کد خبر: 24823تاریخ انتشار : 15:36:31 - چهار شنبه 13 مه 2015

ششمین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت در مسجد اعظم قم برگزار میشود

ششمین سالگرد ارتحال عالم مجاهد ، فقیه ، متکلم ، عارف و عبد صالح ، آیت‎الله‎العظمی بهجت در قم برگزار می‎شود. مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فردا پس از نماز مغرب و عشا با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود . آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی بهجت […]

ششمین سالگرد ارتحال عالم مجاهد ، فقیه ، متکلم ، عارف و عبد صالح ، آیت‎الله‎العظمی بهجت در قم برگزار می‎شود.

مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فردا پس از نماز مغرب و عشا با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود .

آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی بهجت فومنی در اواخر سال 1294 در شهر فومن به دنیا آمد.

تحصیلات ابتدایی حوزه را در مکتب خانه فومن به پایان رساند و پس از تحصیلات ادبیات عرب هنگامی که 14 سال از عمر شریفش می گذشت ، برای تکمیل دروس حوزوی عازم عراق شد و حدود چهار سال در کربلا معلی اقامت کرد و علاوه بر تحصیل علوم رسمی از محضر استادان بزرگ آن سامان از جمله مرحوم حاج شیخ ابوالقاسم خویی ( غیر از آیت الله العظمی خویی معروف ) بهره برد و در سال 1352 ه. ق برای ادامه تحصیل رهسپار نجف اشرف شد و سطح عالی علوم و حوزه را در محضر آیات عظام حاج آقای ضیاء عراقی و میرزای نائینی در حوزه درسی آیت الله حاج شیخ محمدحسین غروی اصفهانی وارد شد.

از این استاد بزرگ عرفان و اخلاق تالیفاتی همچون یک دوره کامل اصول، حاشیه بر مکاسب شیخ انصاری (ره) و تکمیل آن تا آخر مباحث مربوط به مکاسب و متاجر، دوره کامل طهارت، دوره کامل کتاب صلاه، دوره کامل کتاب زکات، دوره کامل کتاب خمس و حج، حاشیه بر کتاب ذخیره العباد ، چندین مجله و تقریباً یک دوره فقه فارسی. چند به یادگار مانده است.
آیت الله العظمی بهجت 27 اردیبهشت سال 88 بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت و در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.