کد خبر: 26996تاریخ انتشار : 10:26:34 - سه شنبه 16 ژوئن 2015

تمام تلاشمان را برای استقبال بیشتر مردم از امامزاده میرزا بکار خواهیم گرفت

آستان مقدس امامزاده میرزا فومن یکی از بناهای تاریخی این شهر و از نوادگان امام موسی ابن‌جعفر (ع) است که در بین قدیمی‌ها به «کوچ آقا» که معنای فارسی آن «مردی با قد کوتاه» است، شهرت دارد. به گزارش بهجت نیوز ؛ پیش از دهه چهل مکان مذکور تنها دارای یک بنای کوچک و بسیار […]

photo_2015-06-16_10-21-08

آستان مقدس امامزاده میرزا فومن یکی از بناهای تاریخی این شهر و از نوادگان امام موسی ابن‌جعفر (ع) است که در بین قدیمی‌ها به «کوچ آقا» که معنای فارسی آن «مردی با قد کوتاه» است، شهرت دارد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ پیش از دهه چهل مکان مذکور تنها دارای یک بنای کوچک و بسیار قدیمی بود که در سال 42 توسط شیخ محمدعلی نیکویی و دوستانش ساخته و بنا و ضریح این امامزاده نیز با کمک پدر بزرگوار شهید عشق‌پرست و علیرضا با اهتمامی نصب شد.

پس از گذشت 40 سال بنای امامزاده هیچ‌گونه زیباسازی و نوسازی را به خود ندید تا اینکه جوانان محله خراط‌محله با روحیه هیئتی خود این مهم را به عهده گرفتند.

همت جوانان محله خراط‌محله فومن در احیای آستان مقدس امامزاده میرزا

عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده میرزا فومن امروز در حاشیه احیای این آستان با اشاره به فقدان اقدام‌های زیباسازی و نگه‌داری آستان مقدس امامزاده میرزا فومن در گذشته اظهار کرد: جوانان هیئت منتظران قائم (عج)، جوانان هیئت جوادالائمه (ع) و جوانان خراط‌محله فومن کار بازسازی آستان و مزار و آرامگاه‌ها را آغاز کرده‌اند.

اسماعیل زاددولتی با بیان اینکه از ماه رمضان سال گذشته اقدام به بازسازی موردی بنای امامزاده کرده بودیم، گفت: احیای آستان و گلزار شهدا و قبور امامزاده از اهداف هیئت امنا است که در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

وی با تصریح بر اینکه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا مردم شهرستان استقبال بیشتری از حضور در آستان مقدس امامزاده میرزا و کمک به نگهداری بهتر آن داشته باشند، یادآور شد: درهای ورودی مزار و دیوار چینی محیط مزار با اعتبار 35 میلیون ریال در حال انجام است.

زاددولتی با اشاره به مناسب نبودن فضای مسجد برای بهتر برگزار شدن مراسم‌های فرهنگی و مذهبی در گذشته، یادآور شد: با اعتبار 40 میلیون ریال فضای داخلی مسجد رنگ‌آمیزی شده و در آینده از سیستم صوتی و روشنایی مناسبی نیز برخوردار می‌شویم.

عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده میرزا فومن، نوسازی سقف امامزاده، نوسازی فضای آبدارخانه و وضوخانه و کفش‌داری امامزاده را از دیگر اقدام‌ها برشمرد و افزود: این اقدام‌ها با 60 میلیون ریال اعتبار انجام شده است.

وی با بیان اینکه آماده دریافت کمک‌های خیران برای احیا و نگهداری آستان مقدس امامزاده میرزا فومن هستیم، تصریح کرد: کارهای خیر و ساخت مسجد هرگز روی زمین باقی نمی‌ماند و خیران همواره یاری‌گر بوده‌اند.

زاددولتی با اشاره به فرارسیدن ماه مهمانی خدا افزود: نمازهای جماعت یومیه و ختم قرآن پس از نماز ظهر و عصر در ماه مبارک رمضان در آستان مقدس امامزاده میرزا فومن برگزار می‌شود.

وی با تصریح براینکه از 15 ماه تا 30 ماه مبارک رمضان مراسم مناجات رمضانیه با حضور حجت‌الاسلام رمضانی از حوزه علمیه قم پس از نماز مغرب و عشا در امامزاده میرزا فومن برگزار می‌شود، اظهار کرد: برای نخستین بار ایستگاه صلواتی افطاری با کمک مردم خراط‌محله و شهرستان در مقابل آستان امامزاده میرزا فومن برپا می‌شود.

عضو هیئت امنا امامزاده میرزا فومن خواستار همکاری مردم شهرستان به‌ویژه جوانان در فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی و عمرانی مسجد شد و افزود: جوانان نقش مهمی در پیشبرد اهداف خداپسندانه دارد و اکنون با حضور جوانانی که در گذشته با ورود آنها به هیئت امنای امامزاده میرزا جلوگیری می‌شد به نحو احسن در حال انجام است.

وی همسطح‌سازی قبور را یکی دیگر از برنامه‌های در حال انجام آستان مقدس امامزاده میرزا فومن دانست و ادامه داد: این اقدام موجب تسهیل در عبور مرور برای سالمندان و زیبایی فضای آرامگاه می‌شود.

زاددولتی با بیان اینکه خواستار حمایت‌های اوقاف، بنیاد شهید و امور ایثارگران و شهرداری هستیم، تصریح کرد: معاون فرماندار فومن در امور اداری یاری‌گر هیئت امنا بوده که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب سیستم نوری و تاسیساتی مزارها خاطرنشان کرد: جوانان خراط‌محله و هیئت‌های جوادالائمه(ع) و منتظران قائم(عج) هیئتی در 30 شبانه‌روز برای بازسازی و مناسب‌سازی آستان مقدس امامزاده میرزا فومن فعالیت کرده‌اند./عرفان منصوریان

 1. موهب گفت:

  شما کمترین کار که میتونستی رو انجام ندادی هنوز یه دیوار چینی درست حسابی نداره پشت امازاده میرزاه هنوز یه دیوار درست حسابی نداره

  • نام شما گفت:

   همین کمترین کار به نظر شما ،بیشترین هزینه رو داره،با همت همین جوونها و کمک خیرین و از همه مهمتر دعاهای شهدای آرمیده در آن مکان بزودی شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود.

 2. بی پناه گفت:

  آقای موهب ناشکر نباش برادر
  تازه شروع کردن این دوستان
  اگر دلت می سوزه آستین بالا بزن بیا تو گود داداش

 3. بهجت نیوز براشون سنگ تمام گذاشتیدا

 4. نام شما گفت:

  واقعا خسته نباشن
  این دوستان نشون دادن در هر عرصه ای اگر جوانان وارد بشن
  جواب میده
  خداقوت

 5. فرج پور گفت:

  تقدیروتشکر
  خدا قوت داره زحمات این بچه ها من متاسفم برای یک عده ای که چشمانشان را برواقعیت ها بسته اند تلاش شبانه روزی این بچه ها رو نادیده میگیرند.
  خدا خیرتان دهد.

 6. مهندس سید عباس گفت:

  دست همه شماجوانان درد نکنه حق نگهدارتان هرکسی هم مزخرفی گفت به بزرگواریتان ببخشید.امامزاده میرزا ازهرنظرعالی شده،هرآنکس که نمیتواند زحمات شماراببیند کور شود.