کد خبر: 23860تاریخ انتشار : 14:37:28 - سه شنبه 28 آوریل 2015

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی،به افق تعالی علم و عمل باشد

امام جمعه شهرستان فومن گفت : نگاه دانشگاه آزاد اسلامی،به افق تعالی علم و عمل باشد. امام جمعه شهرستان فومن در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت با بیان اینکه بهره مندی از سیره و روش ائمه اطهار(ع) در زمینه علم آموزی بسیار موثر است، گفت: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به […]

امام جمعه شهرستان فومن گفت : نگاه دانشگاه آزاد اسلامی،به افق تعالی علم و عمل باشد.

امام جمعه شهرستان فومن در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت با بیان اینکه بهره مندی از سیره و روش ائمه اطهار(ع) در زمینه علم آموزی بسیار موثر است، گفت: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به افق تعالی علم و عمل باشد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسن صفوی اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی در سراسر کشور را اثربخش خواند و با اشاره به تجلیل از مقام والای عالمواصل حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره) توسط دانشگاه آزاد اسلامی ،افزود: برگزاری کنگره ملی بزرگ مرجع عالیقدر جهان تشیع در استان گیلان اقدامی ارزشمند و ماندگار خواهد بود.

وی ادامه داد: برپایی چنین برنامه های ارزشمندی،نشاندهنده نگاه عمیق دانشگاه آزاد اسلامی به مباحث فرهنگی و دینی است و توفیقات علمی و عملی را در پی خواهد داشت.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت نیز در این دیدار با قدردانی از حمایتهای معنوی امام جمعه و مسوولین شهرستان در زمینه اقدامات این واحد دانشگاهی گفت: کنگره ملی مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی(ره)پنجم خرداد ماه سالجاری با همکاری دانشگاه های آزاد اسلامی فومن و شفت و رشت درمرکز استان گیلان برگزار می شود. مجتبی ملکی چوبری با تشریح محورهای برگزاری این همایش ملی افزود: اندیشه ها و مبانی علمی شامل روش اجتهادی و شیوه های استنباطی ، فقهی و اصولی، مشرب فلسفی و روش تفسیری، ویژگی ها و ابعاد شخصیتی شامل عبودیت ، عرفان عملی و تهذیب نفس، قرآن و عترت و سبک زندگی و حکومت اسلامی و همچنین حکومت اسلامی، ولایت و مهدویت شامل مرجعیت دینی در حکومت اسلامی، مهدویت و انتظار و ولایت فقیه و حکومت اسلامی از محورهای اصلی این همایش ملی است.

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی این مرجع بزرگوار و عالم ربانی بیان کرد: حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره) تحت عنایت و هدایت خاصه خداوند متعال بود و تمام عمر پربرکتش را در راه رضایت حضرت حق سپری کرد.

ملکی چوبری افزود: این مرجع عالیقدر در زمینه های مختلف اخلاق، تقوی، علم و عمل و عرفان با بهره گیری از محضر علمای برجسته به درجات والایی از رستگاری و حقیقت طلبی رسید./امیر پوراحمد