کد خبر: 27312تاریخ انتشار : 16:42:27 - دوشنبه 22 ژوئن 2015

عامل تخلیه زباله در رودخانه گشت‌رودخان برای 4‌ماه روانه زندان شد

فردی که با یک خودروی پیکان وانت در حال تخلیه مقدار زیادی زباله به داخل رودخانه گشت رودخان در فومن بود به ۴ ماه حبس محکوم شد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از مهر؛چندی قبل فردی که با یک خودروی پیکان وانت در حال تخلیه مقدار زیادی زباله به داخل رودخانه گشت رودخان در […]

فردی که با یک خودروی پیکان وانت در حال تخلیه مقدار زیادی زباله به داخل رودخانه گشت رودخان در فومن بود به ۴ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از مهر؛چندی قبل فردی که با یک خودروی پیکان وانت در حال تخلیه مقدار زیادی زباله به داخل رودخانه گشت رودخان در فومن بود توسط نیروهای محیط زیست این شهرستان مشاهده  و اتومبیل وی توقیف شد.

متخلف مربوطه پس از بازداشت و تشکیل پرونده تخلف به مراجع قضایی معرفی و به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی محاکمه شد.

در جریان رسیدگی به پرونده این متخلف در دادگستری شهرستان فومن، با توجه به محتویات پرونده، تحقیقات انجام شده در دادسرا و دفاعیات بلاوجه متهم، دادگاه بزهکاری وی را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات، متهم را به تحمل چهار ماه حبس تعزیری (زندان غیرقابل خرید) محکوم کرد.

بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شود ازجمله آلوده کردن آب آشامیدنی، دفع غیر بهداشتی فضولات انسانی، دامی و زاید، ریختن مواد مسموم کننده در رودخانه ها، ریختن زباله در خیابان ها، کشتار غیرمجاز دام، استفاده غیرمجاز از فاضلاب خام یا پساب تصفیه خانه های فاضلاب برای کشاورزی ممنوع است و مرتکبین چنانچه مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.