کد خبر: 25538تاریخ انتشار : 12:01:42 - شنبه 23 مه 2015

حضرت آیت‌الله بهجت(ره) از طلایه‌دار عرفان اسلامی بوده است

‌رییس جهاددانشگاهی گیلان آیت‌الله بهجت را از طلایه‌دار عرفان اسلامی خواند و گفت: سلوک عملی او می‌تواند الگویی برای نسل جوان خصوصا دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه‌های علمیه باشد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس جمشید رسایی در همایش ملی «بهجت فقیهان» که در پردیس دانشکده فنی فومن در حال برگزاری […]

‌رییس جهاددانشگاهی گیلان آیت‌الله بهجت را از طلایه‌دار عرفان اسلامی خواند و گفت: سلوک عملی او می‌تواند الگویی برای نسل جوان خصوصا دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه‌های علمیه باشد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس جمشید رسایی در همایش ملی «بهجت فقیهان» که در پردیس دانشکده فنی فومن در حال برگزاری است، گفت: با عنایت پروردگار متعال همایش ملی «بهجت فقیهان» در بزرگداشت مقام علمی و عرفانی حضرت آیت‌الله بهجت در حال برگزاری بوده و نتایج و دستاورد این رویداد علمی و فرهنگی ارائه می‌شود.

وی افزود: بدون تردید تکریم و بزرگداشت مقام علما و دانشمندان بزرگداشت علم و دانش است و در این بین عالمان دینی جایگاه ویژه‌ای دارند، چراکه آنان از دریای بی‌کران مکتب ائمه معصومین بهره برده‌اند.

مهندس رسایی یادآور شد:حضرت آیت‌الله بهجت نیز از این علماست او از جمله عالمانی است که طلایه‌دار عرفان اسلامی است و سلوک عملی او می‌تواند الگویی برای نسل جوان خصوصا دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه‌های علمیه باشد.

وی گفت: جهاددانشگاهی گیلان به منظور تبیین و شناخت هر چه بیشتر مکتب عرفان اسلامی و معرفی آن به نسل جوان مشتاق و همچنین بزرگداشت علمی و عرفانی حضرت آیت‌الله بهجت از اردیبهشت سال 93 اجرای طرح همایش ملی بهجت فقیهان را در دستور کار خود قرار داد و جلسات همفکری و هم‌اندیشی با تعدادی از شاگردان آن عارف و دفتر نشر آثار در قم برگزار و جهت کسب رهنمودهای لازم در محضر تعدادی از علما حضور یافت و از راهنمایی آنان بهره گرفته شد.

مهندس رسایی ادامه داد:در این راستا سایت همایش راه‌اندازی و اطلاع‌رسانی اولیه و تبلیغات میدانی بصورت چاپ پوستر تراکت و استند در سطح مراکز آموزشی حوزوی و دانشگاهی در سطح کشور انجام شد و همچنین محورهای همایش به آدرس ایمیل تعدادی از پژوهشگران سطح کشور ارسال و با همکاری سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در تیرماه سال 93 با حضور مسئولین فرهنگی کشور به طور رسمی از پوستر این همایش ملی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تهران رونمایی شد.

مهندس رسایی با اشاره به اینکه تماس‌های پژوهشگران از نقاط مختلف کشور و پراکندگی جغرافیایی آثار رسیده نشان دهنده استقبال خوب از همایش مذکور بود خاطرنشان کرد:به لحاظ درخواست‌های مکرر زمان ارسال آثار در چند مرحله تمدید شد و نهایتا در اواخر سال گذشته با وصول نزدیک به 60 اثر کار داوری آثار در دو مرحله با همکاری تعدادی از پژوهشگران و عرفان پژوهان انجام و 16 مقاله جهت تجلیل انتخاب شد که تعدادی از آنها در این مراسم ارائه و تعدای در کتاب مقالات تخصصی به چاپ رسیده است.

وی در پایان گفت:امیدوارم با استمرار این گونه همایش‌های علمی زمینه بهره‌مندی بیشتر نسل جوان و اقشار مختلف جامعه از مکتب عرفانی حضرت آیت‌الله بجهت فراهم شود.