کد خبر: 27437تاریخ انتشار : 12:31:16 - پنجشنبه 25 ژوئن 2015

مسابقات جام رمضان می‌تواند عاملی برای جذب جوانان باشد

کارشناس مذهبی فومن گفت: با احیای سفره‌های افطاری در مساجد، مردم مشکلاتشان را با یکدیگر در میان می‌گذارند که این امر سبب همدلی بین آنها می‌شود. حجت‌الاسلام حسن فتاحی، کارشناس مذهبی فومن در گفتگو با بهجت نیوز با تبریک هلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طبق روایت وقتی دو نفر با یکدیگر دست می‌دهند و […]

کارشناس مذهبی فومن گفت: با احیای سفره‌های افطاری در مساجد، مردم مشکلاتشان را با یکدیگر در میان می‌گذارند که این امر سبب همدلی بین آنها می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن فتاحی، کارشناس مذهبی فومن در گفتگو با بهجت نیوز با تبریک هلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طبق روایت وقتی دو نفر با یکدیگر دست می‌دهند و سلام می‌کنند مهر و محبت در دلشان زیاد می‌شود.

وی افزود: سفره‌های کریمانه‌ای که در مساجد پهن می‌شود و اطعامی که در ماه مبارک رمضان داده می‌شود علاوه بر مسائل معنوی که در باب ماه رمضان و افطاری دادن به مومن مطرح است، مردم هم را می‌بینند و احوال‌پرسی می‌کنند که این امر سبب نزدیک شدن دل‌های مردم به یکدیگر و همدلی می‌شود.

کارشناس مذهبی فومن گفت: با احیای سفره‌های افطاری در مساجد، مردم مشکلات و مسائلی که دارند را می‌توانند با یکدیگر در میان بگذارند و مشکلاتشان را حل و فصل کنند که این امر در همدلی بین مردم نقش بسزایی دارد.

پاسخ عقلانی به شبهات جوانان سبب جذب آنها با مساجد می‌شود

حجت‌الاسلام فتاحی با اشاره به چگونگی جذب جوانان به مساجد، تصریح کرد: باید مسائل و شبهاتی که در ذهن جوانان وجود دارد برای آنها برطرف شود.

کارشناس مذهبی فومن اظهار کرد: اگر مذهبی‌ها و کسانی که بانی مسجد هستند و در این مکان مقدس رفت‌و آمد می‌کنند بتوانند دین اسلام را درست به جوانان عرضه کنند و مشکلات اعتقادی و اجتماعی و مسائلی که برایشان پیش می‌آید را عقلانی حل کنند و جواب دهند جوانان جذب مسجد می‌شوند.

حجت‌الاسلام فتاحی با بیان اینکه می‌توان برای جذب جوان به مسجد یک سری جاذبه‌ها ایجاد کرد، افزود: برگزاری جلسات تحلیل و نقد فیلم، دعوت از افرادی که جوانان به آنها علاقه دارند و می‌توانند پاسخگوی شبهات جوانان شوند از راه‌های جذب جوان به مسجد است.

برگزاری مسابقات جام رمضان، عاملی برای جذب جوانان به دین

وی با بیان اینکه مخالف برگزاری مسابقات جام رمضان نیستم، گفت: باید این بازی‌ها کنترل شده باشد و با جوان‌ها صحبت کرد تا توجیح شوند و بعد اجازه برگزاری چنین مسابقاتی داده شود.

حجت‌الاسلام فتاحی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات جام رمضان می‌تواند عاملی برای جذب جوانان باشد و باید از این فرصت استفاده شود تا هم دین خود را حفظ و هم مسابقات را برگزار کنند.

وی اظهار کرد: مخالف با برگزاری مسابقاتی که انرژِی زیادی از جوان بگیرد تا حدی که نتواند روزه خود را نگه دارد، هستم.