کد خبر: 27612تاریخ انتشار : 11:26:47 - دوشنبه 29 ژوئن 2015

انتشار تصاویر آرایشگاه‌های زنانه گیلان در شبکه های اجتماعی!+تصاویر

استفاده از شبکه های اجتماعی که با استقبال جوگیرانه و به نوعی کورکورانه اکثر مردم همراه است، تبدیل به یک مد وارداتی اجتماعی فرهنگی شده است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از هشت دی نیوز ؛ در سالهای قبل فقط به طور شخصی مورد استفاده بوده که در چند مدت اخیر با لحاظ فواید […]

استفاده از شبکه های اجتماعی که با استقبال جوگیرانه و به نوعی کورکورانه اکثر مردم همراه است، تبدیل به یک مد وارداتی اجتماعی فرهنگی شده است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از هشت دی نیوز ؛ در سالهای قبل فقط به طور شخصی مورد استفاده بوده که در چند مدت اخیر با لحاظ فواید مثبت آن در انتقال سریع مطالب و دسترسی آسان و همه گیر، فضای بسیار مناسبی برای تبلیغات بازرگانی اماکن تجاری، استفاده از نوع دیگری از قابلیت ها برای سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی و حتی حیاط خلوت هنجار شکنان و طرفداران آزادی های یواشکی و از این قبیل بوده که در آمیختگی این موارد با هم باعث قبح شکنی و هنجار شکنی ارزشهای ایرانی اسلامی شده است.

zanan-gilan (3)

در این میان معزل شدید زنان گیلانی به آرایشگاه و تعدد آرایشگاه های فراوان مخصوصا در مناطق بالای شهر رشت بر کسی پوشیده نیست و آرایشگران نیز وسوسه تبلیغات در این شبکه ها شده اند.

اخیرا مطلع شده ایم که تعدادی از این آرایشگران اقدام به ایجاد گروه هایی در شبکه اجتماعی نموده اند که در آن نمونه کارهایشان را با دیگران بدون هیچ محدودیت و سانسوری به اشتراک می گذارند.

zanan-gilan-(1)

نمونه ای از این عکسها که مربوط به زنان گیلانی هستند و تصاویر برهنه خود را در حالت های قبل و بعد از آرایش برای عموم به نمایش می گذارند در حالی که خیلی از افرادی که او را تماشا می کنند از محارم آن فرد نمی باشند.

در واقع می توان گفت که اینان سربازان غربی ها و شبکه های ماهواره ای برای ترویج فرهنگ به زوال رفته آزادی یواشکی در گیلان هستند.

zanan-gilan (4)

متاسفانه تجمل گرایی و مد پرستی زنان گیلانی به همینجا ختم نمی شود و سالن های اپیلاسیون متعدد در خیابانهای شهر رشت به خصوص در گلسار، منظریه و اکثر محلهای کوچک و بزرگ مشغول به فعالیت هستند و با بی شرمی تمام در سر درب خود قید اپیلاسیون کل بدن را ذکر می کنند.

در همین خصوص گفتگویی با یکی از صاحبان این سالن ها داشته ایم که این خانم اینطور بیان داشت: در گذشته در شهر اصفهان سکونت داشته و به همین کار مشغول بود و زنان این استان به هیچ وجه از این موضوع استقبال نمی کردند و حتی بسیاری از اطرافیان او را مورد شماتت قرار می دادند.

zanan-gilan-(6)

وی افزود که به این خاطر مهاجرت کرده و به گیلان آمده و با یکی از این سالن داران شریک شده و فقط در مدت ۲ سال توانسته یک سالن مجزا خریداری کند.

این تنها یک نمونه از این معزل بود و استقبال زنان گیلانی به حدی است که اینگونه سالن ها کاملا مانند مطب پزشکان به مشتری هایشان نوبت می دهند و حتما تاکید دارند که باید سر وقت حاضر باشند.

با در نظر گرفتن بحث فیلترینگ که فقط به مانند سرعت گیر عمل می کند و عبور از آن کار ساده ایست، چگونه می توان کم کاری نهاد های مربوطه از قبیل ارشاد و اماکن و نهاد های امنیتی را که نا آشنا با این شبکه ها نیستند را در بروز این مشکل در نظر نگرفت!

zanan-gilan (2)

آیا کثرت در استقبال همه گیر از این پدیده توجیه خوبی برای عدم برخورد و بی توجهی است!؟

اما اینگونه نیست بلکه دلیل اصلی اینگونه از معزلات فقط اکتفا نمودن به دستورالعملهای سازمانی در پشت میز و زیر کولری بوده و عدم برخورداری از روحیه جهادی به طوریکه بی شک قریب به اتفاق همه مسئولین در تلفن های همراهشان با این شبکه ها آشنا و از مشکلات در آن نیز آگاه اند.

رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات فرهنگی روحیه و مدیریت جهادی تک تک افراد، نه سازمانی را بارها توصیه فرموده اند که جای کار و تامل دارد.

zanan-gilan-(5)

 1. من واقعا یک سوالی دارم و اون اینه که مردانشون یک ذره غیرت ندارند که نگذارند عکس بی حجاب و حتی برهنه زنانشون در فضای مجازی پخش بشه…بهجت نیوز شما درست میگی،واقعا فیلترینگ مثل یک سرعت گیر است…
  بعضی از این پیج ها در ایسنتاگرام مانند پیج های غیر اخلاقی توسط پلیس فتا و سربازان گمنام امام زمان(عـــج) هک شد ولی این پیج ها مانند قارچ در حال رشد کردن است در حالی که فعالیت پلیس فتا و وزارت فرهنگ و ارشاد در این عرصه بسیار بسیار ضعیف است…
  ما از همین جا اعلام می کنیم که اگر مسئولین فرهنگی کشور و استان نسبت به جمع آوری و هک این پیج و حتی سایت ها اقدام نکنند ما خودمون وارد عمل میشیم…
  آخــــه با این وضع کشور می تونیم اسم خودمون رو شــیعه امــیرالمومــنین(علیه السلام) بگذاریم؟؟؟

  • مهسا گفت:

   اتفاقا مردهای رشت مثل بقیه مردهای دیگه نیستن که غیرت رو واسه خانواده خودشون فقط لحاظ کنن و واسه زنهای دیگه چشمک بزنن و بعد ازدواج کلی دوس دختر تور کنن ، اونا به آزادی معتقد هستن و بعد ازدواج خیلی به زنهاشون پایبندن برخلاف شهرهای دیگه که فقط به زن سخت میگیرن . فعلا بهترین استادا و دانشجو ها و پروفسورها از دل همین شهر که میگین بی غیرتن درومده …… والا