کد خبر: 27541تاریخ انتشار : 8:08:38 - شنبه 27 ژوئن 2015

حال زار اسفناک مسافربران ایستگاه فومن به ماسوله

صدای رانندگان تاکسی زحمتکش ايستگاه فومن به ماسوله که با مشکلات عديده ای مواجه هستند، در ميان هیاهوی شهر کمتر شنيده می‌شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ مظلومیت این قشر خاص فقط مربوط به شهرستان ما نمیباشد ، همین چند وقت قبل بود که آقای محمود سریع‌القلم مشاور رئیس جمهور محترم در صحبت هایی عجیب […]

صدای رانندگان تاکسی زحمتکش ايستگاه فومن به ماسوله که با مشکلات عديده ای مواجه هستند، در ميان هیاهوی شهر کمتر شنيده می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ مظلومیت این قشر خاص فقط مربوط به شهرستان ما نمیباشد ، همین چند وقت قبل بود که آقای محمود سریع‌القلم مشاور رئیس جمهور محترم در صحبت هایی عجیب گفت : یک فرد لبو فروش یا راننده تاکسی قدرت تحلیل مسائل روز در کشورش ندارد!

شاید حق با مشاور آقای روحانی باشد ، با این همه مشکلاتی که برای رانندگان تاکسی وجود دارد باید هم این افراد درگیر مسائل روز کشور نباشند. حق با اقای سریع القلم است ، وقتی تصمیم گرفته میشود که یک شبِ سهمیه بنزین تاکسی ها قطع شود طبیعتا انتظاری هم نمی‌رود که رانندگان تاکسی نای اظهار نظر در خصوص مسائل روز کشور را داشته باشند.

پای درد و دل یک راننده تاکسی

عصر یک روز گرم تابستان که عازم یک سفر چند ساعته کوتاه به ماسوله بودیم در ایستگاه فومن به ماسوله سوار یک پیکان قدیمی زرد رنگ شدیم.

صحبت اصلی مان با این راننده تاکسی زمانی آغاز شد که وی قصد داشت تا در جایگاه پمپ‌بنزین ماکلوان برای ماشینش سوخت گیری کند.

این راننده تاکسی که حاضر به معرفی خود نشد گفت : متاسفانه مردم فقط تاکسی ها را می بینند و اگر از مشکلات زندگی رانندگان تاکسی اطلاع داشتند نسبت به کار ما منصفانه تر قضاوت می کردند.

وی که مشکلات ریز و درشت زندگی اش را برای ما ردیف کرده بود گفت : از هیچ نهادی مورد حمایت قرار نمی گیریم ، هر چند که وعده های زیادی تا کنون شنیده ایم.

وی مهم ترین دغدغه های این روزهایش را سهمیه بنزینی که قطع شده است عنوان کرد و افزود : متاسفانه شب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم و مشاهده کردیم که سهمیه های بنزین تاکسی ها نیز قطع شده است.

وی ادامه داد : این سورپرایز عجیب در این شرایط سخت و نابسامانی که در وضعیت تاکسی‌رانی شهر وجود دارد واقعا خلاقانه بود!

این راننده با اشاره به فعالیت مسافربرهای غیرمجاز گفت: خودروهای شخصی براحتی در ایستگاهها اقدام به جابجایی مسافر می کنند و جلوی کارهای غیرقانونی آنان گرفته نمی شود.

وی در خصوص وضعیت ایستگاه مسیر توریستی فومن به ماسوله گفت : متاسفانه سیستم گرما و سرما نداریم و توالت عمومی این ایستگاه بسیار کثیف است و همیشه بوی بدی در محوطه ایجاد میکند.

او مشکلات عنوان شده را متوجه شهرداری فومن دانست و تاکید کرد : معلوم نیست آقایان به چه کاری در شهر مشغول هستند که تا این حد این ایستگاه تاکسی نابسامان است.

این راننده تاکسی گفت : تمامی اصناف از حداقل رفاه نسبی که سازمان مربوطه برای آنها فراهم کرده برخوردار هستند اما هیچ گونه امکانات رفاهی نظیر بیمه ،فروشگاه تعاونی مصرف ، مسکن و حتی خدمات لازم برای رفاه خانواده های رانندگان تاکسی دیده نشده است تا سبب انگیزه لازم برای ما شود وبا دلگرمی بیشتری به کار بپردازیم .

وی در پایان با بیان اینکه رانندگان تاکسی مسئول جان مردم هستند، اظهار داشت: فعالان این حرفه باید آرامش فکری داشته باشند و نیاز است تا مسئولان برای تامین هزنیه های حمل و نقل عمومی تلاش داشته باشند.

بهجت نیوز از مسئولین سازمان تاکسیرانی و فرمانداری و شهرداری خواستار است که هرچه سریعتر طی یک بازدید از نزدیک با مشکلات این قشر مظلوم و زحمت کش شهرمان آگاه شوند.

  1. مجید گفت:

    مشکلات زیاده من نه راننده ام نه ماشین دارم ،،ولی ادم یه چیزهای رو میبینه تو این شهر بی انصافی زیاد بیداد میکنه کوچه های درب داغون ،،من یه مثال کوچیک میزنم براتون کل فومن از لحاظ شهر سازی زیر سفره سه یا چهارتا خیابان اصلی داره که یکیش خیابان ایت الله کاشانیه جز خیابان اصلی به حساب میاد ولی محروم ترین خیابان هم به حساب میاد برای نمونه یک بانک تو اون خیابون قرار نداره یک عابر بانک برای گرفتن پول و حتا یک ایستگاه درست حسابی درحال که سه شنبه بازار هم در همان خیابان قرار داره وشما هرجای که شلوغ باشه و پول توش چرخش داشته باشه باید یک عابر بانک کمکش توش قرار داشته باشد در حالی که جاده ماسوله هم هست از اونورم کسی پول بخواد حتمان باید بیاد وسط بازار ،به نظرم اینا بی احترامی به شهر و شهرونده ،، ای کاشک میشد ما او یع استان دیگه بزرگ میشدیم مسولین استانهای دیگه پیشتاز تو همه کارها هستن ولی نمونش تو شهر ما طرح های چندسال ‌پیش شهرهای دیگه که کهنه شده میارن میگن بفرماید این یه کاری ما براتون کردیدم ،،،عزیزان من خودم وقتی میبینم امکانات نیست امثال ماها ازون شهرها فرار میکنیم ،،،چرا نباید فومن با ابن همه گردشکر این همه درامدی که داره ولی هیچ چیز و هیچ اعتمادی نیست که مردم پول رو تو شهر خرج کنن این بی اعتمادی ازشما به مردم انتقال پیدا کرده ،،،

  2. نام شما گفت:

    سلام واقعا جای تاسفه که افرادی بعنوان اعضائ شورای شهر که درابتدای کاندید شدن خود را خدمت گزار ومتعهد ومتشرع وروشنفکروناجی شهر معرفی میکنند پس ازکسب ارا با انتخاب شهرداری بامشخصات خودشان شروع میکنند بسهم خواهی از یکدیگروتمام شعارها وتعهدات خود را فرا موش میکنند درعین حال حاضر نیستند واقعیت سهل انگاری و کوتاهی خود در خدمت رسانی به ولینعمتهای خود را پذیرا باشند وخود رااصلاحکنند