کد خبر: 26984تاریخ انتشار : 9:36:15 - یکشنبه 14 ژوئن 2015

طرح« نشاط معنوی» در۷ بقاع متبرکه فومن اجرا خواهد شد

رئیس اوقاف و امورخیریه فومن از اجرای طرح نشاط معنوی از چهارشنبه( ۲۷ خرداد) در هفت بقاع متبرکه فومن خبر داد. حجت‌الاسلام حسین زارع، رئیس اوقاف و امور خیریه فومن در گفتگو با بهجت نیوز با اشاره به فرا رسیدن فصل اوقات فراغت اظهار کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح نشاط […]

رئیس اوقاف و امورخیریه فومن از اجرای طرح نشاط معنوی از چهارشنبه( ۲۷ خرداد) در هفت بقاع متبرکه فومن خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین زارع، رئیس اوقاف و امور خیریه فومن در گفتگو با بهجت نیوز با اشاره به فرا رسیدن فصل اوقات فراغت اظهار کرد: در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح نشاط معنوی در هفت امامزاده و بقعه متبرکه فومن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح، کلاس‌های مختلفی برای ارتقای سطح فکری و فرهنگی دانش‌آموزان برگزار می‌شود، افزود: هدف از برگزاری این طرح، تقویت و ارتقا بنیان‌های دینی، اسلامی و ارزش‌های انقلابی است.

رئیس اوقاف و امورخیریه فومن تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور را از دیگر اهداف این طرح برشمرد وگفت: ثبت نام از علاقه‌مندان برای حضور در طرح و کلاس‌ها در ادارات اوقاف و امور خیریه و امامزادگان و بقاع متبرکه شامل طرح تا پایان خرداد ادامه دارد.

حجت‌الاسلام زارع با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های طرح نشاط معنوی از چهارشنبه(۲۷ خرداد) آغاز و تا نیمه‌ مرداد ادامه دارد، تصریح کرد: این طرح در سنین مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه برای خواهران و برادران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح نشاط معنوی، برنامه‎های تربیتی، اخلاقی و تقویتی، بنیه اعتقادی و ارزش‎های اخلاقی را در برگرفته و سعی برآن است تا دانش‎آموزان به نحو احسن در مسیر تعالیم اسلامی قرار گیرند.

حضور قاری مصری در مسجد جامع فومن

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن با بیان اینکه ۱۵ امامزاده این شهرستان میزبان طرح «ضیافت الهی» هستند، اظهار کرد: در یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان یک قاری مصری در مسجد جامع فومن حضور خواهد داشت.

حجت‌الاسلام زارع افزود: در این طرح برنامه‌هایی همانند دعا و مناجات، برپایی نمازهای جماعت، اجرای برنامه‌های قرآنی، پاسخ گویی به احکام و شبهات، برگزاری محافل انس با قرآن کریم و … برگزار می‌شود.

وی گفت: تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تابستان بهترین فرصت برای بهره‌مندی جوانان از آموزه‌های دینی و مذهبی است.