کد خبر: 26900تاریخ انتشار : ۱۹:۵۰:۲۸ - شنبه ۲۳ خرد ۱۳۹۴

تاکنون مشکلی در امر آب و آبرسانی شهرستان فومن نداشته‌ایم

مدیر آب منطقه ای فومنات گفت: علیرغم مشکل کم آبی در تلاش می  باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم بتوانیم با مدیریتی صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی را از نظر آبی سپری کنیم. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد طاهری، مدیر آب منطقه ای فومنات با بیان اینکه آب […]

مدیر آب منطقه ای فومنات گفت: علیرغم مشکل کم آبی در تلاش می  باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم بتوانیم با مدیریتی صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی را از نظر آبی سپری کنیم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمد طاهری، مدیر آب منطقه ای فومنات با بیان اینکه آب منطقه ای فومنات وظیفه حاکمیتی و تأمین آب اراضی فومن، شفت و حوزه را عهده دار است، اظهار کرد: شهرستان فومن دارای ۱۴ هزار هکتار اراضی شالیزاری است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از این میزان به صورت سنتی  و از طریق ۵۷ دهنه کشاورزی  تأمین آب می شوند، افزود: تعداد آببندان های این شهرستان سه پهنه با مساحت قریب ۱۰۰ هکتار است.

طاهری تعداد چاه های عمیق پروانه دار این شهرستان را ۱۴۳ حلقه دانست و عنوان کرد: تعداد ایستگاه های پمپاژ برقی و دیزلی این شهرستان پنج حلقه می باشد.

وی با اشاره بر اینکه حجم آب مخزن سد سفیدرود در حال حاضر قریب ۵۵۰ میلیون متر مکعب  با ورودی ۱۲ متر مکعب در ثانیه است، اذعان کرد: علیرغم مشکل کم آبی  در تلاش می باشیم تا با همکاری و مشارکت مسئولین و مردم  بتوانیم با مدیریتی  صحیح با استفاده از پتانسیل های داخلی و مخزن سد سفیدرود، سال موفقی  را از نظر آبی سپری کنیم.

مدیر آب منطقه ای فومنات در پایان  از راه اندازی ایستگاه پمپاژ در  روستاهای گشت، خطیب گوراب و گوراب پس خبر داد و اظهار کرد: تاکنون مشکلی در امر آب و آبرسانی در این شهرستان وجود نداشته است