کد خبر: 24424تاریخ انتشار : 5:37:58 - چهار شنبه 6 مه 2015

بزرگترین پارک شمال ایران ‌در رشت راه‌اندازی می‌شود

مظفر نیکومنش‌نودهی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مراحل واگذاری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان این شهر به شهرداری رشت با پیگیری‌های شورا و استاندار گیلان نهایی شد. وی با بیان اینکه احداث پارک جنگلی لاکان سرانه فضای سبز شهر رشت را به ۱۰ مترمربع افزایش می‌یابد، افزود: افزایش فضای سبز شهر رشت و مناطق گردشگری، […]

مظفر نیکومنش‌نودهی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مراحل واگذاری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان این شهر به شهرداری رشت با پیگیری‌های شورا و استاندار گیلان نهایی شد.

وی با بیان اینکه احداث پارک جنگلی لاکان سرانه فضای سبز شهر رشت را به ۱۰ مترمربع افزایش می‌یابد، افزود: افزایش فضای سبز شهر رشت و مناطق گردشگری، تفریحی و اقامتی از اولویت‌های شورای رشت است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث پارک بزرگ این شهر، گفت: بزرگترین پارک شمال ایران با ۴۵۰هکتار وسعت در منطقه لاکان رشت راه‌اندازی می‌شود.

نیکومنش‌نودهی با اشاره به بهره برداری از بوستان مفاخر ۷،۵ هکتاری گیلان در سال ۹۳، تصریح کرد: با افتتاح این پارک سرانه فضای سبز رشت به پنج متر مربع رسید.

وی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده است که فضاهای سبز در محدوده شهرداری با حفظ مالکیت در اختیار شهرداری قرارداد و گفت: پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان با تلاش شورای رشت و استانداری گیلان توسط منابع طبیعی در اختیار شهرداری قرار گرفته است./تسنیم