کد خبر: 27076تاریخ انتشار : 8:18:35 - چهار شنبه 17 ژوئن 2015

میری نرگسی:دیگر در شهر پرده‌های عرضی نداشته باشیم/شهردار:در شهرستان همکاری نیست

جلسه ۹۶ شورای اسلامی شهر فومن با حضور شهردار فومن عصر روز چهارشنبه برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز؛ در ابتدای جلسه زهرا نظری در نطق پیش از دستور با اشاره به کمبود سطل زباله در شهر گفت: سطل های موجود داخل شهر نیز تخریب شده اند و کیفیت ندارند و خوب است که مرمت […]

جلسه ۹۶ شورای اسلامی شهر فومن با حضور شهردار فومن عصر روز چهارشنبه برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز؛ در ابتدای جلسه زهرا نظری در نطق پیش از دستور با اشاره به کمبود سطل زباله در شهر گفت: سطل های موجود داخل شهر نیز تخریب شده اند و کیفیت ندارند و خوب است که مرمت و یا شستشو نماییم. کار شورای ما این است که کمک به هیات ها و سمن ها انجام دهیم اما پول نداریم و همین امورات روزانه را نمی توانیم انجام دهیم و البته باید اهم و مهم نماییم بیش از دو سال از عمر شورای چهارم گذشته است و مورد سوال مردم قرار می گیریم و اکنون هم در حال انتقال بازار سه شنبه هستیم ، هنوز خیلی از نقاط شهر لکه گیری صورت نگرفته است و شهروندان نسبت به سلیقه ای جمع نمودن سدمعبر اعتراض دارند ، بازار روز غفاری را ساختیم و ماهی دو میلیون و نیم در حال پرداخت اجاره آن هستیم ولی نتوانسته ایم از آن مکان استفاده نموده و دستفروسان را ساماندهی کنیم نمی دانیم چرا اغماض در شهرداری است نسبت به بساز بفروش ها اغماض صورت می گیرد ولی همه را باید با یک دید ببینیم اکنون در جلوی کارخانه چایسازی فومنات در چهاردختران در حال ساخت و ساز هستند که معلوم نیست چگونه است ، حقوق های کارکنان دیر پرداخت می شود و … .

شهردار فومن گفت: ایرادات وارد است در مبحث های فراوان مشکل داریم حتی در سیستم اداری هم مشکل داریم مثلا ۱۱۵ متر عقب نشینی ساختمان را اعلام نکرده اند. شهرداری یک سیستم ناهماهنگ دارد. در بحث فضای سبز نیز مشکل داریم ما اصلا در شهرداری چمن زن نداریم و با علف تراش اینکار را انجام می دهیم ما ۷ نفر نیروی فضای سبز داریم ما به جای اینکه نیروی میدانی داشته باشیم نیروی ستادی داریم. در بحث سدمعبر سه نفر نیرو داریم و یکی از آنها نیز چاقو خورده است ، اشکال وجود دارد و ما سعی خودمان را می کنیم که درست انجام شود و به شورای تامین نیز نامه زده ایم. هوشنگ عباسقلی زاده گفت: یک بحث دیگری که داریم این است که آقای فرماندار جدید از مسایل سدمعبر شهر خبر ندارند ولی البته ما نامه نگاری کرده ایم و توضیحاتی را ارایه داده ایم. حتی در بحث سگ های ولگرد همکاری نکردند و گفتند صدای تیراندازی نیاید و ما نیز تمکین کردیم. این شهرداری هیچوقت بی عدالتی را برای مردم رقم نخواهد زد و مردم امروز با اطمینان وارد شهرداری می شوند قبلا قیمت هایی را از قبل اضافه می کردند و سپس تخفیف می دانند که این عوام فریبی بود و البته ما تا می توانیم به شهروندان کمک می کنیم.

در ادامه سعید نجادی مسئول واحد عمران شهرداری فومن در خصوص آماده سازی مکان بازار جدید در خیابان شهید شکوری توضیح داد.

شهردار فومن گفت: اگر پول باشد ظرف مدت سه ماه پروژه آماده است. سرویس بهداشتی ، آسفالت ، فاضلاب ، روشنایی و … را داریم که انجام خواهد شد.

کلیات طرح بازار در جلسه شورای شهر فومن تصویب شد.

در ادامه شهردار در خصوص سی ان جی جدید خیابان آیت ا… کاشانی توضیح داد. وی گفت: ۸ نازل تحویل گرفته ایم و باید در تاریخ مقرر همزمان با سراسر کشور افتتاح شود.

اعضای شورا به مزایده سی ان جی رای دارند.

شاهین علیزاده گفت: بلوار علامه طباطبایی که جدید ساخته شده است فاقد روسنایی است که این پروژه نیز انجام شود. نایب رییس شورا گفت: خیابان سرداران اسلام پارک شهربیجار نیز فاقد ست ورزشی است که شهروندان درخواست نصب آن را نموده اند.

