کد خبر: 23943تاریخ انتشار : 16:48:26 - پنجشنبه 30 آوریل 2015

کیومرث صابری الگوی عملی برای هنرمندان سراسر دنیا است

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی گفت: شخصیت هایی همچون کیومرث صابری می تواند به عنوان الگوی عملی در عرصه هنر و طنز به هنرمندان سراسر دنیا معرفی شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره ملی پاتوق دانشجویی کاریکاتور «صابر» که به همت […]

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی گفت: شخصیت هایی همچون کیومرث صابری می تواند به عنوان الگوی عملی در عرصه هنر و طنز به هنرمندان سراسر دنیا معرفی شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره ملی پاتوق دانشجویی کاریکاتور «صابر» که به همت جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت جایگاه هنر در انتقال ارزش ها، اظهار کرد: برای انتقال برخی مفاهیم نیازمند ابزاری متفاوت هستیم.

وی با بیان اینکه هنر بهترین روش برای انتقال مفاهیم ظریف در عرصه فرهنگی است، افزود: استفاده از ابزار هنر در قالب های شعر، طنز و کاریکاتور یکی از راهکارهای موثر در انتقال مفاهیم و ارزش  های فرهنگی و ادبی است.

عاشوری با بیان اینکه ابزار هنر بیشترین اثربخشی را برمخاطبان خود دارد، ادامه داد: فرهنگ غنی ایران اسلامی از آنچنان ظرفیت بالایی برخوردار است که اشعار شعرای ایرانی همچون حافظ و سعدی نقل مجالس و محتوای مشاعره فرهیختگان به ویژه در کشورهای فارسی زبان را به خود اختصاص می دهد.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان و شعرای ایرانی مایه افتخار ما در محافل ملی و بین المللی هستند، گفت: متاسفانه در داخل کشور خلاهایی در این زمینه به ویژه در مسایل فرهنگی احساس می کنیم، لذا شخصیت هایی همچون کیومرث صابری می تواند به عنوان الگوی عملی در عرصه هنر و طنز به هنرمندان سراسر دنیا معرفی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید از مجالس و همایش هایی که برای تجلیل و قدردانی از افراد زحمتکش و صاحب نظر در عرصه فرهنگ و هنر برگزار می شود حمایت و استقبال کنیم و سالانه شاهد حرکت های خوبی در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.