کد خبر: 26028تاریخ انتشار : 12:30:09 - دوشنبه 1 ژوئن 2015

نشای برنج در شهرستان فومن پایان یافت

مدیر جهاد کشاورزی فومن از پایان نشای برنج در بیش از 12 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد. محمدرضا ابراهیم‌زاده امروز در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به پایان نشای برنج در شالیزارهای این شهرستان گفت: نشای برنج در 12 هزار و 870 هکتار شالیزارهای فومن به پایان رسیده است. وی بیشترین […]

مدیر جهاد کشاورزی فومن از پایان نشای برنج در بیش از 12 هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

محمدرضا ابراهیم‌زاده امروز در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به پایان نشای برنج در شالیزارهای این شهرستان گفت: نشای برنج در 12 هزار و 870 هکتار شالیزارهای فومن به پایان رسیده است.

وی بیشترین رقم کشت شده را از نوع هاشمی عنوان کرد و افزود: امسال بخش عمده اراضی شالیزاری فومن به کشت ارقام بومی‌ محلی مانند هاشمی، علی کاظمی و دیگر ارقام پرمحصول اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن درباره وضعیت کشت مکانیزه برنج تصریح کرد: 2 هزار و 550 هکتار از شالیزارهای فومن توسط 122 دستگاه نشاءکاری به صورت مکانیزه کشت شده است.

وی با بیان اینکه کشت مکانیزه در افزایش تولید تاثیرگذار است، افزود: کشت مکانیزه هزینه تولید، زمان تولید و کارگری را کاهش می‌دهد و سختی کشت را تسهیل می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی فومن استقبال کشاورزان برای کشت مکانیزه را با 9 درصد افزایش خوب توصیف کرد و یادآور شد: فومن از شهرستان‌های مهم و تولیدکننده برنج است.

وی با اشاره به فصل برداشت عسل در گیلان و فومن خاطرنشان کرد: فومن دارای 10 هزار کلنی زنبور عسل و 300 زنبوردار است و سالانه بیش از 60 تن عسل تولید می‌کند.

ابراهیم‌زاده روستاهای قلعه‌رودخان، گوراب‌پس و آلیان را جزء مناطق تولید عسل فومن ذکر کرد و گفت: سال گذشته برای حمایت از زنبورداران 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی به آنها پرداخت شد.

وی با بیان اینکه زنبورداران مهاجر باید از جهاد کشاورزی مجوز دریافت کنند، تصریح کرد: زنبورداران مهاجر با رعایت زمان استقرار، اقدام به حمل کندوهای خود کنند.