کد خبر: 27343تاریخ انتشار : ۵:۰۶:۰۳ - دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴

رفع تجاوز از حریم در محورهای ارتباطی فومن

نیما شفقی گفت : به منظور برقراری و ارتقای ایمنی مسیر، محورهای ارتباطی فومن از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مشاغل مزاحم جمع‌آوری شد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از موج ؛ نیما شفقی، رئیس اداره راه و شهرسازی فومن با اعلام این خبر گفت: به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی، ساماندهی […]

نیما شفقی گفت : به منظور برقراری و ارتقای ایمنی مسیر، محورهای ارتباطی فومن از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مشاغل مزاحم جمع‌آوری شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از موج ؛ نیما شفقی، رئیس اداره راه و شهرسازی فومن با اعلام این خبر گفت: به منظور جلوگیری از سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی، ساماندهی حریم راه‌ها و جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز، طرح جمع‌آوری سازه‌های غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی فومن با تأکید بر لزوم حفظ و مراقبت از حریم راه‌ها گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم راه، ایمنی مسیر را به خطر می‌اندازد و حفظ و نگهداری حریم راه‌ها از اولویت‌های اساسی در ارتقای ایمنی راه‌ها است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح مهم در سه ماه اخیر، اکیپ حفاظت از حریم راه‌های این اداره با همکاری دستگاه قضایی و ضابطین مأمور و عوامل راهداری نسبت به جمع‌آوری سازه‌های فصلی غیرمجاز، درمحورهای فومن-رشت، فومن-صومعه سرا، فومن-شفت، فومن-قلعه رودخان، فومن -ماسوله اقدام کرده و از حضور دست‌فروشان در حریم محورها، ساخت دکه‌ها، نصب تابلوها و بنرهای تبلیغاتی جلوگیری شد.

در این مدت ۱۹ مورد ساخت‌وسازهای غیرمجاز تخریب شد و ۱۸ مورد دکه و آلاچیق و ۱۷۵ مورد بنر تبلیغاتی و داربست غیرمجاز نیز جمع‌آوری شد.