کد خبر: 25208تاریخ انتشار : 17:44:11 - یکشنبه 17 مه 2015

كشت مكانيزه با بيش از ١٢٢دستگاه در شهرستان فومن صورت گرفت

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فومن گفت : كشت مكانيزه در شهرستان فومن توسعه يافت. محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام این خبر ، افزود : كشت مكانيزه با بيش از ١٢٢دستگاه نشاء در بالغ بر ٢هزار و٥٥٠ هكتار از شاليزارهاي تحت پوشش شهرستان اين انجام گرفته است. وی ادامه داد […]

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فومن گفت : كشت مكانيزه در شهرستان فومن توسعه يافت.

محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با بهجت نیوز با اعلام این خبر ، افزود : كشت مكانيزه با بيش از ١٢٢دستگاه نشاء در بالغ بر ٢هزار و٥٥٠ هكتار از شاليزارهاي تحت پوشش شهرستان اين انجام گرفته است.

وی ادامه داد : در سال زراعي جاري با توجه به مزاياي كشت مكانيزه از جمله كاهش هزينه توليد و صرفه جويي در زمان و مصرف بذر و هزينه كارگري و نيز كاهش سختي كار و سهولت در انجام عمليات كشاورزي (كاشت،داشت و برداشت) با استقبال كشاورزان منطقه روبرو شده است.

ابراهیم زاده گفت : با افزايش تعدادي از دستگاههاي نشاء كار واگذار شده به كشاورزان سختكوش از طريق تسهيلات بانكي نسبت به سال گذشته ٩ درصد افزايش نشان مي دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد : شهرستان فومن داراي ١٣٨٧٠ هكتار اراضي شاليزاري بوده كه ٧٢هزار تن شلتوك و حدود ٤٧ هزار تن برنج سفيد از آن استحصال مي شود و در مجموع اين شهرستان ٦ درصد برنج استان را تامين مي كند