کد خبر: 23821تاریخ انتشار : 3:06:39 - سه شنبه 28 آوریل 2015

فرهنگ سپاه در گروه‌های مقاومت منطقه می‌درخشد

سرهنگ علی توشه، فرمانده سپاه ناحیه فومن در جمع فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج این شهرستان اظهار کرد: بسیجیان امروز مروج فرهنگ جهاد و شهادت و از خودگذشتگی در جامعه هستند. به گزارش خبرنگار بهجت نیوز ؛ وی با بیان اینکه بسیجیان با برخورد خوب خود مردم را به انقلاب جذب می‌کنند، افزود: توطئه‌های فرهنگی دشمن […]

سرهنگ علی توشه، فرمانده سپاه ناحیه فومن در جمع فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج این شهرستان اظهار کرد: بسیجیان امروز مروج فرهنگ جهاد و شهادت و از خودگذشتگی در جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار بهجت نیوز ؛ وی با بیان اینکه بسیجیان با برخورد خوب خود مردم را به انقلاب جذب می‌کنند، افزود: توطئه‌های فرهنگی دشمن توسط فرماندهان پایگاه‌ها خنثی می‌شود که سرزمین عمل فرماندهان تسخیر قلوب و افکار کردم است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه کار امروز دشمن در دو عرصه ذهن و قلب مردم کشورمان خلاصه می‌شود، گفت: بسیجیان باید با اخلاق حسنه خود ذهن و قلب مردم را تسخیر نمایند و امید را در دلشان بیافرینند و حافظ محرومان و مستضعفین باشند.

توشه با بیان اینکه شخصیت بسیجیان به عنوان یک مدیر جهادی به تمام معنا است، تصریح کرد: ماموریت و نوع اقدامات فرماندهان بسیج صرفا یک ماموریت سازمانی نیست بلکه یک رسالت یک انقلابیست که از فرماندهان انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه رسالت انقلابی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سبب شد 34 روز دشمن پشت دیوارهای خرمشهر زمین گیر و عاجز و ناتوان شود، خاطرنشان کرد: امروز نوع فعالیت بسیجیان هم یک رسالت انقلابیست که باید دقت لازم را داشته باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه قوه پیشرفت انقلاب امروز دست تک تک بسیجیان و فرماندهان پایگاه‌ها است، اظهار کرد: اگر قرار است انقلاب در جهان اسلام پیشرو باشد امروز این قوه پیشبرندگی در دست بسیجیان است باید بتوایند این ماموریت و رسالت انقلابی را به انجام برسانید.

توشه با بیان اینکه امروز بسیجیان الگوساز اقتصاد مقاومتی هستند، افزود: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری برای برون رفت از تحریم اقتصادی کشور و برای اینکه مردم در این تحریم آسیب پذیر نشوند باید اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.

وی گفت: فرهنگ سپاه و بصیج امروز در گروه‌های مقاومت حزب الله، انصارلله و … می درخشد و امروز این فرهنگ در سطح جهان اسلامی در حال درخشش است که همه برگرفته از رسالت انقلابی است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن تصریح کرد: امروز مسلمانان یمن به این امر که سلاح در اختیار دارند یا خیر نگاه نمی کنند بلکه به رسالت انقلابی و انسانی دارند که باید از سرزمین خود دفاع کنند.

توشه خاطرنشان کرد: دولت، ملت، همدلی و همزبانی شعار سال ما و نماد ملی مطرح شده است و آنکسی که باید این شعار را به فرهنگ و شعور در جامعه تبدیل نماید قطعا بسیجیان هستند.

وی با بیان اینکه دلیل نام گذاری امسال به دولت ملت همدلی و همزبانی دارای دو بعد داخلی و خارجی است، اظهار کرد: وضعیتی که دشمن در خصوص مسائل هسته ای برای انقلاب ما رقم زد یک دلیل داخلیست و اساس و مبنای تحلیل ما باید فرمایشات مقام معظم رهبری باشد و نباید تحلیل سطحی داشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه اتفاقی که امروز در مسائل و موضوعات هسته‌ای می‌افتد مطمئنا دشمن هم این را می داند که بمب هسته ای مد نظر دشمن نیست، افزود: کره شمالی چندین سال قبل به بمب اتمی دست یافت و حتی اقدام به تهدید آمریکا کرد ولی در مذاکرات هسته ای نگرانی آنها بمب هسته ای که ایران می خواهد به آن دست یابد نیست.

توشه با بیان اینکه یکی از مهمترین موضوعاتی که مورد تایید مقام معظم رهبری بود این امر است که موضوعاتی را مطرح نکنیم که دشمن شاد شود، گفت: دشمن مرحله به مرحله موضوعاتی را طرح و در جامعه ما تست می کند تا نظرات افکار عمومی را ببیند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم و راهبردی امر به معروف و نهی از منکر این است که حق نداریم موضوعاتی را طرح کنیم که داخل و نظام را با چالش روبه رو کند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است، خاطرنشان کرد: در هر عرصه ای که مردم، نظام و انقلاب آسیب می بیند همه وظیفه داریم ورود کنیم زیرا ما حافظ انقلاب هستیم و باید از آرمان های نظام انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

توشه با بیان اینکه برداشتن تحریم به صورت گام به گام یعنی ایجاد اختلاف بین نخبگان جامعه اسلامی و کشورها است، اظهار کرد: مسائل سیاسی و ملی را فدای مسائل جناحی کرده اند که حق چنین کاری را ندارند و نباید موضوعاتی طرح شود که در جامعه سبب چالش گردد.

وی افزود: نرمش قهرمانانه یعنی باید بر دست یافتن به اهداف بلندتر در عرصه هایی کوتاه بیاییم و حضرت آقا بارها بر این امر تاکید کرده اند و اتفاقی که در عرصه هسته ای می افتد نرمش قهرمانانه است که باید از حدودی عقب نشینی کنیم برای اینکه دستاوردهای بزرگتری را داشته باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با بیان اینکه نظام ما خدامحور و نظام لیبرالیسم غربی انسان محور است و این دو هیچگاه در کنار هم نمی توانند قرار بگیرند، گفت: در مسائل هسته ای ارزش های انقلاب پشت فناوری هسته ای نهفته است و باید ارزش ها و آرمان های انقلاب را بفهمیم.

توشه با بیان اینکه دشمن نگران بمب هسته ای نیستند، تصریح کرد: امروز تمام طراحی دشمن این است که نظام جمهوری اسلامی را به زانو درآورند.

وی با بیان اینکه آمریکا و استکبارسبب درگیری دو کشور مسلمان عربستان و یمن شد و چهره صهیونیستی عربستان مشخص شد، خاطرنشان کرد: قتل عام زنان و مردان و کودکان مظلوم یمن توسط عربستان صورت گرفت و خوی صهیونیستی امروز در رژیم آل سعود نمود پیدا کرده است.

فرمانده ناحیه فومن اظهار کرد: انصارالله یمن فرهنگ و خلق و خویش برگرفته از بسیج انقلاب اسلامی است که با این روحیه در برابر دشمن ایستادگی کردند و پیروز شدند.

توشه افزود: امسال یک شرایط ویژه برای انقلاب اسلامی است و در شرایطی هستیم که ماموریت‌های سنگینی به فرماندهان پایگاه ها ابلاغ شد که باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.