کد خبر: 24430تاریخ انتشار : 5:44:42 - چهار شنبه 6 مه 2015

آیت الله قربانی : علی مطهری جاهلانه حرکت می‌کند

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در جمع کارکنان عقیدتی سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به تألیف کتاب «پژوهشی نو پیرامون قرآن و علوم قرآنی» اظهار کرد: کتاب مذکور در راستای پاسخ به یاوه‌گویی سروش در آمریکا منتشر می‌شود. وی به انتشار کتاب «23 سال» زندگینامه پیامبر اکرم (ص) در غرب اشاره کرد و افزود: […]

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در جمع کارکنان عقیدتی سیاسی سپاه قدس گیلان با اشاره به تألیف کتاب «پژوهشی نو پیرامون قرآن و علوم قرآنی» اظهار کرد: کتاب مذکور در راستای پاسخ به یاوه‌گویی سروش در آمریکا منتشر می‌شود.

وی به انتشار کتاب «23 سال» زندگینامه پیامبر اکرم (ص) در غرب اشاره کرد و افزود: کتاب «پژوهشی نو پیرامون قرآن و علوم قرآنی» در راستای پاسخ به کتاب مذکور و بازنگری قرآن آمریکایی در 800 صفحه تا سه ماه آینده منتشر می‌شود.

قربانی با بیان اینکه آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله جوادی آملی و … به سهم خود رساله‌هایی در مورد کتاب «23 سال» نوشتند، تصریح کرد: قرآن مبنای فکری مسلمانان را تشکیل می‌دهد.

*علی مطهری جاهلانه حرکت می‌کند

امام جمعه رشت به مقید بودن شهید مطهری در خواندن قرآن کریم هنگام خواب اشاره کرد و گفت: «اکنون پسر ایشان ساز مخالف می‌زند و به نظر بنده گاهی جاهلانه حرکت می‌کند».

وی با اشاره به نامه شهید مطهری به پسرش هنگام دانشجویی در دانشگاه تبریز، خاطرنشان کرد: شهید مطهری در نامه مذکور از پسرش خواست؛ هر شب قبل از خواب یک جزء قرآن بخواند و تا این اندازه مراقب فرزندان خود بود.

قربانی شهید علامه مطهری را اهل سلوک، علم و قلم خواند و بیان کرد: علامه تهرانی استاد سلوکی شهید مطهری بود.

*شهید مطهری معمار فرهنگی انقلاب اسلامی

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در جلسه مذکور با تبریک هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: علما و دانشمندان در طول تاریخ نگهبانان همیشه بیدار دین و عقاید مردم بودند و برخی به طور ویژه مانند مشعلی فروزان هدایت جامعه را به عهده داشتند.

حجت‌الاسلام عزت‌الله معتمد به انجام تکلیف عالمان دینی در مقابله با بدعت‌ها و فتنه‌ها اشاره کرد و افزود: علما تا پای جان از دین، آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کنند.

وی آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان را یکی از فرزانگان و شاخص‌های معرفتی و بصیرتی در استان خواند و بیان کرد: آیت‌الله قربانی محقق، اسلام‌شناس و از سرمایه‌های اسلامی و فخر شیعه محسوب می‌شود.

معتمد با بیان اینکه گیلان انسان‌های فرا استانی بسیاری داشته است، تصریح کرد: عبد صالح آیت‌الله بهجت، آیت‌الله احسانبخش و آیت‌الله قربانی از مفاخر گیلان هستند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان به شناخت آیت‌الله قربانی از حیات علمی و عملی استاد شهید مرتضی مطهری اشاره کرد و یادآور شد: آیت‌الله قربانی از هم‌سنگران علامه مطهری معمار فرهنگی انقلاب اسلامی در قبل از پیروزی انقلاب است./فارس