کد خبر: 25354تاریخ انتشار : 18:32:28 - پنجشنبه 21 مه 2015

نمایشگاه گیل التجار در ماسوله برپا می‌شود

اشراقی گفت : نمایشگاه گیل التجار در موزه عون ابن علی ماسوله برپا می شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ مهران اشراقی مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت: گردآوری اسناد یکی از اصولی ترین و ضروری ترین وظیفه ای است که می توان در راستای پاسداری از تاریخ انجام داد. وی با بیان اینکه در نمایشگاه […]

اشراقی گفت : نمایشگاه گیل التجار در موزه عون ابن علی ماسوله برپا می شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ مهران اشراقی مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت: گردآوری اسناد یکی از اصولی ترین و ضروری ترین وظیفه ای است که می توان در راستای پاسداری از تاریخ انجام داد.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه گیل التجار ماسوله سعی بر آن شده که قسمتی از تجارت گیلان را با جمع آوری دست خط ها و پاکت های ارسالی تجار استان گیلان به سایر استانها و نیز کشور های همجوار نشان داده شود،اذعان داشت: عنوان گیل التجار برگرفته از نام یکی از تجارخانه های استان گیلان در دوره قاجاریه و شهر رشت است.

اشراقی تصریح نمود: هر یک از اسناد ارائه شده در این نمایشگاه یادآور مردمان زحمتکش و خانواده های اصیل گیلان زمین است که امروز فقط نامی از آنان باقی مانده است.

لازم به ذکر است موزه آستان مقدس عون ابن علی ماسوله به همت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و هیئت امنای امام زاده عون علی ماسوله راه اندازی شده است و مقدمات برگزاری گیل التجار نیز از سوی این دو نهاد صورت پذیرفت.