کد خبر: 23844تاریخ انتشار : 2:34:14 - سه شنبه 28 آوریل 2015

ثبت‌نام مراسم اعتکاف در مسجد جامع شهرستان فومن آغاز شد

ثبت‌نام جهت حضور در مراسم معنوی و پرفیض اعتکاف در مسجد جامع فومن طبق رسم هر ساله برگزار می‌گردد. به گزارش بهجت نیوز ؛ اعتکاف، یکی از جامع‌ترین و زیباترین مراسم عبادی است که از سوی پروردگار متعال تعبیه شده، عبادتی است جامع، هم در آن زمان خوب مداخله دارد، هم مکان، باطن و ملکوت […]

ثبت‌نام جهت حضور در مراسم معنوی و پرفیض اعتکاف در مسجد جامع فومن طبق رسم هر ساله برگزار می‌گردد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ اعتکاف، یکی از جامع‌ترین و زیباترین مراسم عبادی است که از سوی پروردگار متعال تعبیه شده، عبادتی است جامع، هم در آن زمان خوب مداخله دارد، هم مکان، باطن و ملکوت مکان مداخله دارد هم در آن استقرار وجود دارد. فرصت تفکر و اندیشه است. فرصت خودیابی و خویشتن‌یابی و خویشتن‌شناسی هست. فرصت دلدادگی‌های مؤمنانه، انس و آشنایی مؤمنان با هم است رمز و رازهای زیادی دارد.

از نظر آیین و آداب، چیزی شبیه حج است. هم دارای فضیلت اقامت در خانه خداست، هم فضیلت «زمانی» دارد، اگرچه واجب نیست اعتکاف‌ها در ایام خاصی باشد اما معمولاً در فرصت‌های بسیار زیبا مانند ماه رجب و ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و از ظرفیت‌های عظیم ملکوتی و معنوی این ماه‌های الهی در آن استفاده می‌شود.واقعاً و بدون هیچ تعارفی باید عرض کرد که احیاء اعتکاف در فضای منور نظام اسلامی و در ایام پرفروغ نهضت اسلامی ما، یک نشانه بزرگ از الطاف الهی است و یک عطیه بزرگ خداوند تبارک و تعالی درباره جامعه ماست.

در همین حال مراسم معنوی اعتکاف ویژه آقایان در مسجد جامع فومن قبل از اذان صبح شنبه ١٢ ارديبهشت لغايت دوشنبه بعد از فريضه جماعت مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت حضور در این فریضه الهی می‌توانند همه روزه(تا تاریخ 10 اردیبهشت) ساعت ٢٠ الی ٢١:٣٠ در مسجد جامع حضور یابند و یا با شماره ٠٩١١٨٤٠١٧٢٩ تماس حاصل نمایند.