کد خبر: 24110تاریخ انتشار : 5:22:09 - یکشنبه 3 مه 2015

سینما طلوع دلش برای مردم تنگ شده بود

حتما از قدیمی ها شنیده‌اید که می‌کفتند من سینزده سالم بود فرار میکردم میرفتم با پول تو جیبی سینما فیلم میدیدم! از اولین روزی که سینما وارد ایران شد مردم با روی خوش از آن استقبال کردند و در خاطرات پدرانمان صفهای طولانی مردم برای دیدم یک فیلم جزو خاطرات جذابشان است. سینما مثل یک […]

حتما از قدیمی ها شنیده‌اید که می‌کفتند من سینزده سالم بود فرار میکردم میرفتم با پول تو جیبی سینما فیلم میدیدم!

از اولین روزی که سینما وارد ایران شد مردم با روی خوش از آن استقبال کردند و در خاطرات پدرانمان صفهای طولانی مردم برای دیدم یک فیلم جزو خاطرات جذابشان است.

سینما مثل یک پیک نیم جزو برنامه‌های همیشگی خانواده‌ها بود.پدرخوانده برای خوشحال کردن اعضای خانواده اش و پر کردن اوقات فراغت اهل منزل بلیط سینما را به خیلی چیزها ترجیح میداد.

ولی خب مدتی ست بدلایلی که بیانش خارج از حوصله است این هنر و لذت‌هایش در خانواده های ایرانی کمرنگ شده ، متاسفانه!!

هنری که تاثیرگزارترین رسانه به شمار میرود ، این روزهای جای خود را به تفریحات کم ارزش و شاید بی ارزشی که نام بردنش بجا نیست داده است.

آشتی با سینما کار سختی نیست ، یاد بیاورید فیلم هایی که از دیدنش در سالن تاریک سینما لذت میبردید … مهمان مامان … کلاه قرمزی … بچه های آسمان و میم مثل مادر … دلتان تنگ نشده برای خندیدن و اشک ریختم و همراه شدن با سختیها در سالن تاریک و پرماجرای سینما؟!

خوشحالیم جوانان خوش ذوق و هنردوست احساس مسئولیت کرده و بر این آمدند تا کانون مستقل و مردم نهادی تحت عنوان کانون فرهنگی فرهت را تشکیل داده و از این دست NGOهای فرهنگی و هنری را برنامه ریزی و اجرا میکنند.

آشتی خانواده های فومن با سینما . این عنوانی بود که این کانون برای این حرکت انتخاب نمود و یادمان باشد این حرکت یک شروع و یادآوری بود تا توجه خیلی از ما را به سمت این هنر فاخر و همچنین سرگرم کننده جلب کند … ادامه اش با ما …

قشنگ می شود در این دنیای غرق در تکنولوژی و انزوا خانواده ها حداقل ماهی یک بار هم شده دور هم جمع شوند و از دیدن یک فیلم لذت ببرند.آنهم شهری که هنر و فرهنگ یکی از ویژه های مردمش است و از دبار به این دو گوهر آراسته بوده‌اند.

.باشد تداوم داشته باشد چنین حرکاتی زیبا و موثر … سینما کیف دارد ، بیایید جزئی از سرگرمی های خانواده مان کنیم.