کد خبر: 23909تاریخ انتشار : 21:37:31 - چهار شنبه 29 آوریل 2015

مهمترین الگوی اقتصاد مقاومتی، مردم سازی اقتصاد است

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه مهمترین الگوی ویژه اقتصاد مقاومتی مردم سازی اقتصاد است، گفت: حداکثر مقاومت اقتصادی زمانی به دست می‌آید که در بدنه مردم فعال شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ سرهنگ علی توشه، فرمانده سپاه ناحیه فومن ظهر امروز (9اردیبهشت) در نشست با خبرنگاران با تبریک هفته بسیج سازندگی اظهار […]

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه مهمترین الگوی ویژه اقتصاد مقاومتی مردم سازی اقتصاد است، گفت: حداکثر مقاومت اقتصادی زمانی به دست می‌آید که در بدنه مردم فعال شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ سرهنگ علی توشه، فرمانده سپاه ناحیه فومن ظهر امروز (9اردیبهشت) در نشست با خبرنگاران با تبریک هفته بسیج سازندگی اظهار کرد: از مهمترین ماموریت‌های سازمان بسیج مقابله با تهدیدهای نرم است.

وی با بیان اینکه عمق بخشی داخلی از دیگر ماموریت‌های مهم بسیج است، افزود: بسیج سازندگی هر ساله سه مامورمیت مهم کمک به دولت وخدمات رسانی به مناطق محروم، غنی سازی اوقات فراغت جوانان و اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه هدف اصلی در اقتصادی مقاومتی مقابله با تحریم اقتصادی دشمن است، گفت: در عرصه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی در فومن گام‌های موثری برداشته شد که یکصد و یازده واحد تولیدی و صنعتی در سال 93 در راستای اقتصاد مقاومتی افتتاح شد.

توشه تصریح کرد: تولید آبزیان مختلف، ماهیان گرم‌آبی، سردآبی، دام‌های سبک و سنگین، پرورش قارچ و زنبور عسل، صنایع تبدیلی و تولیدات گلخانه‌ای از جمله واحدهای تولیدی بود که دویست و سی و پنج نفر مشغول به کار شدند.

وی خاطرنشان کرد: بهسازی، مرمت سازیی و زیباسازی مدارس فومن، خدمات کشاورزی، منایع طبیعی و آبخیزداری، عرصه خدمات بهداشت و درمان، عرصه خدمات عمران وآبادانی روستایی در قالب اردوهای جهادی و یکروزه صالحین، عرصه خدمات علمی، آموزشی، فنی، حرفه‌ای و مهارتی و خدمات حمایتی از جمله اقدامات بسیج سازندگی در سال 93 بود.

فرمانده سپاه ناحیه فومن اظهار کرد: دنیای استکبار بعد از ناکامی استفاده از انواع تهدیدها و ابزارها به منظور جلوگیری از پیشرفت علمی و دستیابی ایران به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای مجددا با استفاده از سلاح اقتصاد و تحریم اقتصادی به جنگ با انقلاب اسلامی ایران وارد شد.

بسیج و سپاه پیشتاز دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است

توشه افزود: بسیج و سپاه پیشتاز دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است و در راستای جنگ اقتصادی هم باید ورود می‌کرد که از اهم برنامه‌های سال 94 بسیج سازندگی فقط در عرصه اقتصاد مقاومتی است که باید اقداماتی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه امسال اقتصاد مقاومتی در دو عرصه کشاورزی و صنعت فعال است، گفت: با این نگاه بنگاه‌های زودبازده خانگی را باید فعال کنیم.

توشه افزود: اقتصاد مقاومتی یک نظام اقتصادیست که هماهنگ با سیاست‌های کلان سیاسی و امنیتی نظام اسلامی و برای مقاومت در برابر اقدامات تقریبی دشمن شکل می‌گیرد تا بتواند در برابر ضربات اقتصادی تحریم‌ها و توطئه‌های گوناگون اقتصادی نظام استکبار مقاومت کرده و توسعه و پیشرفت خود را ادامه دهد و روند رو به رشد همه جانبه خود را در ابعاد ملی و منطقه‌ای حفظ نماید.

فرمانده سپاه ناحیه فومن تصریح کرد: مفهوم اقتصاد مقاومتی واقعی یک اقتصاد مقاومتی فعال و پویاست به طوری که کشور ضمن مقاومت در مقابل موانع و ناملایمات روند پیشرفت پایدار خود را حفظ نماید.

مهمترین الگوی ویژه اقتصاد مقاومتی مردم سازی اقتصاد است

توشه با بیان اینکه مهمترین الگوی ویژه اقتصاد مقاومتی مردم سازی اقتصاد است، خاطرنشان کرد: وقتی اقتصاد به این شکل درآمد قطعا چنین اقتصادی تهدید ناپذیر است و حداکثر مقاومت اقتصادی زمانی به دست می‌آید که در بدنه مردم فعال شود.

وی با بیان اینکه تاکید ما بر این امر است که بانوان نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند و آنها می‌توانند به عنوان طلایه داران این عرصه نقش کلیدی را ایفا کنند، اظهار کرد: زنان می‌توانند با تدبیر خردمندانه و با اتخاذ الگوی مصرف مبتنی بر آموزه‌های دینی گام موثری در این عرصه بردارند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه بانوان مدیران اقتصادی خانواده و تربیت کننده فرزندان هستند، افزود: در دنیای رقابتی امروز که همه باید برای پیشرفت جامعه تلاش کنند بانوان نیز در تامین نیازهای خانواده سهیمند و علاوه بر نقش مدیریتی در خانواده می‌توانند در فعالیت‌های اقتصادی فعال باشند و در تامین معاش زندگی کمک حال همسرانشان باشند.

 توشه گفت: مهمترین نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی مدیریت منابع و اصلاح الگوی مصرف، ساده زیستی در برابر تجمل‌گرایی، ترجیح کالای ایرانی بر کالای خارجی، قناعت و صرفه جویی است.