کد خبر: 26900تاریخ انتشار : 19:50:28 - شنبه 13 ژوئن 2015

تاکنون مشکلی در امر آب و آبرسانی شهرستان فومن نداشته‌ایم

مدیر آب منطقه ای فومنات گفت: علیرغم مشکل کم آبی در تلاش می  باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم بتوانیم با مدیریتی صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی را از نظر آبی سپری کنیم. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد طاهری، مدیر آب منطقه ای فومنات با بیان اینکه آب […]

مدیر آب منطقه ای فومنات گفت: علیرغم مشکل کم آبی در تلاش می  باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم بتوانیم با مدیریتی صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی را از نظر آبی سپری کنیم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد طاهری، مدیر آب منطقه ای فومنات با بیان اینکه آب منطقه ای فومنات وظیفه حاکمیتی و تأمین آب اراضی فومن، شفت و حوزه را عهده دار است، اظهار کرد: شهرستان فومن دارای 14 هزار هکتار اراضی شالیزاری است.

وی با بیان اینکه 6 هزار و 500 هکتار از این میزان به صورت سنتی  و از طریق 57 دهنه کشاورزی  تأمین آب می شوند، افزود: تعداد آببندان های این شهرستان سه پهنه با مساحت قریب 100 هکتار است.

طاهری تعداد چاه های عمیق پروانه دار این شهرستان را 143 حلقه دانست و عنوان کرد: تعداد ایستگاه های پمپاژ برقی و دیزلی این شهرستان پنج حلقه می باشد.

وی با اشاره بر اینکه حجم آب مخزن سد سفیدرود در حال حاضر قریب 550 میلیون متر مکعب  با ورودی 12 متر مکعب در ثانیه است، اذعان کرد: علیرغم مشکل کم آبی  در تلاش می باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم  بتوانیم با مدیریتی  صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی  را از نظر آبی سپری کنیم.

مدیر آب منطقه ای فومنات در پایان  از راه اندازی ایستگاه پمپاژ در  روستاهای گشت، خطیب گوراب و گوراب پس خبر داد و اظهار کرد: تاکنون مشکلی در امر آب و آبرسانی در این شهرستان وجود نداشته است