کد خبر: 24515تاریخ انتشار : 17:44:57 - پنجشنبه 7 مه 2015

لباس هلال احمر مظهر آرامش و خدمت به بشریت است

امام جمعه فومن گفت: لباس هلال احمر مظهر خدمت و آرامش بشریت است و در امر خدمت‌رسانی به انسان‌ها مرز نژادی و ملیتی ندارد. حجت‌الاسلام محمدحسن صفوی پیش از ظهر امروز در دیدار با امدادگران جمعیت هلال احمر این شهرستان با اشاره به تاریخ اسلام اظهار کرد: هرگز نباید حکومت‌های استبدادی حکمرانان ملت‌ها باشند. وی […]

امام جمعه فومن گفت: لباس هلال احمر مظهر خدمت و آرامش بشریت است و در امر خدمت‌رسانی به انسان‌ها مرز نژادی و ملیتی ندارد.

حجت‌الاسلام محمدحسن صفوی پیش از ظهر امروز در دیدار با امدادگران جمعیت هلال احمر این شهرستان با اشاره به تاریخ اسلام اظهار کرد: هرگز نباید حکومت‌های استبدادی حکمرانان ملت‌ها باشند.

وی با بیان اینکه هلال احمر در حوادث و بحران‌ها حضور دارد، افزود: هلال ‌احمر برای تسکین آلام بشری در بحران‌های مختلف، روزها و ماه‌ها در حال خدمت‌رسانی است.

امام جمعه فومن کمک و یاری به یکدیگر را از سفارش‌های دین مبین اسلام دانست و گفت: خداوند یاری‌گران به بندگان خود را می‌ستاید.

وی خدمات عام‌المنفعه و تعاون را یکی از احساسات درونی بشری خواند و افزود: امدادگران هلال احمر خدمت‌رسانان جان بر کف و بی‌منت هستند که برای کمک به هم‌نوعان از جان خود می‌بخشند.

صفوی با اشاره به خدمات‌رسانی سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به طبقات محروم و آسیب‌دیده جامعه در بحران‌ها افزود: هلال احمر در راستای آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه بسیار پیش رو است.

وی هلال احمر را کمک حال دارویی کشور در زمان تحریم‌ها بیان کرد و ادامه داد: هلال احمر در خدمت‌رسانی به بشریت مرز نژادی و ملیتی ندارد.

امام جمعه فومن با بیان اینکه لباس هلال احمر مظهر خدمت و آرامش بشریت است، یادآور شد: خواسته‌های شخصی و فردی نباید بر امدادگران غلبه کند و کسب و آموزش مسائل علمی روز دنیا از وظایف امدادگران هلال احمر در کمک به هم‌نوعان است.

معاون جمعیت هلال احمر فومن نیز در نشست مذکور با اشاره به آغاز هفته هلال احمر و روز صلیب سرخ جهانی اظهار کرد: هلال احمر دارای سه سازمان امداد و نجات، داوطلبان و جوانان است که هر کدام به نحوی وظایفی را برعهده دارند.

اصغر پورملایی فومنی، امدادگران را خادمان بی‌منت خواند و گفت: هلال ‌احمر یار دوازدهم کشور در بحران‌ها و حوادث است.
وی کمک‌رسانی در حوادث و بحران‌ها، اسکان در راه ماندگان و امداد رسانی در سوانح‌ جاده‌ای بین شهری و کوهستانی را گوشه‌ای از وظایف سنگین هلال احمر بیان کرد و یادآور شد: امدادگران هلال احمر برای کمک به هم‌نوعان خود با خلوص نیت و اتکا به پروردگار به دل حوادث‌ می‌زنند.

این مسئول هلال احمر فومن را دارای دو پایگاه امداد و نجات ثابت جاده‌ای و کوهستانی و یک پایگاه فصلی کوهستانی عنوان کرد و متذکر شد: جمعیت هلال احمر فومن با دارا بودن امدادگران بی‌منت و پرتلاش در خدمت گردشگران و شهروندان فومنی است.

Ah814ipm9Mk19IZBhPMFPfKLNQrm9uP1VWUos5rbUPaW AiEFUulLtAA5TMMEm2rc-YBgj2lDBOp5mVGreJDww8tb Ajyj1eirAUbq8Ep5-1NdDfwMQg-1t4wfYj4u7uBp_W1h AjzxJ7rzU-KWR3Sxaljzn0tWcpWlS1dqwQ1jLtHjYotB  AsqEL9nhKinq36OaPegiQSRIwbjbdUDZrUBFdWi2q2bg