شهردار فومن گفت: در بحث روشنایی بلوار علامه طباطبایی کار اصلی را انجام داده ایم و کانال کشی نیز انجام شده است اما کار هنوز باقیمانده است و پایه نیز باید خریداری نماییم که هزینه داریم البته می توانیم واتربند (تابلوی تبلیغاتی تیر چراغ برق) را نیز کار کنیم و برای ما نیز درآمد دارد یا اینکه مشارکت بدهیم که فردی بیاید روشنایی ما را تامین کند و سپس داخل بلوار تبلیغات انجام دهد و البته کارهای دیگر.

سیدسینا میری نرگسی گفت: در بودجه در کل شهر واتربند را پیش بینی نموده بودیم تا دیگر در شهر پرده های عرضی نداشته باشیم و در بلوار علامه طباطبایی بیلبورد اگر باشد بهتر است زیرا در خروجی ورودی شهر است و اینکه روشنایی ورودی شهر از سمت حاجی آباد و جلوی ایران خودرو نیز تامین شود و همچنین مطالبات رفتگران این قشر زحمتکش پرداخت گردد.

شهردار فومن گفت: ما از خدا می خواهیم مطالبات پرداخت شود و از این پس اصل پرداخت را بر اساس حقوق می گذاریم و اضافه کاری را هر ماه دیگر پرداخت نمی کنیم. بریدگی بلوار علامه طباطبایی چه ارتباطی به فروش کلوچه دارد که نظر می دهند این استاندارد راه است و آنجا محل پیچش کامیون و تریلر است و باید ایمنی رعایت شود مثلا می خواهند ۱۰ متر بریدگی جابه جا شود و این بریدگی بسمت مغازه آنها پیچش شود که کلوچه بفروشند خوب این چه ارتباطی به یکدیگر دارد ما که نمی توانیم نظر همه افراد را جلب نماییم بلوار برای رخودش یک نوع تعریف دارد….

هوشنگ عباسقلی زاده افزود: آقای عامر بعنوان معاون فرماندار به جای اینکه در فرمانداری نشسته اند و مسایل را برای ما مرتفع نمایند کار دیگری انجام می دهند و چرا به اداره راه مسایل را انعکاس نمی دهند ما همکاری شهرستان را می خواهیم متاسفانه در شهرستان فومن هماهنگی و همکاری ادارات وجود ندارد و البته معاون فرماندار باید هماهنگ کننده بین ادارات باشند. به اداره راه نامه زده ایم الان مدت ها گذشته است اما جواب نمی دهند! تابلوهای ورودی شهر ما توسط افرادی در شپول کنار و قلعه کل رنگ خورده است و البته باید پاسخ دهند. در شهرستان همکاری نیست این را صراحتاً اعلام می کنم. میدان جدیدی را در چهار راه شهید شکوری ایجاد نموده ایم که ببینیم چه نتیجه ای خواهد داشت و سپس بصورت دائمی خواهیم نمود و اکنون در بحث کارشناسی هستیم./ابراهیم فلاح

 1. شهروند گفت:

  روبروسی انجی گاز ایت الله کاشانی رو کندید نزدیم به چند ماه زیر سازی شده وروسازیش اگه به چندتا کارگر ساده داده بودید تا الان تموم شده بود درحالی کمر بندی و راه ارتباطی هست و الان یه خرابه به بار اومده ،،به نظرم اعتماد از همین جور چیزها به وجود میاد شده یه کاری رو شروع کنید و زود به پایان برسونید این اعتماد مردم نصبت به شما زیاد شه انقدر مردم اینجور چیزهارو دبدن بی اعتماد شدن من خواهشمندم این کارارو زودتر هم میشه انجام داد و دلتون برای مردم هم بسوزه ،،،

 2. بنده خدا گفت:

  1- این که گفته اید فرماندار محترم از اوضاع شهر بی خبر هستند حرف درستی زده اید ، چونکه آقای عاشوری باید از بزرگان ومطلعین شهر شخصی را برای فرمانداری فومن بر می گزید.
  2- درباره ساخت و ساز می گوئید ، بهتر بود که کارها مرحله به پیش می رفت و همه کارها با هم شروع نمی شد تا الان دغدغه بودجه داشته باشید.
  3- این که گفته اید شهرداری عزم لازم برای جابجایی و ساماندهی دستفروشان را ندارد حرفی به جا ولی اما و اگری دارد ، آن مغازه داری که جلوی پیاده رو بساط علم کرده و یا دست فروشی با توجه به حضور نیروهای شهرداری بساط علم می کند جای اما و اگری نمی ماند.و این خود موجب بی نظمی می شود.
  4- و …