کد خبر: 25215تاریخ انتشار : 17:57:19 - یکشنبه 17 مه 2015

بازدید از موزه های گیلان در روز موزه رایگان است

 مسوول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از بازدید رایگان موزه های استان در روز جهانی موزه خبر داد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ سید رحیم جلالی فر روز یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه، روز جهانی موزه و میراث فرهنگی است و به […]

 مسوول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از بازدید رایگان موزه های استان در روز جهانی موزه خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایرنا ؛ سید رحیم جلالی فر روز یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه، روز جهانی موزه و میراث فرهنگی است و به همین منظور تصمیم یادشده اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: این تصمیم تنها در زمینه موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و فقط برای روز اشاره شده، می باشد.

مسوول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار کرد: آموزش و فرهنگ سازی ، برنامه ریزی منسجم ظرفیتی بازدیدکنندگان ، مکانیزه نمودن موزه ها و سیاست های تشویقی دولت می تواند عواملی اثرگذار در راستای توسعه گردشگری از طریق موزه ها تلقی شود.

به گفته جلالی فر؛ در گیلان که با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی می تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور تلقی شود؛ شاید در سال هایی نه چندان دور گردشگری تنها در دریا و جنگل این سرزمین خلاصه می شد اما امروز در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری، توانمندی های بسیاری در این حوزه برای استان تعریف شده که موزه ها می تواند بُعدی از آن باشد.

۹ موزه در گیلان فعال است که گنجینه رشت، موزه میراث روستایی گیلان، موزه فومن و موزه تاریخ چای ایران (لاهیجان) از جمله موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان است