کد خبر: 26031تاریخ انتشار : 12:34:14 - دوشنبه 1 ژوئن 2015

جامعه مهدوی نیاز به نقش آفرینی زنان دارد

امام جمعه فومن با بیان اینکه بانوان مشاور عالی برای مردان هستند، گفت: جامعه‌ مهدوی نیاز به جامعه‌ای دارد که زنان در آن نقش آفرین باشند و در این راستا بهترین نقش را ایفا کنند. حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک نیمه شعبان و با اشاره به نقش […]

امام جمعه فومن با بیان اینکه بانوان مشاور عالی برای مردان هستند، گفت: جامعه‌ مهدوی نیاز به جامعه‌ای دارد که زنان در آن نقش آفرین باشند و در این راستا بهترین نقش را ایفا کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با تبریک نیمه شعبان و با اشاره به نقش زنان در فرهنگ مهدویت اظهار کرد: در جامعه مهدوی همه انسان‌ها مسئولیت دارند و باید این مسئولیت را به نحو احسن انجام دهند.

وی با بیان اینکه سیصد‌وسیزده نفر از یاران ویژه امام زمان(عج) در موقع ظهور همراه امام عصر می‌باشند که ۵۰نفر از آنان زن هستند، افزود: در عرصه زندگی نقش اساسی مدیریتی جامعه بر عهده زنان است.

امام جمعه فومن با بیان اینکه نقش‌آفرینی زن در جامعه مهم است، گفت: جامعه‌ای که زنان در آن نقش اول را دارند آن جامعه همیشه پیروز است زیرا جهت‌دهی جوانان، فزندان ومردان اجتماع با بانوان است و تاثیرگذاری زن بر مرد بر کسی پوشیده نیست.

بانوان مشاور عالی برای مردان هستند

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه بانوان مشاور عالی برای مردان هستند، تصریح کرد: جامعه‌ مهدوی نیاز به جامعه‌ای دارد که زنان در آن نقش آفرین باشند و در این راستا بهترین نقش را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه زنان در جامعه نقش‌های مهمی ایفا کرده‌اند مانند حضرت خدیجه که به شریک پیغمبر(صلی‌الله علیه و آله) معروف است و حضرت زینب(سلام‌الله علیها) نقش بسزایی در واقع کربلا داشت، خاطرنشان کرد: در زمان غیبت حضرت مهدی(عج الله )، مادر گرامیشان نرگس خاتون یک وسیله هدایت برای مردم بود و مرکز رجوع همه شیعیان این بانوی بزرگوار بودند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه نقش سازنده بانوان در همه حرکات اجتماعی دیده می‌شود، اظهار کرد: در انقلاب اسلامی ما بالغ بر هفت هزار بانوی شهیده داریم که با سخت‌ترین شرایط زندگی کردند ولی از آرمان‌های خود دست نکشیدند.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: در جامعه‌ای که زمینه انقلاب برای حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) فراهم می‌شود جامعه انسانی است و باید کرامت انسانی آن جامعه حفظ شود و بخش اعظم مردم جامعه بانوان هستند که اگر در جامعه مدنی بانوی کرامت نداشته باشد قطعا آن جامعه عاری از کرامت می‌شود.