کد خبر: 27034تاریخ انتشار : 11:34:44 - سه شنبه 16 ژوئن 2015

هاشمی رفسنجانی در دیدار با یاران افتخاری چه گفت؟

اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای ستاد برگزاری سالگرد شهادت حجت‌الاسلام افتخاری گفت : آرامش امروز ایران به خاطر صداقت شهدا و ایثارگران ماست. آقای هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای ستاد برگزاری سالگرد شهادت حجت‌الاسلام افتخاری (نماینده مردم فومن که در سقوط بالگرد امداد در سال 1369 به شهادت رسید)، با […]

اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای ستاد برگزاری سالگرد شهادت حجت‌الاسلام افتخاری گفت : آرامش امروز ایران به خاطر صداقت شهدا و ایثارگران ماست.

آقای هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای ستاد برگزاری سالگرد شهادت حجت‌الاسلام افتخاری (نماینده مردم فومن که در سقوط بالگرد امداد در سال 1369 به شهادت رسید)، با ابلاغ سلام‌ گرم به مردم خونگرم استان گیلان، به‌ویژه در شهرستان فومن افزود: سند اخلاص شما مردم، شهدایی هستند که با تأسی به شهدای کربلا، رنج‌های تلخ میدان‌های نبرد را شیرین می‌یافتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شهادت را حالتی ویژه برای انسان‌های ویژه دانست و خطاب به خانواده شهید افتخاری گفت: آثار گفتاری و رفتاری این شهید را ثبت و ضبط کنید تا به عنوان یک سرمایه برای نسل‌های بعدی بماند.

آقای هاشمی رفسنجانی در پاسخ به ابراز نگرانی خانواده شهید افتخاری از اوضاع جامعه به‌ویژه بیکاری، اظهار داشت: اگر چه مردم نجیب ایران تحمل می‌کنند، ولی وظیفه مسئولان برداشتن موانع و مشکلات در مسیر زندگی مردم است به‌خصوص تحریم‌های ظالمانه که عامل بسیاری از مشکلات است.

وی شهید محمدحسین افتخاری را از دوستان دوران سخت مبارزه و از همکاران صدیق در مسئولیت‌های پس از انقلاب، به خصوص مجلس شورای اسلامی خواند و گفت: ایشان از انسان‌های فرهیخته‌ای بود که جانش را در راه رسیدگی به مشکلات مردم، به‌خصوص زلزله‌زدگان از دست داد و نمونه‌ای از انسان‌های صبور و مجاهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهید افتخاری را با توصیفاتی چون «همرزم»، «همکار»، «همسنگر» و «هم‌حزبی دوران پیروزی» انقلاب ستود و افزود: مزد جهاد طولانی خویش را با شهادت گرفت که همنشینی با شهدا در بزم اولیا آرزوی هر انسانی است.

وی با یادآوری مصائب حضرت زهرا(س) و نگاه قرآنی به انسان‌ها، گفت: خداوند در سوره «عصر» تأکید می‌کند که اگرچه انسان به خاطر از دست دادن سرمایه عمر هر لحظه در خسران است، اما کسانی که صبر می‌کنند، هیچ وقت ضرر نمی‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبر را باعث و وسیله نجات انسان‌ها دانست و افزود: صبر بر تلخی‌هایی که به خاطر گفتن حقیقت متوجه انسان‌ها می‌شود، باعث تکامل روح خواهد شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری شرایط نابسامان کشورهای اسلامی در منطقه گفت: آرامش امروز ایران به خاطر صداقت شهدا و ایثارگران ماست که خانواده‌های آنها به عنوان مخلص‌ترین لشکر انقلاب از اهداف نظام حفاظت می‌کنند.

در آغاز این دیدار آقای محمدمهدی افتخاری گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد یادواره ارائه کرد.

 1. حسینی گفت:

  سلام ازحاج اقا افتخاری سوال بفرمایید جناب رفسنجانی خاطره نگفت از امام و شهید افتخاری؟

 2. فهیم گفت:

  ای کااش این کار را انجام نمیداد
  به ضرر ایشان تمام خواهد شد

 3. حسن گفت:

  سلام حضرت ایت الله هاشمی ازافتخارات نظام مقدس وپاک جمهوری اسلامی بلکه استوانه انقلاب است قضاوت درخصوص شخصیت بزرگ انقلاب واقعا بی انصافی است کمان انصاف درشما دیده نمی شود

 4. عزیز گفت:

  سلام جناب فهیم مطمئن باشید آقای افتخاری بااین کارخودشان رای خیلی ازافراد را ازدست دادند

 5. امیر گفت:

  آقایان و دوستانی که از این دیدار ناراحت هستن ، لطف کنن به گفته رئیس جمهور محبوبشون ، آب رو بریزن اونجایی که می سوزه :)))))

 6. محمد گفت:

  سلام. چقدر ادبیات دفاع از آقای هاشمی شبیه حرفهای سال 58، 59 سازمان مجاهدین ( منافقین ) از برخی شخصیت های معروف آن دوران بود که سعی داشتند با تعابیر خاص سبب سوءاستفاده و اختلاف افکنی از آن اشخاص براى اغراض و امیال درونی خود شوند. حتما سری به آرشیو روزنامه های آن ایام بزنند و ببینید شخصیت های بریده از امام ره و آحاد ملت چه سرنوشتی پیدا کردنند، خداوند به برکت این ماه مبارک رمضان ما را عاقبت به خیر گرداند. آمین

 7. نام شما گفت:

  محمد عزبزهمین فرمایش راپدرجنابعالی سال۶۳درپاسخ یکی ازهمشهربان کردویک پست حساس گرفت ولی لیاقت حفظ آنرا نداشت ولی چه کنیم پستی خالی نداریم

 8. محمد گفت:

  سلام بی نام!!! بنده آنچه شرط عقل بود از تجربه آن دوران را نوشتم شما خواه پند گیر یا ملال، نميدونم بنده را با کدام محمد اشتباه گرفته اید، ولی پدر خودم را بهتر از شما! می شناختم بازاری بود و سالها ست که مرحوم شده که ان شاءالله خداوند سبحان بیامرزدش.

 9. علی اکبر گفت:

  آقای افتخاری امیدوارم مانندابوی بزرگوارشهیدتان عمل کنیدوحرکات وسکنات شمابرای قرب الهی باشدنمی دانم بافلان شخصیت دیدارداشتیدوازاین فرمایشات همیشه بوده وهست من پدرتان راازنزدیک می شناختم ایشان هم موردهجمه بودولی لحظه ای ازمردم ودردوغم مردم جدانشدانشالله شماهم آنگونه خواهیدشدیقین دارم