کد خبر: 25341تاریخ انتشار : 18:26:36 - پنجشنبه 21 مه 2015

مخالفت فرهنگیان و اولیاء دانش اموزان مدرسه توحید با تصمیم نماینده شهرستان!

عاشوری در جمع اولیاء دانش اموزان مدرسه توحید فومن گفت : با تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش مدرسه توحيد برای مدت کوتاهی به دانشکده گردشگری تبدیل خواهد شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ فروردین ماه امسال بود که نماینده مردم فومن و شفت در نشستی با حضور اصحاب رسانه از پیگیرهای لازم برای مجوز […]

عاشوری در جمع اولیاء دانش اموزان مدرسه توحید فومن گفت : با تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش مدرسه توحيد برای مدت کوتاهی به دانشکده گردشگری تبدیل خواهد شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ فروردین ماه امسال بود که نماینده مردم فومن و شفت در نشستی با حضور اصحاب رسانه از پیگیرهای لازم برای مجوز دانشکده گردشگری فومن خبر داد.وی با بیان اینکه دانشکده در زمینی به مساحت هفت هکتار به نام دانشگاه گیلان سند زده شد، خاطرنشان کرد: حدود 250 میلیون تومان اعتبار بابت محصور کردن آن اختصاص داده شده است.به گفته وی این دانشکده زیر نظر دانشگاه گیلان اداره خواهد شد و از مهر ماه در 4 رشته مقطع کارشناسی و 2 رشته مقطع کارشناسی ارشد گردشگری دانشجو می پذیرد.

حال ظاهرا مجوزهای لازم برای شروع بکار این مدرسه صادر شده است و شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته تا مدرسه توحيد برای مدت کوتاهی به آموزش عالی داده شود تا ساختمان دانشکده در زمینی به مساحت 7 کیلومتر مربع در جاده ماسوله احداث شود.

اعلام این خبر توسط نماینده مردم فومن در جمع اولیاء دانش آموزان این مدرسه کافی بود تا حواشی جدید برای شهرستان ایجاد شود.

ظاهرا اولیاء دانش آموزان از این تصمیم خودسرانه ای که توسط مسئولین گرفته شده ناراضی اند و موافق انتقال مدرسه توحید به محل دبیرستان شهید تیغ نورد نیستند.

اولیاء یکی از این دانش آموزان در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام نارضایتی کامل از اتفاق صورت گرفته گفت : متاسفانه آقای عاشوری در جلسه ای که فرماندار و معاون ایشان و سایر مسئولین بودند به ما گفتند که تمام کارها انجام شده و باید این اتفاق صورت بگیرد.

این اولیا که نخواست نامش منتشر شود ادامه داد : انتقال مدرسه توحید به محل دبیرستان شهید تیغ نورد اصلا به نفع دانش آموزان دوره متوسطه نیست زیرا خیابانی که دبیرستان تیغ نورد در آنجا قرار دارد بسیار خطرناک و حادثه آفرین است.

اولیاء دیگری در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام دوباره سخنان پیشین ، افزود : هزینه های زیادی که باید برای سرویس فرزندانمان جهت رفت و آمد به مکان جدید بکنیم اصلا توجیه پذیر نیست.

وی با بیان اینکه مشکل مهم دیگری که وجود دارد امکانات بسیار پایین و محدود دبیرستان تیغ نورد است ، گفت : محل ساختمان مدرسه شهید تیغ نورد بسیار قدیمی و به نوعی مخروبه است و همین مسئله باعث میشود تا دانش آموزان دچار نوعی افسردگی در این محل شوند.

در همین حال علی زحمتکش معاون اموزشی مدرسه متوسطه توحید در تماسی با ما گفت : تصمیم گرفته شده در خصوص دانش اموزان مدرسه توحید نوعی اجحاف در حق این فرزندان است.

وی با بیان اینکه مخالف پیشرفت شهر و احداث دانشکده جدید در شهر نیستیم ، تصریح کرد : از اینکه یک دانشکده جدید در حال احداث در شهرمان است بسیار خوشحالیم اما این مسائل نباید باعث اسباب زحمت و مشکل برای مردم شود.

زحمتش گفت : دانشگاه اگر قرار باشد در ورودی شهر قرار بگیرد مشکل‌ساز خواهد شد زیرا ورودی شهر نباید محل پارکینگ خودروهای دانشجویان و اساتید باشد.

وی ادامه داد : از مشکلات طرح پیشنهادی این است که اولا دانش اموزان باید دو سری ماشین برای رسیدن به مقصد سوار شوند ؛ دوما ساختمان مدرسه شهید تیغ نورد قدیمی است طوریکه پدرانمان در آن درس میخواندند و سوما جاده منتهی به این مدرسه مطمئنا خطرساز خواهد شد.

وی در پایان گفت : ما به جد پیگیر این مسئله خواهیم بود و امیدواریم که مسئولین شهرستان به فکر این معضل پیش آمده باشند.

