کد خبر: 25258تاریخ انتشار : 21:19:00 - دوشنبه 18 مه 2015

از درگیری لفظی میری نرگسی با دو عضو شورای شهر تا جدل با شهردار فومن!+فیلم و صوت

جلسه 92 شورای اسلامی شهر فومن عصر روز چهارشنبه 23 اردیبشهت در سالن کنفرانس شهرداری فومن با حضور هوشنگ عباسقلی زاده و مدیران شهرداری برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ شهردار فومن در جلسه شورا و در پاسخ به سوال دو عضو شورا: اجرای کار در جدول گذاری علامه طباطبایی به صرف و صلاح […]

جلسه 92 شورای اسلامی شهر فومن عصر روز چهارشنبه 23 اردیبشهت در سالن کنفرانس شهرداری فومن با حضور هوشنگ عباسقلی زاده و مدیران شهرداری برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ شهردار فومن در جلسه شورا و در پاسخ به سوال دو عضو شورا: اجرای کار در جدول گذاری علامه طباطبایی به صرف و صلاح شهرداری بوده است.

علیرضا علیدوست در ابتدا گفت: یاد و خاطره آیت الله بهجت فومنی را گرامی میداریم و عید مبعث را تبریک می گوییم. رییس شورا گفت: جلسه 92 شورای اسلامی شهر فومن را آغاز می کنیم، جلسه قبل به دلیل غیبت آقای میری نرگسی و خانم زهرا نظری جلسه برگزار نشد. جلسه امروز با دستور جلسه قبلی با موضوع نامه های همکاران محترم مبنی بر بند 30 ماده 71 مبنی بر حسن نظارت است. البته همکارانی که غایب بودند توضیحات خودشان را ارایه دهند.

گفتنی است زهرا نظری و سید سینا میری نرگسی در خصوص پروژه بلوار علامه طباطبایی و قطع درختان در فومن طبق ماده فوق از شهردار سوال نمودند.

زهرا نظری گفت: من در جلسه دیگر بودم و فرصت نشد بیایم.

سیدسینا میری نرگسی گفت: بنده مشکل زمانی نداشتم فقط چون جلسه غیرعلنی بود من نیامدم و خواستار این بودم که در جلسه علنی موارد مطرح شود.

علیرضا علیدوست : ما در جلسه 90 اعلام داشتیم که جلسه آینده غیرعلنی است.

غیبت سید سینا میری نرگسی و زهرا نظری در جلسه غیر علنی هفته گذشته رای گیری و غیر موجه اعلام شد.

علیدوست گفت: قانون‌گذار اختیار حسن نظارت بر امور را بر عهده شورا قرار داده است و قانون صراحت دارد ، شورای اسلامی نیز بر امورات نظارت می کند. دو دستور داریم نامه در خصوص قطع درختان و بلوار علامه طباطبایی که دو عضو شورا زهرا نظری و سید سینا میری نرگسی اعتراض دارند اعلام شد.

سید سینا میری نرگسی ابتدا در خصوص پروژه بلوار علامه طباطبایی تفاوت قیمت و دو پیمانکاری بودن صحبت نمود.

در ادامه شهردار فومن گفت: ما با صحبت های یک استاد کار نباید تصمیم بگیریم و اگر هر کاری در شهر صورت می گیرد تبلور همه اعضای شورا است اولا در بحث فنی برای ما ایراد گرفتند. سیاست  های کلان شهردار و شورا از اول این بود که کا بدون پول داریم جلو می رویم و از نیروهای خودمان داریم استفاده می کنیم. و تفاوت کار امانی و کار پیمانی در میزان هزینه هااست. در بحث علامه 16/5/93 جلسه داشتیم و موافقت برای اجرا شد و آن طرف را شروع کردیم و اسناد مالی همه وجود دارد و واحد عمران نیز است و از اعضای شورا می خواهم  از حسابرس سوال کنند که دستمزدها چگونه است و متری 18 هزار تومان هم قبلا دریافت شده است و از شهر های دیگر نیز سوال نمایید.

