کد خبر: 24020تاریخ انتشار : 2:28:39 - یکشنبه 3 مه 2015

مراسم اعتکاف امسال در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار شد

مراسم اعتکاف سال 94 همزمان با سراسر کشور در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ مردم مومن و خداجوی شهرستان فومن همزمان سالروز ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ضمن دوری از تعلقات دنیوی، برای نزدیک شدن به لطف و مرحمت الهی و کسب سعادت دنیا و آخرت با خالق هستی به […]

مراسم اعتکاف سال 94 همزمان با سراسر کشور در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ مردم مومن و خداجوی شهرستان فومن همزمان سالروز ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ضمن دوری از تعلقات دنیوی، برای نزدیک شدن به لطف و مرحمت الهی و کسب سعادت دنیا و آخرت با خالق هستی به راز و نیاز پرداختند.

حضور گسترده جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان از نکات برجسته و قابل توجه است.مردم مومن و خداجوی این شهرستان نیز با حضور در مساجد محل برگزاری اعتکاف، سه روز را به عبادت و راز و نیاز با معبود می گذارند.

انجام فرایض دینی و برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی و مذهبی شامل حلقه های معرفتی، مسابقات فرهنگی ، سخنرانی های دینی و کرسی آزاد اندیشی و جشن میلاد حضرت علی (ع) از جمله برنامه های آیین معنوی اعتکاف در مسجد جامع فومن است.

سجاد نظری ، یکی از معتکفین حاضر در مسجد جامع فومن در گفتگو با بهجت نیوز با بیان اینکه اعتکاف یکی از جامع‌ترین عبادات‌ اسلامی است ، گفت : اعتکاف زمینه‌ خودسازی انسان‌ها را فراهم می‌آورد و پیامبر اکرم(ص) به آن اهتمام ویژه‌ای داشت.

وی افزود : اعتکاف، در روایات یکی از برجسته ترین مظاهر بندگی در پیشگاه ربوبی بوده و سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) علاوه بر سخنان گهربار آنان، گواه روشن بر جایگاه ویژه اعتکاف می باشد.

این معتکف فومنی ادامه داد : روزه ، نماز ، حضور در مسجد، دعا، تهجد تلاوت قرآن و… از جمله کارهایی است که معتکفان در طول روزهای مقرر به آنها مشغول هستند.

نظری از امکانات خوبی که برای معتکفین تهیه شده بود تشکر کرد و گفت : هر سال نسبت به سال گذشته امکانات و فضای مساجد برای برگزار مراسم اعتکاف مناسب تر می‌شود.

نظری در پایان راحتی و آسایش در برگزاری مراسم اعتکاف را حایز اهمیت برشمرد و گفت : یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و باقیات و صالحات حضرت امام خمینی (ره) ، احیای این سنت حسنه است.