کد خبر: 23812تاریخ انتشار : 1:30:47 - سه شنبه 28 آوریل 2015

طرح استانی شدن مجلس ارتباط نمایندگان مجلس با مردم را قطع میکند

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه تصویب طرح استانی شدن انتخابات دسترسی مردم به نماینده‌ها را کمتر می‌کند گفت: اجرایی شدن این طرح موجب تضعیف حقوق روستاها می شود. ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بهجت نیوز در راستای استانی شدن انتخابات مجلس […]

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه تصویب طرح استانی شدن انتخابات دسترسی مردم به نماینده‌ها را کمتر می‌کند گفت: اجرایی شدن این طرح موجب تضعیف حقوق روستاها می شود.

ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بهجت نیوز در راستای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عنوان عضوی از مجمع نمایندگان استان گیلان مخالف این طرح هستم چراکه معتقدم اجرای این طرح موجب مشکلات بیشتر روستاها و نقاط محروم می‌شود.

وی با بیان اینکه تصویب این طرح دسترسی مردم به نماینده‌ها را کمتر می‌کند افزود: اجرای این طرح موجب قطع شدن رابطه نمایندگان مجلس با مردم به‌ عنوان حاکمیت کشور می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقاط ضعف، مشکلات و خروجی این طرح مشخص نیست، گفت: پیشنهاد می‌کنم این طرح به صورت پایلوت در یک یا دو استان کشور در دوره آینده اجرا شود اگر جواب مثبت داده و نقاط ضعف و قوت آن بررسی شد در گام بعدی در سراسر کشور اجرایی شود.

عاشوری با بیان اینکه هر نماینده برای مخالفت و موافقت خود دلایلی متصور است، تصریح کرد: به عنوان مثال اگر کسی نماینده فومن و شفت شود خیلی راحت می‌تواند سفسطه کند که من فقط نماینده شهرستان و روستای شما نیستم بلکه نماینده یک روستا در شهرستان دیگر هم هستم و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

وی با بیان اینکه نظر موافقان این طرح این است که به جای تصمیم یک نفری، سیزده نفر در راستای مسائل شهرستانی تصمیم می‌گیرند، خاطرنشان کرد: هدف قانونگذار و مدافعان طرح این است که از کارهای جزئی و اجرایی خارج شوند و به تصمیمات ملی‌، کشوری و استانی توجه بیشتری کنند.

نماینده مردم فومن و شفت با اشاره به دلایل مخالفتش با طرح مذکور، اظهار کرد: یک نماینده در مراکز استان‌ها تعیین و انتخاب می‌شود درحالیکه جمعیت مرکز شهر بیشتر از شهرستان‌ها است به عنوان مثال فومن و شفت ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد ولی مرکز شهر رشت دارای یک میلیون نفر جمعیت است و این موجب تضعیف حقوق شهرستان‌ها می‌شود.

وی تاکید کرد: با اجرایی دشن طرح مردم شهرهای کوچک و محروم فراموش و فضا برای جولان افراد قدرتمند و ثروتمند باز می‌شود.

عاشوری افزود: از دلایل دیگر این است که نسبت به مردم منطقه و شهرستان خود تعهداتی داشته و وعده‌هایی برای پیگیری مشکلات آنها داده‌ام که اگر انتخابات استانی شود از این فضا به کل خارج می‌شویم.

وی گفت: با تصویب این طرح نسبت به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و روستاها و شهرهای کوچک کمتر توجه می‌شود و رفع مشکلات انها مورد توجه کسی قرار نمی‌گیرد زیرا توجه همگان به مرکز شهر است.

  1. بنده خدا گفت:

    جناب آقای عاشوری صحیح می فرمایند ، برای اینکه بتوانند رای مردم را جذب کنند و قبل از انتخابات به درددل آنان گوش می دهند و بعد از اینکه رای آوردند اصلاً مردم را نمی شناسند.

  2. نام شما گفت:

    راجع به م.ع برادر آقای …. تحقیق کنید. ایشون مدیر حراست شرکت چ. با مدرک سیکل! و حقوقی بالغ بر ماهی 3 میلیون تومان. کسی که در نامه هاشون به وفور غلط املایی یافت میشه و عملکردی فوق العاده افتضاح دارن. میتونید از مدیران شرکت چوکا بپرسید که … چه جنایاتی رو داره انجام میده در چ. چرا؟؟؟

  3. مجید گفت:

    اقای عاشوری تورخدا شما دیگه دم از ارتباط بامردم حرف نزن مسلمون کدوم ارتباط کدوم کار شما اصلا در حد مسولیت نیستی ،،چندتا کار گفتی انجام دادی فولاد به گفته خودت چهار ساله دیگه پل فومن انشالله پنچ سال دیگه ،،عزیزم اینا سیاه بازیه که دورش دیگه تموم شده از اونورم که میگی امکان داره خودمو کاندید نکنم شما برو جای گرم بشین مسول محترم،،این شهر جون داره که دارن با بیکاری زجر میکشن و دخنر دم بخت داره که مرداش مهاجر کردن تو شهرهای دبگه ،،شما هم اقای عاشوری من نمیگم به فکر نیستی به فکر الودگیه هوای تهرانی ،مانمیگیم به فکر نیستی هستی تو تهران چال چوله زیاده بچه تهران عذاب میکشن خلاصه حرف اقا عاشوری شاید کسی به روحت نیاره ولی تو اونشهری که خودت داری زندگی میکنی بعد میبنی که یکی از عقب موندترین شهرای ایرانه