( اولیاء دانش آموزان در حال صحبت با فرماندار فومن در خصوص معضل پیش آمده )

گفتنی است که ، این صحبت ها و اعلام خطر اولیاء دانش آموزان باعث شد تا فرهنگیان شهرستان فومن انتقادات خود را نسبت به این موارد در شبکه های اجتماعی عنوان کنند.در هر صورت مسئله‌ای که باید مسئولین شهرستان مد نظر داشته باشند این است که مشکلات مطروحه واقعا جدی و باعث نگرانی شهروندان است.

 1. یه غریبه گفت:

  سلام
  ممنون از نماینده محترم شهرستان فومن آقای عاشوری
  خیلی هم عالی میشه که فومن دانشگاه داشته باشه
  چرا الکی خرج زیاد بشه و یک دانشگاهی در جای دیگر شهر و با فاصله زیاد از فومن احداث بشه
  این دانشگاه فرصتی می شود که مهمانان از سراسر ایران وارد شهرستان زیبای فومن بشوند
  لطفا مدیر سایت این پیام مرا درج کند
  چرا نمی گذاریم یک نماینده ای که با تمام وجودش دارد برای شهرش زحمت می کشد جلوی کارش را بگیریم

  حاج ناصر دوست داریم
  انشاءالله دانشگاه گردشگری در محل مدرسه توحید باشد و هیچ وقت نقل مکان نکند انشاءالله

  • نباید تصمیم آنی گرفت مثل ساختمان فرمانداری سابق که به نام مدرسه فاطمیه وبا اعتبارآن ساخته شد ،بعد مالکش پیدا شدآن را باحکم گرفت . تاکی باید شاهد بی تدبیر ی دراین شهرتوسط آنهم مسئولین طرازاول باشم . چرامدرسه تیغ نورد را به مدرسه کدیورانتقال دادید؟مگرشورای آموزش وپرورش این رااتخاذ نکرده بود؟ بهتربود این دانشگده گردشگری رابه دبیرستان کدیورکه ساختاردانشگاه را دارد منتقل می کردید بدون سروصدا !؟

 2. بنده خدا گفت:

  به نماینده محترم بگویید ، شما که تصمیم گرفته اید این کار انجام شود پس چرا مردم را به بازی گرفته اید.
  قبل از اینکه تصمیم به این کار بگیرید شایسته بود از نظرات مردم فهیم استفاده می کردید و این نیز حربه انتخاباتی به نفع نماینده فعلی است و دیکر هیچ.

 3. ی مثل ی گفت:

  اقای ابرشهر از شما برای اینکه این موضوع رو عنوان کردید سپاسگذاریم
  تنها رسانه فعال و مردمی هستید و بمونید

 4. مجید گفت:

  مدریت در فومن در حد صفر ،،میارن یه دانشگاه میسازن در حالی که خیلی خوبه از اون ور خیلی از کارای عمرانی مون عقب مونده اگه بوجه نیست پس اینا از کجاست ،،من خواهشم اینه که شما کارای نیمه تموم تونو اول تموم کنید به کلنگ کار دیگه رو بزنید،،

 5. خببث گفت:

  بهجت نیوز یه دونه باشه

 6. محمد گفت:

  سلام ممنون از آقای ابرشهر . آوردن داتشکده گردشگری بسیار عالی و در روند توسعه و رونق گردشگری بسیار تاثیر گذار خواهد بود . ولی نه اینکه دانش اموزان یک مدرسه را آواره کنند بخاطر اوردن دانشکده .لطفا به فکر ساخت یک دانشکده باشند بعد اجرایی نمایند.

 7. مرتضی گفت:

  با عرض سلام و تشکر از اطلاع رسانی بجا و به موقع ، از نماینده محترم شهرستان تقاضا داریم که امور آموزش و پرورش و دانش آموزان را نسبت به طرح های که باعث توسعه شهرستان می شود در اولویت قرار دهند چون آموزش و پرورش زیر بنای توسعه شهرستان می باشد.

 8. اکبر گفت:

  سلام جمعی از اولیای دانش آموزان انتقاد شدید خود را به نماینده محترم شهرستان فومن نسبت به تاسیس دانشگاه گردشگری در محیط آموزشی دبیرستان توحید وآوارگی چهارصد دانش آموز و اضطراب خانواده های آنها به این امر اعلام دارند.

 9. من خود دانش اموز این مدرسه هستم و به نماییندگی داننش اموزان مدرسه ی توحید پیشنهاد دارم که به این مدرسه کمک کنند.نه اینکه خرابش کنند وبه ما سختی تحمیل کنند.

 10. راهبر گفت:

  به جز تشکر چه کاری میتوان کرد
  ؟

 11. 30na.renjer گفت:

  SLM man az danesh amoozane in madrese hastam omidvaram in madrese ma bemoone chon madrese tight navard besiyar khatar nak hastesh va rah ma toolani Moshelotfan peygiri konin