همین امروز 7-8 هزار تومان از شهرهای دیگر کمتر پول دریافت می کنیم. و همکاران زحمات فراوانی در جدول گذاری انجام داده اند و جدولی که انجام شده است استانداردی در سطح کشور خواهد بود. شروع  جدول را صد متر اول را خودم شروع کردم و پای کار بودم.

وی افزود: ما اصلا پیمانکار نداشته ایم بلکه استادکار کار میکرد و آقایان نعمت زاده و زارعی برای ما کار می کردند و متری 11500 تومان قرارداد داریم و همه اسناد هم موجود است. هوشنگ عباسقلیزاده افزود: برای شورای شهر مهم این است که کار با صرف و صلاح باشد. و اکنون نیز 46 میلیون جلو هستیم.

وی گفت: از آنجاییکه که یکی از اصول سیاستهای کلان مدیریت جدید شهرداری و شورا در راستای بهبود بخشیدن به ورودیهای شهر فومن بوده است بدین منظور در سالهای 92-93 ابتدا ورودی شهر از سمت رست تا پل حاجی آباد روکش آسفالت گردید و متعاقب آن در سال 93 با در نظر گرفتن امکانات مالی و بیشترین بهره وری طرح ترمیم آسفالت از پل حاجی آباد  تا میدان پاسداران در نقاطی که روکش قبلی کارآیی خود را از دست داده و موجب نارضایتی شهروندان و مسافران گردیده بود ابتدا با دستگاه آسفالت تراش برداشت و سپس روکش شد. این سیاست در عمل از چند نظر برای شهرداری منفعت داشته است.

وی افزود: در راستای ساماندهی طرح بهسازی خیابان علامه طباطبایی کلید خورد بدین ترتیب مقرر گردید که ادامه بلوار علامه طباطبایی از دور برگردان قبلی تا پمپ بنزین پوریحیی زاده که دارای گاردریل بوده و چهره مناسبی برای شهر نداشته و عملاً در محدوده قانونی هر شهری نیز نصب گاردریل مرسوم نبوده ، زیباسازی و ایمن گردد. در این راستا به لحاظ اینکه بلوار قبلی با عرض 5متر احداث گردیده بود در ادامه میبایستی همان عرض حفظ شده و بقیه نیز با همان عرض 5متر احداث گردد. و همزمان جداول کناری خیابان اجرا و برای رفوژ وسط بدین ترتیب سیاست گذاری گردید که ابتدا گاردریل‌ها و سپس پایه های آن برچیده شدند و در ادامه آسفالت سطح خیابان برداشته شود. جهت برداشت آسفالت پس از چندین جلسه بحث کارشناسی شهردار و کارشناسان واحد عمران شهرداری نتیجه حاصله برداشت آسفالت با دستگاه آسفالت تراش بود. تصمیم حاصل از این جلسات شاید یکی از بهترین تصمیمات اتخاذ شده در طول دوران تاسیس شهرداری فومن بوده است. به لحاظ اینکه 1-در صورتیکه آسفالت با کاتر برش داده میشد بعد از آن با بلدوزر میبایستی جمع آوری میگردید و این یعنی حداقل 3500 متر مکعب تولید نخاله که هم معضل بزرگی برای دورریز آن وجود داشت و هم مکان مناسبی که میبایستی تخلیه گردد در دسترس نبود و هم اینکه شهرداری هزینه های مضاعفی را متحمل می شد. و اما محاسن برداشت آسفالت با دستگاه آسفالت تراش به نسبت هزینه کمتری داشت و از همه مهمتر بازیافت مصالح حاصل از برداشت آن است و نکته دیگر اینکه با فروش پایه های آهنی گاردریلها میتوان بخشی از هزینه ها را نیز جبران نمود.

