کد خبر: 23914تاریخ انتشار : 21:40:43 - چهار شنبه 29 آوریل 2015

طرح احداث دانشکده گردشگری در فومن با جدیت دنبال می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه طرح احداث دانشکده گردشگری در فومن با جدیت دنبال می شود، گفت: هم اکنون نیروی انسانی متخصص یکی از نیازهای ضروری برای توسعه گردشگری استان است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه طرح احداث دانشکده گردشگری در فومن با جدیت دنبال می شود، گفت: هم اکنون نیروی انسانی متخصص یکی از نیازهای ضروری برای توسعه گردشگری استان است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده با بیان اینکه ایجاد دانشکده گردشگری مسیر توسعه گردشگری در استان را با پرورش نیروهای متخصص هموار خواهد ساخت، افزود: سطح ارایه خدمات گردشگری در گیلان بدلیل وجود ظرفیت های بسیار در این زمینه می بایست از ملی به بین المللی تغییر یابد، و فراهم شدن چنین شرایطی بعد از ایجاد هتل های با کیفیت نیازمند توسعه نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده است.

وی، با اشاره به پروژه احداث دانشگاه گردشگری گیلان در فومن (غرب مرکز استان) اظهار کرد: متعاقب سفر اخیر هیأت دولت به استان و دیدار رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با دانشگاهیان، این اداره کل آمادگی همکاری همه جانبه خود را با دانشگاه گیلان اعلام می دارد.

علیزاده افزود: در تلاشیم تا با همکاری مسوولان دانشگاه گیلان ، دانشکده گردشگری یادشده مکانی آموزشی – کاربردی در سه حوزه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری باشد.

وی، با اشاره به حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دانشگاه گیلان و قول های مساعد ایشان برای حمایت از راه اندازی دانشکده گردشگری فومن گفت: راه اندازی دانشکده گردشگری با رشته های مرتبط با نیاز جامعه در دستور کار دانشگاه گیلان قرارگرفته است.

وی تاکید کرد: در آینده ای نزدیک در جلساتی مشترک زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری در موضوعات مرتبط فراهم خواهد شد.

به گفته علیزاده؛ توسعه گردشگری تنها راه برون رفت از مشکلاتی است که امروز در اثر کاهش قیمت نفت و تحریم ها بوجود آمده و همینطور تا حد بسیاری، حلال مشکل بیکاری در جامعه خواهد بود.