کد خبر: 26482تاریخ انتشار : 16:46:56 - جمعه 5 ژوئن 2015

مقام معظم رهبری همانند حضرت امام(ره) به مردم تکیه کردند

امام جمعه تالش با بیان اینکه مقام معظم رهبری همانند حضرت امام(ره) به مردم تکیه کردند، گفت: ایشان بیست و شش سال است که با همه طوفان‌های شدید و دسیسه‌های روزانه دشمن این کشتی نجات را حفظ کرده‌اند و به سوی مقصد می‌برند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تالش، حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری، امام جمعه […]

امام جمعه تالش با بیان اینکه مقام معظم رهبری همانند حضرت امام(ره) به مردم تکیه کردند، گفت: ایشان بیست و شش سال است که با همه طوفان‌های شدید و دسیسه‌های روزانه دشمن این کشتی نجات را حفظ کرده‌اند و به سوی مقصد می‌برند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تالش، حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری، امام جمعه تالش ظهر امروز(15خرداد) در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به توصیف آزمایشات الهی اظهار کرد: : آن گونه که در قرآن آمده همه انسان‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرند و کسانی که در این آزمایش الهی صابر و توکل به خداوند داشته باشند موفق خواهند بود و خداوند بر این صابرین سلام و درود خواهد فرستاد.
وی با بیان اینکه علاوه بر خداوند متعال امام زمان هم ناظر بر اعمال ما است، افزود: به فرموده آیت الله بهجت؛ وقتی دو نفر با هم صحبت می کنند زمانی که نفر اول سخنی را می گوید قبل آنکه به گوش نفر دوم برسد امام زمان(عج) آن سخن را می شنوند.
امام جمعه تالش با بیان اینکه امام زمان بر ما غائب هستند و ما بر وی غائب نیستیم، گفت: باید مواظب اعمالمان باشیم بخصوص آنها که ادعای منتظر بودند می کنند.
حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به 14 خرداد سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و سخنان مقام معظم رهبری در این روز، تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری،امام اولین کسی بود که اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی(ص) را مطرح کردند، تسنن و تشیع به گفته ی آمریکایی‌ها همان اسلام آمریکایی است.
وی با بیان اینکه از دیگر فرموده‌های مقام معظم رهبری این است که این سایت های تشیع که به عقاید و مقدسات اهل تسنن ناسزا می گویند و دنبال تفرقه هستند همان اسلام آمریکایی است خاطرنشان کرد: اسلام ناب محمدی(ص) باید پیرو سخنان پیامبر(ص) باشد و پیامبر(ص) نیز همواره به وحدت و نیکی نسبت به هم دعوت کرده است.
امام جمعه تالش اظهار کرد: باید نسبت به دشمنان اسلام سخت گیر باشیم این دسیسه دشمن است کاری کرده که یهود و مسیحیت را دوست خود می دانند و ایران را دشمن و افکار و نظریات دشمن است که جایگاه دوست و دشمن تغییر کرده است.
حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به بیست و ششمین سالروز به رهبری رسیدن مقام معظم رهبری افزود: حضرت امام (ره) در مورد ایشان فرمودند: که آیت الله خامنه ای چون خورشید روشنی می‌دهند.
وی گفت: مقام معظم رهبری بیست و شش سال است که با همه طوفان‌های شدید و دسیسه‌های روزانه دشمن این کشتی نجات را حفظ کرده‌اند و به سوی مقصد می‌برند و آرمان‌های حضرت امام راحل را به انجام می‌رسانند.
امام جمعه تالش تصریح کرد: مقابله با استکبار همانند حضرت امام(ره)، پایبند بودن به مبانی دینی و اصولی و قواعد دینی، اقتدار آفرینی در حرکات علمی و هدایت مسئولین به سوی این حرکات، استقلال طلبی بخصوص در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی، سیاسی و … از جمله ویژگی‌های مقام معظم رهبری است.
حجت‌الاسلام انصاری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همانند حضرت امام(ره) به مردم تکیه کردند و هر مشکلی پیش می آید لازم می دانند که اول برای مردم این مشکل را تبیین کنند و مردم هم همواره از ایشان حمایت می کنند.
وی با اشاره به 15 خرداد اظهار کرد: اهمیت 15 خرداد از آنجاست که رژیم پهلوی بسیار به مردم فشار آورد و حدود 15 هزار نفر را به شهادت رساند و می‌خواست انقلاب را در سال 42 در نطفه خفه کند ولی همه دیدیم که این انقلاب بذرش در سال 42 پاشیده شد و در سال 57 محصولش برداشت شد.و در این روز مردم متوجه شدند که رژیمی که ادعای انقلاب سفید را داشت ضد دین بود .