کد خبر: 24012تاریخ انتشار : 16:54:08 - شنبه 2 مه 2015

رهبر انقلاب درباره گل آقای فومنی چه گفت؟

هنر برجسته او در سال های دفاع مقدس همواره در خدمت کشور قرار داشت و او تا آخرین روز عمر خود هرگز قلم و قریحه سرشار خود را جز در راه ایمان و باور خود بکار نگرفت. “کیومرث صابری فومنی” معروف به گل آقا، ۸ شهریور ۱۳۲۰ در فومن متولد شد، وی نویسنده، طنزنویس و […]

هنر برجسته او در سال های دفاع مقدس همواره در خدمت کشور قرار داشت و او تا آخرین روز عمر خود هرگز قلم و قریحه سرشار خود را جز در راه ایمان و باور خود بکار نگرفت.

“کیومرث صابری فومنی” معروف به گل آقا، ۸ شهریور ۱۳۲۰ در فومن متولد شد، وی نویسنده، طنزنویس و پایه‌گذار مؤسسه گل آقا بود.

مرحوم صابری از یاران شهید رجایی بود که بعد از شهادت ایشان نیز در کنار حضرت آیت الله خامنه ای به خدمت مشغول شد و در عین حال مجله «گل آقا» را نیز منتشر نمود.

روابط طولانی وی با رهبر معظم انقلاب باعث ایجاد رابطه ای دوستانه و صمیمی بین او ومقام معظم رهبری شده بود، ولی در عین حال، مرحوم صابری، حضرت آقارا به عنوان رهبر، مقتدای مفترض الطاعه و ولی امر خود می شناخت.

این رابطه عمیق بود که موجب شد رهبر انقلاب در پیام تسلیتی که به مناسبت در گذشت او صادر کردند، بنویسند: «این ضایعه ای در عرصه هنر و غم بزرگی برای دوستان و معاشران او و کسانی است که با سلامت نفس و پاکدامنی سیاسی او آشنا بودند. او یار دیرین شهید رجایی و طرفدار وفادار همیشگی انقلاب و نظام اسلامی بود. هنر برجسته او در سال های دفاع مقدس همواره در خدمت کشور قرار داشت و او تا آخرین روز عمر خود هرگز قلم و قریحه سرشار خود را جز در راه ایمان و باور خود بکار نگرفت.

اینجانب که مدتها از همکاری او و در همه بیست سال اخیر از لطف هنر او برخوردار بوده ام، خود را در غم درگذشت او شریک می دانم.»

از راست: شهید مجید حدادعادل، مرحوم کیومرث صابری فومنی و شهید محمدعلی رجایی