق شهروندی» برای اهالی شهرها به وجود آمد که براساس آن شهروندان از حقوق قانونی برخوردارند و متولیان شهر موظف به رعایت این حقوق و تامین امکانات مناسب برای تحقق آن هستند.ازجمله این حقوق فراهم آوردن شرایط بهداشت شهر و محیط زیست است.

زیست محیط شهری هر زمان در معرض مخاطراتی از جمله دفع زباله شهری،دفع فاضلاب شهری و ورود گازهای سمی کارخانجات تولیدی است اما یکی دیگر از مخاطراتی که می تواند شهرهای کوچک را با مشکلات بهداشتی مواجه کند، ورود احشام و حیوانات به محدوده و حتی داخل شهر است.

لاهیجان با جمعیتی بالغ برصد هزارنفر جمعیت شهری از مراکز شهری بزرگ در استان محسوب می شود که سالهاست قوانین شهری درآن رعایت می شود. اما شاهدیم که در برخی مناطق این شهر صد هزار نفری، سبک زندگی شهری جایی ندارد و موجب اختلال در نظم شهری می شود.

وجود گاو در برخی مناطق به خصوص مناطق حاشیه شهر موجب به مخاطره افتادن بهداشت محیط شهری می شود.برای نمونه تصویر زیر دام هایی را نشان می دهد که جهت چرا به میدان سردارجنگل در منطقه کوی زمانی آورده شده اند.