کد خبر: 26629تاریخ انتشار : 5:27:39 - سه شنبه 9 ژوئن 2015

ملت ایران به هیچ گروهی اجازه تحریف راه امام(ره) را نمی دهد

امام جمعه فومن با بیان اینکه سخنان رهبرمعظم انقلاب زنگ هشدار را برای همه به صدا در آورد گفت: ملت ایران به هیچ شخص و گروهی اجازه تحریف و انحراف از راه امام را نخواهد داد. حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: امام خمینی(ره) با آمدنش اندیشه تازه‌ای […]

امام جمعه فومن با بیان اینکه سخنان رهبرمعظم انقلاب زنگ هشدار را برای همه به صدا در آورد گفت: ملت ایران به هیچ شخص و گروهی اجازه تحریف و انحراف از راه امام را نخواهد داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: امام خمینی(ره) با آمدنش اندیشه تازه‌ای را در جامعه اجرا کرد که بر اثر تفکر دینی بتوانیم جامعه ایده‌آل انبیاء را بسازیم.

وی افزود: جامعه‌ای که امامان و انبیاء برای آن زحمات فراوانی کشیدند و در این راه شهید شدند، امام راحل هم توانست در این راه موفق ظاهر شود و دین را عامل حضور مردم در جامعه قرار دهد.

امام جمعه فومن با بیان اینکه امام توانست راه دین را تغییر دهد و دین را از شرق زدگی نجات دهد، گفت: دین توانست قدرت نفوذناپذیری اسرائیل را از بین ببرد تا استکبار جهانی، ما را ملعبه دستان خود قرار ندهد.

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه امام راحل ثابت کرد اگر تفکر دینی بر جامعه حاکم باشد ابرقدرت‌ها نمی‌توانند حرفی بزنند، تصریح کرد: اندیشه و راه امام خمینی(ره) این پیام را دارد، اگر ملت مسلمان با همدیگر متحد و هماهنگ باشند راه نفوذ استبداد را خواهند بست.

وی با اشاره به سخنان امام راحل که اگر هر یک از مسلمانان سطلی آب بر دست داشته باشد و بر اسرائیل بریزد قطعا اسرائیل نابود خواهد شد، خاطرنشان کرد: این سخن امام راحل پیام فراوانی دارد و نشان از این است که مسلمانان باید کلمه واحد باشند تا بر استکبار پیروزی یابند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه امام(ره) با اندیشه استبدادی مخالف بود، اظهار کرد: باید این اصل را به جهانیان بفهمانیم که با اتحاد می‌توانیم بر استکبار جهانی پیروز شویم و دست آنها را از کشورهایی مانند یمن، سوریه، لبنان و … کوتاه کنیم.

حجت‌الاسلام صفوی با اشاره به سخن امام خمینی(ره)که “کوخها منشأ برکاتند نه کاخها”،افزود: امام راحل همیشه فرمودند: ای علما طلبگی را رعایت کنید و جبار و ستمگر نشوید، و ما به شرطی می‌توانیم رهرو امام باشیم که روش ساده‌زیستی او را دنبال کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مرقد مطهر امام، گفت: سخنان ایشان زنگ هشدار را برای همه به صدا در آورد که برخی در صدد تحریف امام خمینی(ره) هستند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه درسیره امام راحل همواره نخسین اصل مقابله با استکبار بود، تصریح کرد: امام خمینی(ره) همواره به مسئولان نسبت به داشتن خوی کاخ‌نشینی هشدار می‌داد و طرفدار جدی مستضعفان بود و گرفتاری‌های جهان اسلام را از ابرقدرت‌ها می‌دانست.

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه امروز معیار اصلی، خط امام خمینی(ره) و حجت شرعی برای این راه نورانی، مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد:ملت ایران به هیچ شخص و گروهی اجازه تحریف و انحراف از راه امام را نخواهد داد.