کد خبر: 23979تاریخ انتشار : 17:19:58 - جمعه 1 مه 2015

همه آنچه در نظرسنجی بهجت نیوز گذشت+سند

همزمان با روز شوراها و توجه مردم به این بخش از ارکان نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفتیم تا نظرسنجی در رابطه با این موضوع برگزار کنیم. به گزارش بهجت نیوز ؛ این نظرسنجی تحت عنوان ” کدام عضو شورا فعال تر است؟ ” از تاریخ ۰۹/۰۲/۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۸ شروع به کار کرد.در 24 ساعت اولیه […]

همزمان با روز شوراها و توجه مردم به این بخش از ارکان نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفتیم تا نظرسنجی در رابطه با این موضوع برگزار کنیم.

به گزارش بهجت نیوز ؛ این نظرسنجی تحت عنوان ” کدام عضو شورا فعال تر است؟ ” از تاریخ ۰۹/۰۲/۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۸ شروع به کار کرد.در 24 ساعت اولیه از شروع این نظرسنجی آراء مربوطه به کاندیدا بطور طبیعی در حال افزایش بود و هرکدام از کاندیدا به تناسب رای مردم نتیجه خودشان را دریافت میکردند.

اما ناگهان از غروب روز پنجشنبه آراء به نفع سینا میری نرگسی به صورت غیرعادی افزایش پیدا کرد(و همچنین تعداد اندکی برای سایرین) ؛ این مسئله باعث شد تا مردم و تعدادی از مسئولین شهر با ما تماس بگیرند و مراتب اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کنند.

تکراری یک آی پی و نام فرد رای دهنده در ساعاتی مشخص از روز در تصویر بالا قابل مشاهده است

پس از بررسی های لازم در خصوص آراء و مشخصات افراد شرکت کننده دریافتیم که آراء مربوط به سینا میری نرگسی توسط یک آی پی مشخص و به تعداد دفعات زیاد تکرار شده است که همین مسئله باعث شد تا با توجه به رسالت خبری که بر دوش ما نهاده شده ، تصمیم بگیریم که آراء مربوط به ایشان را به آن چیزی که در واقع حق است تغییر دهیم.

دقایقی از این کار نگذشته بود که در ساعات اولیه بامداد روز جمعه تماس و پیام های توهین آمیز و تخریب کننده از جانب کسانی که خود را مدافع آقای میری نرگسی می‌نامیدند در فضاهای مجازی آغاز شد.

تصویر بالا تنها یک نمونه از ده ها نوع توهین‌ها و تخریب ها صورت گرفته می‌باشد

سرافکنده از گام اول / شروع پروژه دوم

پس از سرافکنده شدن این افراد در گام اولِ تخریب کردن بَهجت نیوز ، پروژه دوم به صورت هماهنگ آغاز شد و شروع به تشکیک در آراء نظرسنجی و و تعداد رای دهندگان کردند.علت این امر هم (به خیال خود)تعداد نادرست جمع رای دهندگان بود که باعث شد تا این افراد مجالی برای تخریب پایگاه خبری بَهجت نیوز پیدا کنند.

اما ماجرا از چه قرار است؟ سیستم نظرسنجی سایت به گونه ای طراحی شده است که اگر شما رای هر فرد را تعلیق کنید بازهم آن رای را در مجموعه رای دهندگان محاسبه میشود . برای درک بیشتر به دو عکس زیر توجه کنید.(دو تصویر زیر توسط نزدیکان آقای میری نرگسی در فضای مجازی منتشر شد،کافی است بر روی Bold شدن نام وی که نشان از رای داده شده به ایشان است دقت کنید)

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید تعداد رای دهندگانی که در زیر تصویر درج شده است یک عدد ثابت میباشد.برای درک بهتر توضیحات بالا کافی است تا آراء بخش دوم تصویر را جمع کنید تا به عدد 715 برسید.

این نکته را هم باید عرض کنیم که اشتباه در درصد رای آقایان ولیزاده و ابراهیمی به دلیل مشکل در قسمت Process هسته نرم افزار نظرسنجی سایت و اختلال با توابع هاست می‌باشد که البته اشکال خاصی محسوب نمیشود و تعداد آراء این دو عزیز به صورت عمومی قابل مشاهده است.

