کد خبر: 23809تاریخ انتشار : 1:26:34 - سه شنبه 28 آوریل 2015

هفته معلم در متناسب با جایگاه فرهنگیان برگزار شود

فرماندار فومن گفت:هفته معلم باید به صورت کیفی و مناسب و در شأن و جایگاه فرهنگیان برگزار شود. میرشمس مومنی زاده، فرماندار فومن صبح امروز(7 اردیبهشت) در جلسه شورای آموزش و پرورش با تبریک پیشاپیش هفته گرامیداشت معلم اظهار کرد: نهاد آموزش و پرورش یک نهاد بسیار مهم و با اهمیت است که تعلیم و […]

فرماندار فومن گفت:هفته معلم باید به صورت کیفی و مناسب و در شأن و جایگاه فرهنگیان برگزار شود.

میرشمس مومنی زاده، فرماندار فومن صبح امروز(7 اردیبهشت) در جلسه شورای آموزش و پرورش با تبریک پیشاپیش هفته گرامیداشت معلم اظهار کرد: نهاد آموزش و پرورش یک نهاد بسیار مهم و با اهمیت است که تعلیم و تربیت یکی از مهمترین ابعاد این نهاد است.

وی با بیان اینکه معلمان به دانش‌آموزان درس خودباوری و اعتماد به نفس می‌آموزند و طریقه درست زندگی را در وجودشان نهادینه می‌کنند، افزود: دانش‌آموزان هر مملکتی آینده سازان آن کشور هستند و معلمان در پرورش آینده سازان این جامعه نقش بسزای را ایفا می‌کنند.

فرماندار فومن با بیان اینکه دشمنان این آب و خاک با هجمه‌های وسیع فرهنگی سعی در تاثیرگذاری بر افکار جوانان و نوجوانان ما دارند، گفت: نقش فرهنگیان در این راستا بسیار مهم است و باید با راهکارهای عملی جوانان و دانش‌آموزان را جذب فرهنگ ایرانی اسلامی کنند.

مرکزیت ارتقای سطح فرهنگی هر شهرستان در آموزش و پرورش است

مومنی‌زاده با بیان اینکه مرکزیت ارتقای سطح فرهنگی هر شهرستان در آموزش و پرورش است، تصریح کرد: ما باید شاهد روزافزون ارتقای فرهنگ در آموزش و پرورش باشیم زیرا هر میزان این فرهنگ بیشتر شود قطعا تاثیرگذاری آن در جامعه بیشترمشاهده می‌گردد.

وی با بیان اینکه همکاری‌های لازم برای پیشرفت و موفقیت روزافزون آموزش و پرورش در دستور کار فرمانداری است، خاطرنشان کرد: هفته معلم باید به صورت کیفی و مناسب و در شأن و جایگاه فرهنگیان برگزار گردد.

فرماندار فومن با اشاره به مقارن شدن میلاد حضرت علی(علیه‌السلام) با روز معلم،اظهار کرد: جایگاه معلمان در رویکرد علوی بسیار رفیع است و جامعه اسلامی ما باید به این سمت حرکت کند.

تاسیس مجتمع قرآنی، آموزشی و فرهنگی آیت‌الله بهجت در فومن

در ادامه قربان قربانی، مدیر آموزش و پرورش فومن با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی برای هفته معلم برنامه‌ریزی شده است، افزود: برگزاری همایش بزرگ فرهنگیان فومن در تالار شهید بهشتی اداره آموزش و پرورش در دستور کار است که از بیست معلم نمونه تجلیل می شود.

وی با بیان اینکه فرهنگیان یکی از زحمتکش‌ترین قشر جامعه هستند که تاثیر بسزایی در آینده کشور ما دارند، گفت: نهاد مقدس آموزش و پرورش نیاز به همکاری همه جانبه مسئولان دارد.

رئیس آموزش و پرورش فومن با بیان اینکه این نهاد دو پروژه مجتمع قرآنی، آموزشی و فرهنگی آیت‌الله بهجت و دبستان شهید خوشگو را در دست تاسیس دارد، تصریح کرد: پروژه‌های مذکور 30 درصد رشد فیزیکی داشته‌اند که تا قبل از مهر 95 تحویل دانش‌آموزان داده می‌شود.