کد خبر: 24818تاریخ انتشار : 14:24:09 - چهار شنبه 13 مه 2015

صنعت گردشگری یکی از مقوله‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی است

فرماندار فومن با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از مقوله‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی است که باید در این شهرستان رشد پیدا کند گفت: شهرستان فومن بیش از ۵۰درصد خلا توسعه گردشگری دارد. میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن ظهر امروزدر جلسه بررسی مشکلات گردشگری فومن اظهار کرد: فومن در کنار مزیت‌های اقتصادی به دلیل اقلیم و موقعیت […]

فرماندار فومن با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از مقوله‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی است که باید در این شهرستان رشد پیدا کند گفت: شهرستان فومن بیش از ۵۰درصد خلا توسعه گردشگری دارد.

میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن ظهر امروزدر جلسه بررسی مشکلات گردشگری فومن اظهار کرد: فومن در کنار مزیت‌های اقتصادی به دلیل اقلیم و موقعیت جغرافیایی از ظرفیت‌های گردشگری بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه امید است با برگزاری چنین جلساتی شاهد تحولی عظیم در وضعیت گردشگری این شهرستان باشیم، افزود: فومن دارای قلعه رودخان و شهرک تاریخی ماسوله است که دارای شهرت جهانی است.

فرماندار فومن با بیان اینکه این شهرستان در زمان تعطیلات و به خصوص تابستان میزبان مهمانان و گردشگران زیادی است، گفت: صنایع دستی ماسوله که زبانزد عام و خاص است و نزدیکی این شهر به مرکز استان از جمله دلایل جذب گردشگر است.

صنعت گردشگری یکی از مقوله‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی است

مومنی‌زاده با بیان اینکه تاکید سیاست کل کشور بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: صنعت گردشگری یکی از مقوله‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی است که باید در این شهرستان رشد پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به معیشت مردم، افزایش درآمد مردم و ایجاد اشتغال برای آنها از سیاست‌های دولت است که باید از مزیت‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری این شهرستان در این راستا بهره‌گیری کنیم.

فرماندار فومن با بیان اینکه شهر فومن با سوابق طولانیزمانی به دلیل پارک و کلوچه‌اش شهرت داشت اما نباید برای همیشه به این دو مورد اکتفا کرد، اظهار داشت: باید برای توسعه و فعالیت‌های گردشگری این شهرستان برنامه‌های خوبی ازائه داده شود.

مومنی‌زاده با بیان اینکه ماسوله مجموعه‌ای از ظرفیت‌های گردشگری است که باید در راستای توسعه آن کارهایی انجام شود، افزود: نوع غذا، پوشش، تولیدات، گیاهان دارویی، شیرینی‌جات و … ماسوله زمینه‌هایی است که نیاز به توسعه دارد.

وی گفت: بخش سردار جنگل این شهرستان با دارا بودن اکوتوریسم و احداث تله کابین، سورتمه و پارک جنگلی توجه مسئولان امر را به این بخش بیش از پیش می‌طلبد.

فرماندار فومن با بیان اینکه فومن، ماسوله و قلعه رودخان به عنوان مثلثی است که باید در راستای ایجاد تحول گردشگری در شهرستان باشند؛ تصریح کرد: جلسه امروز شروع تحول گردشگری است و این شهرستان از وضعیت کنونی راضی نیست و 50 درصد خلا در این شهرستان احساس می‌شود.

سند جامع گردشگری فومن تدوین شود

در ادامه مازیار دارایی، عضو کمیسیون گردشگری کشور با بیان اینکه ماسوله دارای دو پژوهشگاه مطالعاتی میراث فرهنگی است، خاطرنشان کرد: این امر نشان از گردشگرپذیری فومن است.

وی با بیان اینکه باید سند جامع گردشگری فومن تدوین شود، اظهار کرد: این سند باید در مدت زمان مشخص انجام و اجرایی شود و از امکانات و پتانسیل‌های سازمان میراث فرهنگی در این شهرستان استفاده گردد.

شورای شهرک ماسوله با بیان اینکه از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی انتظار می‌رود ظرفیت‌های شناخت گردشگری فومن در سطح کشور تبلیغ شود، افزود: از آنت صدا و سیما می‌توان برای شناساندن فرهنگ ماسله به مردم کشور استفاده شود.