کد خبر: 27019تاریخ انتشار : 10:48:08 - سه شنبه 16 ژوئن 2015

میزان زباله در مسیرهای گردشگری فومن یک معضل است

معاون فرماندار فومن بر اعلام گزارشات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های ذیربط به صورت هفتگی در ارتباط با پسماند تاکید کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدجواد عامر در جلسه کمیته پسماند فومن که با حضور مدیرعامل پسماند گیلان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه طی سال‌های گذشته زباله به عنوان یک […]

معاون فرماندار فومن بر اعلام گزارشات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های ذیربط به صورت هفتگی در ارتباط با پسماند تاکید کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدجواد عامر در جلسه کمیته پسماند فومن که با حضور مدیرعامل پسماند گیلان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه طی سال‌های گذشته زباله به عنوان یک تهدید بزرگ برای جوامع بشری محسوب می‌شد، اظهار کرد: امروزه با توجه به ارائه راهکارهای علمی و مدیریت‌ها بالاخص در زمینه پسماند، نگاه تهدیدآمیز به زباله به نگاه سرمایه‌ای و فرصت تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه مسائل زیست محیطی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید است، افزود: پسماند می‌تواند نقش عظیمی در مسائل زیست محیطی ایفا کند.

عامر به دستور ابلاغه استاندار گیلان مبنی بر گزارشات هفتگی پسماند شهرستان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: صف مقدم مبارزه با زباله و پسماندها، شهرداری و محیط زیست هستند که باید برای رسیدن به اهداف همواره مشارکت و همکاری صورت گیرد.

وی یکی از مسائل و مشکلات را میزان و وجود زباله در روستاها و مسیرهای گردشگری دانست و عنوان کرد: جمع‌آوری و حذف دپوی زباله در مسیرهای پرتردد همواره مورد تاکید بوده و این در حالیست که متاسفانه برخی از دهیاران در اجرای صد درصدی آن موفق نبوده‌اند.

عامر با بیان اینکه در صورت درخواست و برای حل مشکلات، تمهیدات لازم جهت فراهم‌آوری امکانات اندیشیده خواهد شد، تصریح کرد: گزارشات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های ذیربط باید به صورت هفتگی در ارتباط با پسماند اعلام شود.

معاون فرماندار فومن در خاتمه بر جمع‌آوری زباله‌ها در روستاها بویژه روستاهای واقع شده در مسیر مناطق گردشگری ماسوله و قلعه رودخان تاکید کرد.