کد خبر: 23684تاریخ انتشار : 1:23:54 - پنجشنبه 23 آوریل 2015

سپاه در هر عرصه‌ای که برای حفظ انقلاب لازم باشد باید وارد شود

سرهنگ توشه گفت : سپاه پاسداران سرمایه مهم کشور و بازوی توانمند و قدرتمندی برای نظام اسلامی ایران است و دشمن از قدرت این نیروی مخلص انقلاب در هشت سال دفاع مقدس سیلی محکمی خورده است. سرهنگ علی توشه ، فرمانده سپاه شهرستان فومن در گفتگو با بهجت نیوز گفت : تاسیس سپاه پاسداران انقلاب […]

سرهنگ توشه گفت : سپاه پاسداران سرمایه مهم کشور و بازوی توانمند و قدرتمندی برای نظام اسلامی ایران است و دشمن از قدرت این نیروی مخلص انقلاب در هشت سال دفاع مقدس سیلی محکمی خورده است.

سرهنگ علی توشه ، فرمانده سپاه شهرستان فومن در گفتگو با بهجت نیوز گفت : تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دراوایل اردیبهشت ماه سال 58 به فرمان با بصیرت معمار کبیر انقلاب اسلامی، افتخاری برای کشور شد و نیروهای ارزشمند آن نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه سازندگی و اعتقادی نیز بهترین خدمات را داشته اند.

وی به تشكيل سپاه و سخن امام خميني(ره)اشاره و گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی در این خصوص فرمودند: اگر سپاه نبود كشور هم نبود و يا روزنامه نگار مصري حسين هيكل در مورد سپاه گفته بود : انگار لشگر حضرت علي (ع) دوباره تشكيل شده و آمده تا تمام جهان را به اسلام و همچنين از ظلم وجور پاك نمايد.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بطن مردم به وجود آمده و سرمایه آن بصیرت دینی و حمایت قاطع از ولایت فقیه است.

توشه با بیان اینکه سپاه پاسداران مجموعه‌ای از جوانان مکتبی، مخلص، با بصیرت است که به معنای حقیقی سربازان ولی‌ امر هستند ، افزود : مسئولیت اصلی مجموعه سپاه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، چنانکه در قانون اساسی به این وظیفه مهم به طور صریح اشاره شده است.

وی به فداکاری‌های سپاه انقلاب اسلامی در حفظ امنیت کشور نیز اشاره نمود و گفت: سپاه حافظ و نگهبان انقلاب و دست آوردهای انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه فومن با تأکید بر اینکه سپاه مجموعه نظامی محض نیست عنوان کرد: برنامه‌های نظامی جزو دستور کار سپاه است، اما این نهاد تعیین‌کننده در هر عرصه‌ای که برای حفظ انقلاب لازم باشد باید وارد شود.

وی در پایان گفت :این نهاد مقدس همواره نخستین نهاد حاضر در چالش‏ های مختلف بوده است و در تمام صحنه‏ ها به گونه‏ ای جهادی و عاشورایی عمل کرده است و تحت هیچ شرایطی از دشمن نهراسیده و با تمام قوا پرچم جمهوری اسلامی را برافراشته است.