کد خبر: 27443تاریخ انتشار : 12:40:36 - پنجشنبه 25 ژوئن 2015

شهید بهشتی تسلیم و متواضع در برابر عدل وحامی مستضعفان بود

همزمان با هفته قوه قضائیه مراسم گرامیداشت شهید بهشتی و 3 شهید ترور فومن امروز در گلزار شهدای امامزاده میرزا برگزارشد. به گزارش بهجت نیوز ؛ منافقان کوردل روحانی مبارز حسین اصغری را در سال 1360 و پاسدار احمد فرجی را در سال 1361 و غلامرضا اکبری کارگر شهرداری را در سال 1361 به شهادت […]

همزمان با هفته قوه قضائیه مراسم گرامیداشت شهید بهشتی و 3 شهید ترور فومن امروز در گلزار شهدای امامزاده میرزا برگزارشد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ منافقان کوردل روحانی مبارز حسین اصغری را در سال 1360 و پاسدار احمد فرجی را در سال 1361 و غلامرضا اکبری کارگر شهرداری را در سال 1361 به شهادت رساندند.

امام جمعه فومن در مراسم یادبود این 3 شهید ترور با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید بهشتی گفت : این روحانی نستوه ،عالم،اندیشمند، صاحب اخلاق، سرسخت در برابر ناحق، تسلیم و متواضع در برابر عدل وحامی مستضعفان بود.

وی با بیان این‌که شهید بهشتی از قدرت مدیریت و فکر و اندیشه برخوردار بود، ادامه داد: بهشتی یک اسلام‌شناس قوی بود که هم در حوزه و هم در دانشگاه نقش‌آفرینی کرد.

صفوی اضافه کرد: یکی از امتیازات شهید بهشتی تسلط ایشان بر قوانین بود و قضات و کارکنان دادگستری نیز باید با الگو قرار دادن آن شهید بزرگوار، باید بر قوانین قضایی تسلط داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی تصریح کرد : امروزجمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهداء به قله های بلند پیشرفت های علمی، فرهنگی واقتصادی رسیده وبه قدرت اول منطقه تبدیل شده است.

وی به ترور دلسوزان انقلاب در دهه 60 اشاره کرد و گفت : منافقان کوردل با ترور مبارزان انقلابی در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند ، غافل از اینکه خون شهدا درخت تناور انقلاب را آبیاری می کند.