عباسقلی‌زاده گفت: یکی  دیگر از سیاستهای اتخاذ شده اجرای کار جدولگذاری بصورت امانی-دستمزدی بوده است بدین معنا که مصالح لازم از سوی شهرداری تهیه و اجرای کار توسط پیمانکار واجد شرایط با دستمزد مناسب برابر قانون با استعلام بهاء انتخاب و اجرا گردد. که در این راستا نیز براساس آنالیز قیمت ها ، اجرای کار بصورت پیمانی با فهرست بهاء پایه سال 93 و اجرای کار بصورت امانی-دستمزدی مورد مقایسه قرار گرفت که در نتیجه جدول با کانیو 70درصد و جدول نیم نیوجرسی بیش  از 100 درصد به صرفه و صلاح شهرداری بوده است. تنها ایراد وارده بر اجرای پروژه طولانی شدن مدت زمان اجرای پروژه بوده که سلسله مراتب اداری در خصوص موفقتنامه ها و جذب اعتبارات استانی ، بارندگی های پی در پی ، برچیدن پایه های گاردریل ، سختی و دقت در اجرای جداول نیم نیوجرسی که برای اولین بیار در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمده است را میتوان از علت ها دانست. در نهایت برای تامین و اجرای روشنایی ، تامین آب با فراهم نمودن کلیه امکانات این پروژه صورت پذیرفت. شهردار فومن گفت: با توضیحات ارایه شده و جداول مقایسه قیمتها اجرای کار در جدولگذاری خیابان علامه طباطبایی به طریق امانی به صرف و صلاح شهرداری بوده است.

علیدوست: ملاک ما برنامه و بودجه است و شهرداری اکنون پایین تر از قیمت برنامه و بودجه  عمل  نموده. قیمت بها 87 هزار تومان است اما شهرداری 40 هزار  تومان تمام کرده است.

در ادامه نجادی مسئول واحد عمران توضیحات خود را نیز اعلام نمود.

در ادامه مختار ابراهیمی گفت: موضوع امروز با محدودیت علامه طباطبایی بود که برخی ها از آیتم زمان نا رضایتی داشتند و نتاقض در دو طرف کار هم روشنگری شد که ما باید اعمال و رفتار و فکر ما کاربردی باشد و اینگونه نباشد که متغیر حرف بزنیم ما یک استانداردی داریم که ناظر هستیم که نظارت می کنیم اگر تخلف صورت گرفت دیگر تعارف نداریم طرح سوال می کنیم و اگر قانع نشدیم مستندات می آوریم و در هر صورت باید منطق را بپذیریم همه می دانیم که نقدینگی ما صفر است و کارها امانی است و شورا نیز نظارت دارد و استعلام بهاء نیز است و صورتجلسه شده است و باید شفاف باشیم چون استعلام ها را بنده به نمایندگی از اعضای شورا بوده ام و امضاء کرده ام و آقای میری نرگسی از یک فرد قد بلند که اسمشان را من نمی دانم سوال کردند که پیمانکار هم نبودند و با هم بازدید هم با هم نمودیم و با او گفتند شما قرارداد دارید که او گفت نه من نمی دانم و قرارداد ندارم.

رییس کمیسیون عمران و برنامه و بودجه و عضو کمیسیون معاملات گفت: یک چیز هم که حلقه مفقوده است  این است که سوال را نباید طوری مطرح نماییم که انگیزه ها را از کارکنان شهرداری بگیریم اگر مطلبی است با مستندات ارایه شود و شفاف سازی صورت گیرد.

مختار ابراهیمی نماینده شورا درکمیسیون معاملات شهرداری است.

علیدوست گفت: مبحث دوم در خصوص قطع درختان است که نامه را اعلام می داریم.

در ادامه در خصوص قطع درختان علیرضا بادپا مسئول امور شهر توضیحاتی ارایه نمود. وی گفت: فردی که درختان مورد نظر را قطع نموده است توسط شهردار جریمه شده است و عذرخواهی نیز نمود.

علیرضا علیدوست گفت: از همه تشکر می نماییم اگر کار خوب بود تشکر می کنیم و کار بد را انتقاد می کنیم و گلایه های خود را اعلام می داریم از بابت جدول گذاری خیابان دامپزشکی خوب است و همچنین جلوی سپاه را که جدول گذاری و گل کاری نموده اید بسیار زیبا است و اگر از لحاظ فنی راه دارد تا پل ادامه دهید. و در خصوص لکه گیری نیز توجه داشته باشید.

شهردار فومن گفت: اکنون مدت 20 روز است که لکه گیری در سطح شهر صورت می گیرد و یک تیم را ما برای اینکار گذاشته ایم.

در پایان علیرضا علیدوست از واحد روابط عمومی شهرداری تقدیر و تشکر نمود و خسته نباشید گفت و همچنین این روز را تبریک گفت. رییس شورای شهر فومن گفت: در خصوص ساماندهی سه شنبه بازار هفته آینده صحبت خواهد شد ، در خصوص پارک نیز قرار شد در جلسات آینده گفتگو شود./ابراهیم فلاح

در حاشیه:

جلسه این هفته شورای شهر فومن متاسفانه دارای حواشی بسیار زیادی بود از جدول لفظ یک عضو شورا تا پاسخ سربالا شهردار به یکی از اعضای شورای شهر!

شهردار فومن در خصوص حاشیه های پیرامون مسئله قطع درختان فومن گفت : تفکر ، تفکر مچ‌گیری است نه اطلاع رسانی ، اگر تخلفی در این خصوص صورت بگیرد شدیدا برخورد خواهیم کرد اما نمیتوانیم قدم به قدم در شهر مراقب همه چیز باشم. میری نرگسی ادامه داد : وظیفه شهردار همین است و باید قدم به قدم مراقب همه چیز باشد. شهردار فومن در پاسخ گفت: شما تعیین تکلیف فرمودید و ماهم انجام دادیم!!

دانلود

در هر صورت با شروع دستور دوم جلسه شورای شهر و خروج شهردار و همراهانش از جلسه ، فضا کمی آرام تر شد اما …

دقایقی بعد و در زمان بحث میان اعضای شورای به یک باره سینا میری نرگسی خطاب به شاهین علیزاده گفت : به چه دلیل به صحبت های بنده توجه نمیکنید و ظاهرا تمایل به خروج از جلسه دارد. علیزاده در پاسخ به وی گفت : بنده متوجه نمیشوم و این مسئله به شما مربوط نمی‌شود.

دانلود

دقایقی بعد اما سینا میری نرگسی با طرح همین موضوع خطاب به عضو کهنه کار شورای شهر فومن فرامرز ولیزاده چنین میگوید : شما همش میخواهید بروید! که ولیزاده در پاسخ به وی می‌گوید:دو ساعت حرف زده اید خروجی نداشته است، شما جز پاچه گیری چه کاری کرده اید، شما میخواهید همه را محکوم کنید، حرمت ها را حفظ نمی کنید، صحبتهای شما ارزش ندارد، شما میخواهید همه را محکوم کنید ، از صبح فقط میخواهید پاچه گیری کنید. و میری نرگسی چنین پاسخ می‌دهد:شما در دوره های قبل پاچه گیری نکردید، چه کردید؟ ؛ یکسری اسناد وجود دارد که به زودی مشخص خواهد شد ، حالا ما دهنمان را بستیم و حرفی نمیزنیم دلیل بر ندانستن ما نیست.

دانلود

 1. شورا داریم ما ؟؟ خجالت آوره
  دعوا میخواین بکنین به ما ربطی نداره هر چقد دوس دارین سر و کله همو بزنین ولی کار مردم و انجام بدین
  همش شده سیاسی بازی فقط بلدین همو بچزونین

 2. بی پناه گفت:

  خیار هم جزو میوه ها شده ؟!!!

 3. مجید گفت:

