کد خبر: 25139تاریخ انتشار : 3:30:18 - یکشنبه 17 مه 2015

اقدامات گذشته درباره ثبت ماسوله از سرعت مناسب برخوردار نبوده است

مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: ایران در زمینه گردشگری حلال در سطح بین‌المللی نمونه بوده و سازمان میراث فرهنگی در حال برنامه‌ریزی برای گردشگری حلال در سطح ملی است. به گزارش بهجت نیوز ؛ مرتضی طالع ماسوله عصر امروز در حاشیه جشنواره بهار‌نارنج لنگرود در گفت‌وگو با فارس درباره برگزاری […]

مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: ایران در زمینه گردشگری حلال در سطح بین‌المللی نمونه بوده و سازمان میراث فرهنگی در حال برنامه‌ریزی برای گردشگری حلال در سطح ملی است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ مرتضی طالع ماسوله عصر امروز در حاشیه جشنواره بهار‌نارنج لنگرود در گفت‌وگو با فارس درباره برگزاری جشنواره بهار‌نارنج اظهار کرد: جشنواره بهار‌نارنج بسیار خوب است و باید در سطح گسترده ادامه یابد.

وی با بیان اینکه جشنواره بهار‌نارنج تنها متعلق به لنگرود نیست، افزود: اگرچه ضعف‌هایی در برگزاری جشنواره مذکور وجود داشت، اما باید از نظرهای مردمی برای ارتقای جشنواره‌ها استفاده کرد.

مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور برگزاری چنین جشنواره‌هایی را در ایجاد روحیه بانشاط مردم مهم دانست و گفت: مردم ایران از دشمنان آزرده‌خاطر هستند و با چنین جشنواره‌هایی شاد می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای شادی مردم انجام دهند، اضافه کرد: گردشگران به دلیل آیین و فرهنگ به‌جا مانده از نیاکان ما به این جشنواره‌ها می‌آیند و برگزاری چنین برنامه‌هایی به نشاط اجتماعی کمک می‌کند.

طالع‌ماسوله درباره وضعیت ثبت جهانی ماسوله گفت: از سال‌های گذشته تلاش بسیاری برای ثبت نهایی ماسوله در حال انجام است و امیدواریم ثبت جهانی ماسوله سریع‌تر صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال گذشته اقدام‌های ثبت ماسوله از سرعت مناسب برخوردار نبوده است، خاطرنشان کرد: تلاش‌ها تا نتیجه نهایی ثبت جهانی ماسوله ادامه دارد.

مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور به گردشگری حلال اشاره کرد و یادآور شد: ایران در زمینه گردشگری حلال در سطح بین‌المللی نمونه است و ما به دنبال گردشگری پاک هستیم.

این مسئول در پایان گردشگری حلال را پدیده جدیدی دانست و تصریح کرد: سازمان گردشگری در سطح ملی در حال برنامه‌ریزی برای گردشگری حلال است.