کد خبر: 25208تاریخ انتشار : ۱۷:۴۴:۱۱ - یکشنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۴

کشت مکانیزه با بیش از ١٢٢دستگاه در شهرستان فومن صورت گرفت

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فومن گفت : کشت مکانیزه در شهرستان فومن توسعه یافت. محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام این خبر ، افزود : کشت مکانیزه با بیش از ١٢٢دستگاه نشاء در بالغ بر ٢هزار و۵۵٠ هکتار از شالیزارهای تحت پوشش شهرستان این انجام گرفته است. وی ادامه داد […]

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فومن گفت : کشت مکانیزه در شهرستان فومن توسعه یافت.

محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام این خبر ، افزود : کشت مکانیزه با بیش از ١٢٢دستگاه نشاء در بالغ بر ٢هزار و۵۵٠ هکتار از شالیزارهای تحت پوشش شهرستان این انجام گرفته است.

وی ادامه داد : در سال زراعی جاری با توجه به مزایای کشت مکانیزه از جمله کاهش هزینه تولید و صرفه جویی در زمان و مصرف بذر و هزینه کارگری و نیز کاهش سختی کار و سهولت در انجام عملیات کشاورزی (کاشت،داشت و برداشت) با استقبال کشاورزان منطقه روبرو شده است.

ابراهیم زاده گفت : با افزایش تعدادی از دستگاههای نشاء کار واگذار شده به کشاورزان سختکوش از طریق تسهیلات بانکی نسبت به سال گذشته ٩ درصد افزایش نشان می دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد : شهرستان فومن دارای ١٣٨٧٠ هکتار اراضی شالیزاری بوده که ٧٢هزار تن شلتوک و حدود ۴٧ هزار تن برنج سفید از آن استحصال می شود و در مجموع این شهرستان ۶ درصد برنج استان را تامین می کند