  باسلام و خسته نباشید ،،اول از بحجت نیوز که مثل همیشه کامل بودید ،،میخواستم بگم که انتقاد کرد و نقد کلان سازنده هست ولی تو شهر ما انتقاد پذیر نیست و کسی هم که نقد میکنه اصلان بلد نیست ،،،ما تو شهرمون یه عده افتادن توش دارن برای خودشون میدوزن و میبافن ،،در حالی که اسمشو گذاشتن نقد کردن ولی اصلان خروجی نداشته ،،عزیزانی که بلد نیستید تورخدا برید و کارو بدید دست کار دان شما اومدید لج کنید یا به هم تیکه بندازید یا دعوا و مچ گیری ،،شده تا به الان نظری روی یک طرح بزرگ داشته باشید و تمومش کنید یا شده دنبال این باشید که یک چندتا کار انجام بدید که باعث اشتغال بشه نه نبودید چون فکرا کلان درگیر چیز دبگه هست ،،شما برو استانهای دیگه ببینید چه طرح های بزرگی دارن انجام میدن یا تو همین استان گیلان شهرهای مثل انزلی لاهیجان تو چند سال دیگه نه بلکه از اون شهرکسی برای پیدا کردن شغل به استنهای دیگع نمیره بلکه از شهرهای دیکه میان برای کار تو اون شهرها،،عزیزم شما انقدر ضعیف هستید که سر این حرفا هنوز درگیرید،،شهرداری که چهارتا جدول نمیتونه بزاره و داره از حق مردم میخوره و بهشون کمتر میده که چون طرف مجبوره کار میکنه این جای بخشش نداره ،،شما وقتی بلوار ایت الله کاشانی رو کندی و خرابی که ایجاد کردید تو انجا ایا جلو در خونه خودتونم بود اینقدر طولش میدادید شما ها کم کاریتونو و ندانم کاریتونو میزارید جای بی پولی و بوجه کم بخدا که این مسخرست ،،مدیر و مدیرت یعنی اینکه شما پول ساز باشی نه که پول خرج کن شما فقط یاد گرفتیدیه پولی بیاد و اونو خرج کنید و طرح هاتونم در حد بیست سال پیش و میدونید مردم نمیدونن و چون از قشر ضیف جامعه هستن چیزی رو براشون میسازید که در حد پایین باشه مثل مسکن مهری که فقط چندتا اجر رفته بالا شما کم کمش برو مسکن مهر استارارو ببین ،،شما چیزی نکردبد و مدیون مردم هستید باشد فومنی پر رنق و پر از شادی

 4. مجید گفت:

  یه چیز هم همیشه من دیدم تو شهرهای دیگه استان گیلان این بوده که شهر فومن از لحاظ شهر سازی میتونه خیلی بهتر باشه چون یه شهریه که جای وصعت داره شما مثلان شهرای کنار دریای استان رو ببینید یه شهردراز فقط چندتا مغازه بغل خیابونشه ولی فومن مثل شهرهای چون رشت یا لاهیجان وسعت پذیره میتونه گسترده باشه با چندتا کمر بندی جدید و خیابو های پهن تر این شهر به جایگاه خوبی میرسه ،،جمله اخرم اینکه من دیدم همین گیلانیهای عزیز شهرهای دیگرو اباد کردن با مهاجرتشون ،،ولی شهرهای ما خالی از سکنه شده چون اکثران مهاجرت کردن تنها دلیلشم کار بوده ،،اگه بشه شغل ایجاد کرد تو شهر مردم اینجا رو به هیچ قیمت رها نمیکنن و فومن اباد تر و بزرگتر هم میشه این مردم نعمتی هستن که تو این چند سال از دستشون دادیم و تو شهرهای دیگه هستن باید برگردن تو شهرشون ،،

 5. يك فومني گفت:

  متاسفيم كه اعضاي شوراي شهر با هم دعوا ميكنند
  بجاي اين كه براي پيشرفت شهر و حل مشكلات همدل و هم زبان باشند فقط دنبال دعوا هستند
  اين طوري شهرمان پيشرفت نميكند

 6. جعفر گفت:

  میری نرگسی ممنونم ازت.خوشحالم که بهت رای دادم.

 7. محمدی گفت:

  از شجاعت آقای میر نرگسی که از جایگاه شورا خوب دفاع می کند ممنونیم.به آقای علیزاده بگید که نرگسی از حقوق مردم دفاع می کند.

 8. شهروند گفت:

  دعواها واقعا خجالت آور بود!

 9. نام شما گفت:

  نگران منی که نگیره دلم

 10. بهزاد گفت:

  متاسفم براي شما

 11. نام شما گفت:

  من از آقای میری نرگسی تشکر میکنم که اینقدر به فکر مردمه