کد خبر: 26039تاریخ انتشار : 13:27:29 - دوشنبه 1 ژوئن 2015

یاد شهدای جوان خراط محله دوباره در شهر زنده شد+تصاویر

جشن نیمه شعبان است و چراغانی کردن معابر شهرها ، فومن هم مثل دیگر کشور از این شادی مستثنی نیست. ناخودآگاه میلاد حضرت مهدی(عج) که میشود فومنی ها یاد چراغانی و گل کاری های خراط محله می افتند.انگار آن محلطه یک نوستالژی برای همه اهالی شهر است. از قدیمی ها که آمارش را میگیریم خاطرات […]

جشن نیمه شعبان است و چراغانی کردن معابر شهرها ، فومن هم مثل دیگر کشور از این شادی مستثنی نیست.

ناخودآگاه میلاد حضرت مهدی(عج) که میشود فومنی ها یاد چراغانی و گل کاری های خراط محله می افتند.انگار آن محلطه یک نوستالژی برای همه اهالی شهر است.

از قدیمی ها که آمارش را میگیریم خاطرات قشنگی را میشنویم.خراط محله ای که جوانان آن نسل که حالا خیلی هاشان در مزار شهدا آرمیده اند همین روزها مشغول تزیین در زیباسازی مجله شان بودند ، جوانانی مثل شهدای نظری و ادبی و … به شوق میلاد حضرت موعود دست به کار می شدند و با شادی را ورق میکردند.

حال اکنون پس از گذشت سالها بچه هیاتی های خراط محله دست به کار شدند و در پی برپایی یک جشن زیبا هستن،صفایی دارد روز میلاد منجی زیر آن چراغانی خراط محله قدم زدن و در جلو هر خانه بساط شربت و شیرینی فراهم است و هرچند قدم اسپند دود میکند.

جشنی که انشالله مارا مهدوی کنید . مهدی جان منتظرانت را دریاب.

 kharatmahale (2)  kharatmahale (4) kharatmahale (5) kharatmahale (6)  kharatmahale (8) kharatmahale (9) kharatmahale (10)kharatmahale (7) kharatmahale (11) kharatmahale (12)  kharatmahale (14)kharatmahale (13) kharatmahale (15)kharatmahale (3)