کد خبر: 24294تاریخ انتشار : 0:38:18 - دوشنبه 4 مه 2015

هدف ما آشتی دوباره مردم فومن با سینما بود

عمید پورغفار گفت : همایش آشتی دوباره مردم فومن با سینمای تاریخی و 46 ساله این شهرستان با نمایش فیلم «رخ دیوانه» برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ عمید پورغفار مدیر عامل کانون فرهنگی فرهت فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به اهداف برگزاری همایش مردمی آشتی با سینما، افزود: هدف ما […]

عمید پورغفار گفت : همایش آشتی دوباره مردم فومن با سینمای تاریخی و 46 ساله این شهرستان با نمایش فیلم «رخ دیوانه» برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ عمید پورغفار مدیر عامل کانون فرهنگی فرهت فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز با اشاره به اهداف برگزاری همایش مردمی آشتی با سینما، افزود: هدف ما آشتی دوباره مردم فومن با سینمای تاریخی شهر بود که بار دیگر توسط آقای ثابت با سیستم نوین‌تر در فومن احیا شده است.

عمید پورغفار با بیان اینکه 150 نفر از مردم فومن در این همایش فیلم «رخ دیوانه» را در سینما طلوع فومن تماشا کردند، اظهار کرد: سینما طلوع فومن پس از سال‌ها چنین جمعیتی را به خود دیده است.

وی با تصریح بر اینکه سینمای فومن بخشی از خاطرات مردم این شهرستان است، گفت: برای آینده کانون فرهنگی فرهت فومن برنامه‌های توسعه شهرستان با پیوست‌های فرهنگی را در دستور کار خود داریم.

این مسئول، اهداف کانون مذکور را بلندمدت بیان کرد و یادآور شد: خروج از منیت و خودخواهی در اجتماع سرآغاز جاده پیشرفت می‌شود.

مدیر عامل کانون فرهنگی فرهت فومن با تاکید بر اینکه سمن‌ها خودگردان هستند و هیچ منبع دولتی مالی ندارند، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین مشکل سمن‌ها دید سیاسی برخی از بخش‌های جامعه بر آنها و نداشتن منبع مالی است و این کانون هیچ دغدغه‌ای جز اعتلای سطح فرهنگی و اجتماعی فومن ندارد.

پورغفار عضویت‌ها در کانون فرهت را در سه بخش افتخاری، وابسته و پیوسته عنوان کرد و یادآور شد: جوانان تحصیل‌کرده و بومی در این کانون فعالیت دارند و کارگروه‌های فرهنگی‌ورزشی و فنی مهندسی این مجموعه فرهنگی از فعال‌ترین کارگروه‌ها هستند.

مدیر سینما طلوع فومن با بیان اینکه این سینما با نام تاج در سال 1348 افتتاح شد و پس از انقلاب نامش به سینما طلوع تغییر پیدا کرد، افزود: دهه 60 و 70 استقبال خوبی از سینما فومن می‌شد.

ایرج ثابت، کیفیت پایین فیلم‌ها و ظهور رسانه‌ای خانگی و جمعی و عدم همکاری دفاتر پخش فیلم سینماهای شهرستان‌ها را دلیل استقبال کم مردمی از سینما فومن دانست و خاطرنشان کرد: اکنون دستگاه‌های صوتی و تصویری این سینما با کیفیت HD بوده و به‌روزترین فیلم‌ها هم‌زمان با تهران در آن اکران می‌شود.

وی بزرگ‌ترین مشکل سینما را بی‌توجهی مردم و مسئولان این شهر به آن دانست و افزود: هر قدر استقبال مردم پرشورتر باشد کیفیت فیلم و محیط این سینما بهتر و باشکوه‌تر می‌شود.

ثابت با بیان اینکه وزارت ارشاد در حال اعتلای سینماهای کشور است، متذکر شد: مسئولان شهرستانی برای افزایش سطح سینما و حضور مردم در آن هیچ حرکتی را انجام نداده‌اند و ما آماده آشتی دوباره مردم فهیم فومن با تنها سینمای تاریخی این شهرستان هستیم.