کد خبر: 27594تاریخ انتشار : 10:42:45 - شنبه 27 ژوئن 2015

به دنبال سواستفاده از جایگاه فعلی خود نیستم

رئیس اتاق اصناف فومن از فعالیت 4 هزار و 500 واحد صنفی دراین شهرستان خبر داد و گفت: سه هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب است. به گزارش بهجت نیوز ؛ جلیل سندی رئیس اتاق اصناف فومن با اشاره به کمبودهای مالی و ساختاری اتاق اصناف این شهرستان در گذشته اظهار کرد: فعالیت گذشته اتاق اصناف […]

رئیس اتاق اصناف فومن از فعالیت 4 هزار و 500 واحد صنفی دراین شهرستان خبر داد و گفت: سه هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ جلیل سندی رئیس اتاق اصناف فومن با اشاره به کمبودهای مالی و ساختاری اتاق اصناف این شهرستان در گذشته اظهار کرد: فعالیت گذشته اتاق اصناف فومن تنها یک فعالیت اسمی بود.

وی با بیان اینکه اکنون اتاق اصناف دارای وجهه حقوقی و ثبتی است، افزود: برای تمام اتحادیه‌ها و اتاق اصناف حسابدار استخدام شده است.

این مسئول با تصریح بر اینکه سال‌های گذشته چهار مرتبه از تراز مالی اتحادیه‌ها بررسی شد، گفت: اتاق اصناف فومن دارای شماره ثبت و شناسه ملی است.

وی از احداث ساختمان اختصاصی برای اتاق اصناف فومن خبر داد و افزود: زمین این ساختمان به مساحت 240 متر و با هزینه 60 میلیون تومان خریداری شده و در مراحل اخذ مجوزهای ساخت از شهرداری است.

سندی یکی از اهداف اتاق اصناف و اتحادیه را تشکیل ساختمان اختصاصی برای اصناف شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: مشکلات اقتصادی مهم‌ترین عامل کندی روند ساخت این سازه است و امیدواریم با همکاری بازاریان به‌زودی ساختمان را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه به هرنحوی به دنبال جذب اعتبار نیستیم و رعایت قوانین و اخلاقیات مد نظر ماست، خاطرنشان کرد: خدمت صادقانه به مردم و بازاریان را بر هر کاری ترجیح می‌دهیم.

رئیس اتاق اصناف فومن با اشاره اینکه به دنبال سواستفاده از جایگاه فعلی خود نیستیم، اضافه کرد: پاسخ صحیح اعتماد بازاریان و مردم مهم‌ترین هدف ماست و تسلیم خواسته‌های شخصی افراد نمی‌شویم.

وی خواستار رعایت حقوق شهروندان از سوی بازاریان شد و گفت: از بازاریان قانون‌مند تجلیل به عمل می‌آید.

سندی تنها راه جمع‌آوری سد معبرها را همکاری بین بازاریان و اداره‌های مرتبط بیان کرد و یادآور شد: این اقدام نیازمند فرهنگ‌سازی و بسترسازی مناسب است.

وی متولی اصلی جمع‌آوری و برخورد با ناهنجاری سد معبر را شهرداری دانست و یادآور شد: صاحبان واحدهای صنفی از تجاوز دست‌فروشان به حریم آنها و دیگران ناراحت هستند.

رئیس اتاق اصناف فومن خواستار برخورد شهرداری با سد کنندگان معابر شهری شد و افزود: 4 هزار و 500 واحد صنفی در شهرستان فومن مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه 3 هزار واحد صنفی فومن دارای پروانه کسب هستند، یادآور شد: شرایط اخذ پروانه برای واحدهای فاقد پروانه فراهم است و این‌گونه واحدها برای گرفتن پروانه اقدام کنند./عرفان منصوریان