حال سوال دیگری که مطرح است این است که اگر به نظر دوستان این نظرسنجی تقلبی یا دستکاری شده است به چه دلیل ساعت ها بر روی آن وقت می‌گذارند تا سعی کنند آراء کاندید مورد نظرشان را بالا ببرند؟(به تصویر زیر دقت کنید)

با نگاهی به ساعات مرتب و منظم رای دهندگان متوجه تلاش بی حد و اندازه این افراد برای بالا کشیدن کاندید مورد نظرشان خواهید شد.(آی پی و نام شرکت کنندگان در نظرسنجی به دلیل حفظ حریم شخصی نزد ما محفوظ باقی می‌ماند)

اخلاق مدار و مردمی باشیم

با اینکه راضی به انتشار این مطلب نبودیم اما در هر صورت حجم زیاد تهمت‌ها و تخریب‌ها باعث شد تا ما نگارش این مطلب را آغاز کنیم ، هرچند به طور مکرر و بارها دوستان را دعوت به آرامش کردیم و از آنها خواستیم تا آرامش شهر و شهروندان را فدای منافع حزبی نکنند اما ظاهرا امر به معروف و نهی از منکر ما تاثیری نداشت و این عزیزان رویه قبلی را در پیش گرفتند.

خطاب ما نه فقط به این دوستان بلکه به همه فعالین شهرستان است ؛ باید همواره سعی کنیم در همه مراحل زندگی سیره اهل بیت را سرلوحه کارمان قرار دهیم و اخلاق و انصاف را در تصمیم گیری ها و قضاوت ها لحاظ کنیم.

پایگاه خبری بَهجت نیوز هم بنا به وظیفه ای که در جنگ نرم دارد صرفا در جهت منافع انقلاب اسلامی گام خواهد برداشت و هرگز به نفع شخص یا اشخاصی فعالیت نخواهد داشت.

در پایان این مطلب هم ، حدیثی بخوانید از پیامبر خدا :

رسول اكرم (ص): آيا میدانيد غيبت چيست؟ عرض كردند: خدا و پيامبر او بهتر می‏دانند. فرمودند: اين كه از برادرت چيزى بگويى كه دوست ندارد. عرض شد: اگر آنچه می‏گويم در برادرم بود چه؟ فرمودند: اگر آنچه می‏گويى در او باشد، غيبتش كرده اى و اگر آنچه مى‏گويى در او نباشد، به او تهمت زده‏اى.

الترغيب والترهيب، ج3، ص515، ح31

 1. X گفت:

  چرا افکار عمومی را خدشه دار میکنید. اصلا امکان دوبار رای دادن وجود نداشت. اگر هدفتان تخریب آقای میری نرگسی بود از اول علیه ایشان می نوشتید. در ثانی این نشان از ضعف سایت شما می باشد.

  • مدیر سایت گفت:

   هیچ ضعفی وجود ندارد
   امکان دوبار رای دادن پس از سواستفاده این افراد در سایت بسته شد
   در ضمن تخریب یک عضو شورا رویه اخلاقی نیست و هرگز خط مشی بهجت نیوز بدین شکل نبوده و نیست

   • سید شعبان خسرو شاهی ملکی گفت:

    ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران.
    من ازکیف قضیه خبر ندارم سعی میکنم ازاین به بعد در نظر سنجی بطور فعال شرکت نمایم متشکرم

 2. مجید گفت:

  از سایتی مثل شما بعید بود،هرکسی تو فیس بوک و اینیاستگرم و لاین یا هر شبکه اجتماعی دیگه هرکسی هر مطلبی میزاره خیلیهاهم نظرموافق و نظر مخالف میزارن اونجا هم کسی دنبال این نیست که کی نظرمیده یا هرچی دیگه ،،این کارتون نشانه خیلی چیزهاست ،،شما با این کارتون ارزش سایت تونو به نظرم اوردید پایین ،،من یه ادم بی طرف و ساکن تهران و اهل فومن هستم یه جونی که همیشه اخبارتونو دنبال کردم و برام مهم بوده که تو اون شهر چی میگذره و تا الان فکر میکردم سایت بی طرفی هستید

