کد خبر: 25223تاریخ انتشار : 18:02:55 - یکشنبه 17 مه 2015

تصویری از آغاز کشف حجاب در ساحل رودسر+عکس

یکی از مشکلات اصلی جامعه های دینی در بحث مقوله حجاب و عفاف، کم رنگ شدن مردانگی و حیا در خانواده هاست که در سایه غفلت مسئولین و متولیان عرصه فرهنگ، در تهاجمی خزنده در حال گسترش می باشد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از کلاچای نیوز ؛یکی از مشکلات اصلی جامعه های دینی […]

یکی از مشکلات اصلی جامعه های دینی در بحث مقوله حجاب و عفاف، کم رنگ شدن مردانگی و حیا در خانواده هاست که در سایه غفلت مسئولین و متولیان عرصه فرهنگ، در تهاجمی خزنده در حال گسترش می باشد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از کلاچای نیوز ؛یکی از مشکلات اصلی جامعه های دینی در بحث مقوله حجاب و عفاف، کم رنگ شدن مردانگی و حیا در خانواده هاست که در سایه غفلت مسئولین و متولیان عرصه فرهنگ، در تهاجمی خزنده در حال گسترش می باشد.

در این روزها فقط کافی است که با حضور در سواحل شهرستان ، نگاه کلی به وضعیت حجاب و عفاف و رفتارهای اجتماعی برخی از مسافرانی که ساحل را برای تفریح انتخاب نموده اند داشته باشیم  که با کمال تاسف در اقدامی زشت در موارد متعددی شاهد کشف حجاب دختران و زنان در مقابل چشم نامحرمان در سواحل دریای خزر هستیم.

تبدیل شدن این ناهنجاری به رفتاری اجتماعی و از بین رفتن قبح کشف حجاب رفتاری است که نیازمند آسیب شناسی جدی و یافتن علاجی به غیر از برخورد صرف انظباطی را دارد که با عرض پوزش از مخاطبین گرانقدر این تصاویر که مربوط به وضعیت پوشش بانوان در ساحل رودسر است  به ناچار فقط جهت اطلاع متولیان عرصه فرهنگ منتشر می گردد.

 1. نام شما گفت:

  این کشف حجاب نیست برادر، ورود به حریم و حرمت شخصی دیگران است.
  بجهت نیوز، قدر و قیمت خود را بدان، تو کجا و کلاچای نیوز کجا؟؟؟؟!!!!!

  • مدیر سایت گفت:

   عزیزم مکان های عمومی از کی جزو حریم شخصی حساب میشن ؟

  • باید گفت که اینجا یک مکان عمومی است و کسی مالک اینجا نیست که بخواد راحت حجابشو برداره…اینجا جزو ملک جمهوری اسلامی است و این ها باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند….
   شاید شما بگی کده توی قانون اساسی به طور واضح در مورد حجاب صحبت نشده ولی در قانون مجازات اسلامی، دو ماده به حجاب اختصاص داده شده است ولی تفسیری که از این دو ماده در جامعه می‌شود، تفسیر موسعی است در حالی که اجازه نداریم تفسیر موسع کنیم بلکه باید تفسیر مضیق یا همان محدود کنیم که به نفع متهم باشد. در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آمده است: هرگاه کسی علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد؛ اما عفت عمومی را جریحه‌دار نماید، تنها به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد. قانونگذار در تبصره ذیل این ماده توضیح تکمیلی می‌دهد که زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا از 50 هزار تا 500 هزار ریال جزای نقدی محکوم می‌شوند. این ماده و این تبصره صریحترین موردی است که قانونگذار اختصاصا به این مساله پرداخته و بیشتر از این تعمیم نداده است.
   حالا اینی که بنده عرض کردم فلسفه قانونی حجاب است ولی خوب است برای بعضی ها فلسفه دینی حجاب هم روشن بشه و در آخر خودشون مسیرشونو مشخص کنند.
   حجاب دو فلسفه اساسى داره كه با يكديگر ارتباط تام دارن:
   1) مصونيت زن در برابر طمع‏ورزى‏هاى هوس‏بازان.
   2) پيشگيرى از تحريكات شهوانى خارج از ضوابط و هنجارهاى الهى و تأمين سلامت و بهداشت معنوى جامعه.
   حجاب با چنين نقش و كاركرد مهم و اساسى پيامى قاطع و كوبنده با خود داره، و آن اينه كه در برابر همه مردان اجنبى نوعى هشدار و اعلام «دور باش» مى‏ دهد…

 2. یکی گفت:

  تو همین ماسوله اکثر افراد بدون روسری دارن راه میرن
  من موندم وقتی چنین چیزی تو شهر خودتون هست شما گیر دادی به رودسر

 3. نام شما گفت:

  والله مشکلات جامعه اسلامی ما بسیار گسترده تر و بی اخلاق تر هست از بسیاری جوامع سکولار در دنیا.

 4. من گفت:

  من یک سوال از مدیر سایت دارم
  شما با دیدن مویه نامحرم دچار لغزش میشی؟
  مو عضو غیر فعال بدن هست که اونو اصلاح میکنن و دور میریزن
  شما با دیدن اون تحریک میشی؟؟ ؟؟؟

  • نام شما گفت:

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • باید به شما گفت که معلوم است میزان سواد و تحصیلات شما زیر صفر هست چون اگه یکم تحصیلات داشتید و ادبیات فارسی کار می کردید می دونستید که خود کلمه «حجاب» به معنای پوشاندن «ضروری» “مو” و سایر اعضای بدن به جز دو دست و پا است….
   پس اگه مو جزو زینت و آرایش زن به حساب نمیومد هیچگاه قانون و اسلام جزو حجاب قرار نمی دادند…شما فکر نکنید که آرایش به معنای استفاده از رژلب و خط مو و… نیست…همین که زن موی خودش رو در معرض دید نامحرم بذاره جزو آرایش به حساب می یاد…

 5. داریوش گفت:

  کاش مشکل ما فقط مو بیرون اوردن بود!

 6. یک رودسری مقیم در خارج استان گفت:

  بدم آمد . چقدر افکار حقیری . تعصب مانع رسیدن به کمال است . بهتر است تعصبت را به نجومی بگیران و مخلصان اختلاس معطوف کنی برادر رزمنده .

  چه چشمهای ناپاکی دارند آنهایی که به هر صوری تحریک میشوند .