کد خبر: 25671تاریخ انتشار : 2:57:28 - چهار شنبه 27 مه 2015

ارسال بیش از ۵۰ مقاله به همایش ملی آیت الله بهجت فومنی

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۵۰ مقاله به نخستین همایش ملی آیت الله بهجت فومنی ارسال شده است گفت: از این تعداد ۳۱ اثر برگزیده شده است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از شبستان ؛‌حجت الاسلام سید علی میر ابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان امروز ( […]

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۵۰ مقاله به نخستین همایش ملی آیت الله بهجت فومنی ارسال شده است گفت: از این تعداد ۳۱ اثر برگزیده شده است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از شبستان ؛‌حجت الاسلام سید علی میر ابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان امروز ( 5خرداد) در نخستین همایش ملی بهجت فومنی که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت برگزار شد اظهار کرد: بیش از 50 مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه نخستین همایش ملی آیت الله بهجت فومنی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 31 اثر برتر انتخاب شده است گفت: مقالات برگزیده در قالب کتابچه ای تدوین و چاپ شده است.

دبیر علمی همایش اذعان کرد: بهجت عاشقان و آسمانی‌های عاشقانه بهجت دو کتابی است که در پیرامون شخصیت آیت الله بهجت و نظر بزرگان درباره این شخصیت و مجموعه کلام قصار آیت الله بهجت تالیف شده که امروز رونمایی می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: سرود بهجت عاشقان از سروده های عبدالرضا رضایی با صدای حسام الدین سراج امروز رونمایی می شود.

علی رضا امیر تیموری، رئیس دانشگاه آزاد شهرستان رشت ضمن قرائت پیام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کشور در این مراسم اظهار کرد:ایران اسلامی فرزندان فرزانه ای دارد که نامشان چون ستاره ای درخشان در آسمان ایمان و آگاهی می درخشد.

وی در ادامه تصریح کرد: فرزندانی که در نشر فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی کوشیده اند و سراسر زندگی را از سعی صادقانه خویش، پر بار و والا آراسته اند.

این مقام مسئول گفت: سلار دیلمی، میرزا حبیب الله رشتی، حزین لاهیجی، فیاض لاهیجی، میرزا کوچک جنگلی، دکتر معین، پروفسور سمیعی، پرو فسور رضا و غیره از این عالمان هستند.

امیر تیموری اظهار کرد: آیت الله بهجت فومنی عارف وارسته از خاک و پیوسته به افلاک از دیار این مرز و بوم است ساده زیستی و مکارم اخلاقی ایشان زبانزد است ونمونه ای کامل از انسان الهی است.