  • مدیر سایت گفت:

   مجید جان
   شما لطف دارید
   سایت ما همچنان بی طرف است و در واقع بخاطر همین بی طرفی این اتفاقات افتاده و دوستان علیه این سایت جوسازی کردند

 3. سلام خدمت شما
  فیلم از رای ها ی تقلبی که اقای نرگسی داده بودند را من در فضا مجازی مشاهده کردم و متوجه شدم که چه کسی سواستفاده کرده
  فقط یک سایت خبری در شهر که قلم دارد و فعالیت واقعی خبری دارد بهجتنویز است

 4. جعفر گفت:

  سلام.بهجت نیوز اشتباه وضعف از سایت خودت بوده .اشتباه خودت رو بپذیر.چطور امکان داره با یه ای پی چند بار نظر بدن.
  از این مسائل بگذریم نتیجه نظر سنجی از روز اول مشخص بود.چون سایت شما برخلاف ادعاتون مستقل عمل نمیکنه نه اینکه خواسته باشم تهمت زده باشم که خدای ناکرده تو ارا دست میبرید نه.منظورم اینه که افرادی که سایت شما رو دنبال میکنن از یه طیف خاص هستن.اونم به دلیل مستقل نبو دن سایت هستش .در واقع شما نمیتونید نتایج این نظر سنجی رو به کل شهر فومن تعمیم بدید.جون شما نماینده یه طیف خاص هستید .بر عکس سایت صبح فومن شما جناحی عمل میکنید.
  پیروز باشید
  خواننده همیشگی سایت جعفر

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   نظر شما نادرست اما قابل احترام هست
   ممنون که خواننده همیشگی سایت ما هستید

 5. نام شما گفت:

  اصلاح طلبها،همیشه وقتی رای نمیارن، میگن تقلب شده و میزنن زیر میز…

 6. نام شما گفت:

  تلاش های اقای نعمتی هم خالصانه و هم دلسوزانه هست. واقعا شورای شهر به داشتن چنین افرادی باید افتخار کند

 7. بهنام گفت:

  ساقیا پر کن شراب ارمنی ……

 8. ی مثل ی گفت:

  الان شما خودتان طرفدار نرگسی هستید یا علیزاده؟
  من هیچ طرفداری در سایت شما ندیده ام به جز دفاع از اصولگراها که خب نظر سیاسی شماست و اشکالی ندارد
  اما در سیاست بازی های شهر هیچوقت جانبداری ندیدم
  یک سایت هستید که قدرت نوشتن خبر و مطلب دارید که به همین علت می ارزید به کل سایت های چاپلوس شهر

 9. مخلص گفت:

  شهر را به آشوب کشیدند

 10. فومنی گفت:

  جرات و جسارت پایگاه خبری شما در منتشر کردن نامه شهردار و افشای تقلب در نظرسنجی اخیر جدا قابل تحسین بود
  از دیروز هر محفلی میرفتم حرف سایت شما بود و 99% صحبت ها شمارا قبول داشتند
  زمان آن رسیده تا عده که عمیشه به دنبال شورش هستند این وضع را تمام کنند

 11. masoud.f گفت:

  این نظرسنجی از ابتدا تا انتهاش درست بود و تنها مشکلی که وجود دارد این بود که طرفداران میری نرگسی شر بپا کردند مثل همیشه
  از ماجرای نهار در هشتپر تا درگیری با شاهین علیزاده را یادتان که هست؟؟
  بهجت نیوز با همین قدرت ادامه بده

 12. سلام وخسته نباشید.ضمن تقدیروتشکرازسایت وزین بهجت نیوز.بازهم بایک نظرسنجی منافع عده ای به خطر افتادودربوق وکرناکردندکه این نظرسنجی درست انجامشده.ولی ادم کم سواد هم درتشخیص این مطلب تواناست که دستکاری صورت گرفته.ازارزشهای سایت شما کاسته نشده که هیچ .گواهی بر صداقت شما را خودشان امضا کردند.موفق وپایدارباشیدویاحق