کد خبر: 27489تاریخ انتشار : 6:48:19 - شنبه 27 ژوئن 2015

ساختمان جدید دادگستری فومن تا دو ماه دیگر آماده می‌شود

رئیس دادگستری فومن گفت: مواد مخدر بیشترین جرم در پرونده‌های دادرسی دادگستری فومن است. به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید مهرپیما رئیس دادگستری فومن دادگستری را پناهگاه مردم دانست و اظهار کرد: مردم باید برای دادخواهی به دادگستری پناه ببرند. وی اقدام‌های دادگستری را اجرای قانون و برقراری عدالت دانست و افزود: قضات باید عدالت را […]

رئیس دادگستری فومن گفت: مواد مخدر بیشترین جرم در پرونده‌های دادرسی دادگستری فومن است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ جمشید مهرپیما رئیس دادگستری فومن دادگستری را پناهگاه مردم دانست و اظهار کرد: مردم باید برای دادخواهی به دادگستری پناه ببرند.

وی اقدام‌های دادگستری را اجرای قانون و برقراری عدالت دانست و افزود: قضات باید عدالت را در تصمیمات خود لحاظ کنند.

رئیس دادگستری فومن با بیان اینکه تصمیمات قضات برپایه قوانین و نظر قانون‌گذار است، گفت: قاضی بر اصل برائت و حقوق شهروندی نظر داشته باشد.

وی یکی از دغدغه‌های مردم را اطاله دادرسی دانست و تصریح کرد: مردم نیز باید به حقوق شهروندی خود آگاه باشند.

مهرپیما با بیان اینکه توسط وکلا در دادگستری فومن خدمات قضایی رایگان ارائه می‌شود، افزود: محاکم اکنون در استان و شهرستان‌ها تخصصی اجرا می‌شوند.

این مسئول قضایی فومن اختلافات ملکی، دعاوی خانوادگی، مواد مخدر و تصادفات را بیشترین موارد پرونده‌های دادرسی در فومن عنوان کرد و گفت: اعتیاد مهم‌ترین دلیل شکل‌گیری جرم‌ها و تشکیل پرونده در دادگستری است.

وی دادستان فومن را انسانی پیگیر و با تدبیر دانست و خاطرنشان کرد: شعبات جزایی از اول تیرماه به شعبه‌های کیفری تبدیل شده است.

مهرپیما با بیان اینکه هشت شورای حل اختلاف در فومن فعالیت دارند، متذکر شد: فومن دارای هشت قاضی در محاکم قضایی خود است.

وی از آماده‌سازی ساختمان جدید دادگستری فومن تا دو ماه دیگر خبر داد و یادآور شد: طولانی شدن پرونده‌ها به دلیل نیاز به کار کارشناسی بوده و متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در دادگستری فومن 15 روزه است.