کد خبر: 25714تاریخ انتشار : 19:24:35 - جمعه 29 مه 2015

نظر نمازگزاران فومنی در خصوص خطوط قرمز هسته ای

نماز جمعه این هفته شهرستان فومن با توجه به اتفاقات چند وقت اخیر در خصوص روند کُند مذاکرات هسته ای حال و هوای سیاسی تری به خود گرفته بود. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی در خطبه های نماز جمعه فومن گفت : غربی‌ها باید در مذاکرات خطوط قرمز جمهوری اسلامی […]

نماز جمعه این هفته شهرستان فومن با توجه به اتفاقات چند وقت اخیر در خصوص روند کُند مذاکرات هسته ای حال و هوای سیاسی تری به خود گرفته بود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی در خطبه های نماز جمعه فومن گفت : غربی‌ها باید در مذاکرات خطوط قرمز جمهوری اسلامی را رعایت کنند؛ در غیر این صورت این مذاکرات شکست خواهد خورد؛ چراکه مردم و تیم هسته‌ای زیر بار حرف زور آمریکا و هم‌پیمانش نمی‌روند.

امام جمعه فومن با اشاره به مسئله مذاکرات هسته‌ای و بدعهدی‌های طرف مقابل، افزود: پس از دوازده سال مذاکره با آمریکا و 1+5 موضع آنان همچنان موضع زیاده‌طلبی و بهانه‌گیری است و این حرکت امریکا و غرب نشان از این معنا دارد که مسئله، مسئله هسته‌ای نیست و هدف برخورد با اصل اسلام و انقلاب اسلامی و محتوای دینی است.

با پایان خطبه های امام جمعه شهرستان و نماز جمعه به سراغ تعدادی از نمازگزاران رفتیم تا نظرشان را در خصوص زیاده‌خواهی مقامات آمریکایی و منتشر نشدن فکت‌شیت توسط دولت مردان جویا شویم.

یکی از جوانان حاضر در نماز جمعه در گفتگویی کوتاه به ما گفت : لغو تحریم‌ها تا حدودی در حل بعضی از مشکلات کشور بی تأثیر نیست، اما اینکه تمام برنامه‌ریزی‌‌های ما در سبد لغو تحریم گذاشته شود، اشتباه است.

وی با مهم قلمداد کردن خط قرمزهایی که رهبر تعیین کرده است ، تاکید کرد : تیم هسته ای ما نباید صحبتی از بازدید های نظامی ما بکند زیرا این موضوع خطرات زیادی برای کشور به همراه دارد و دشمنان را گستاخ تر میکند.

در همین حال فرد دیگری که متوجه گفتگو شد ، وارد بحث شد و گفت : متاسفانه هنوز عده ای بعد از ده سال احساس میکنند که باید به آمریکا اعتماد کنیم.وی ادامه داد : دیگر آمریکا باید چه کاری انجام دهد تا دشمنی اش را ثابت کند؟

وی با اشاره به عهدشکنی‌های آمریکا در طول تاریخ خاطرنشان کرد: با توجه به این عهدشکنی‌ها لازم است تیم مذاکره‌کننده هر امتیازی که می‌دهد بالفعل امتیاز بگیرد.

پس از صحبت با این دو جوان به سراغ فردی که میانسال بود رفتیم ، وی در خصوص موضع گیری های منفعلانه برخی دولت مردان در برابر کشورهای غربی گفت : امام خمینی(ره) در یکی از سخنرانی هایشان فرمودند “با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد” ، حال به نظر شما جنایاتی که علیه ایران ، عراق و افغانستان و یمن و سوریه و لبنان صورت میگیرد ، ظلم محسوب نمیشود؟

وی ادامه داد : در مذاکرات هسته ای باید به سخنان رهبری عمل کنیم ؛ رهبری با صراحت تاکید کردند که دولتی‌ها فکت شیت ارائه دهند اما متاسفانه آقای رئیس جمهور در جملاتی توهین آمیز ملت را که منتظر فکت‌شیت بودند “کم حافظه” خطاب کرد.

وی در پایان با بیان اینکه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای نظامی قابل قبول نیست، بیان کرد: بازرسی از مراکز نظامی به هر عنوانی امکانپذیر نیست و ملت ایران هرگز این موضوع را نمی‌پذیرد.